Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

remote + zabrana interneta ali da mreza radi

[es] :: Windows mreže :: remote + zabrana interneta ali da mreza radi

[ Pregleda: 2856 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.beotel.net.



Profil

icon remote + zabrana interneta ali da mreza radi20.09.2009. u 15:47 - pre 177 meseci
cao svima
moj problem se sastoji u tome sto ne znam postoji li neki reg ili prosto neko resenje da se iskljuci internet (po potrebi) ali da mreza funkcionise

radi se o 6 racunara u firmi gde radim.
5 racunara umrezena preko swicha-a, sve radi besprekorno
ovaj jedan (sesti) se koristi za pristup 5 racunara preko remote-a (dameware) internetu ALI SAMO po potrebi, dakle ono sto meni treba je resenje da se internet SAMO TADA ukljuci (normalno bez obzira koji korisnik od ovih 5 racunara pristupa njemu)
da pojednostavim razlog tome sto radim je zastita racunara (podataka) od eventualnih upada spolja, pa mislim da je to najbolje i najsigurnije resenje, dakle svako od tih 5 racunara pridje 6om po potrebi i tada kada udje da aktivira internet rucno,zavrsi to sto hoce, iskljuci internet a da mrezu NIKAKO NE DIRA

usput moze li mi neko reci kako radi "mirror" u dameware-u
ja umem da udjem u racunar ali se on izbaci na window log on,dok meni treba da se na tom racunaru prati sta ja radim?

[Ovu poruku je menjao nikola985 dana 20.09.2009. u 17:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi21.09.2009. u 09:11 - pre 177 meseci
Mogao bi za pocetak da kazes koji operativni sistemi su na kojim racunarima i preko cega se inace ostvaruje veza ka Internetu.
 
Odgovor na temu

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.beotel.net.



Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi21.09.2009. u 11:53 - pre 177 meseci
na svim racunarima radi xp sp2
internet je bezicni - wireles 1024/512
sa antene - odnosno rutera sa zgrade silazi kabl UTP u swich sa 8 porta
svaki od ovih 7 portova idu u racunare
u ovaj jedan preostao ulazi utp kojeg sam gore pomenuo kao dolazni sa antene
imaju mrezu i internet
poenta price je da zelim jednom od tih racunara zabraniti internet ali tako da ga svaki od korisnika moze iskljuciti sa desktopa tog istog racunara a kada mu pridje sa remote-om
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi22.09.2009. u 09:04 - pre 177 meseci
Ako uklonis default gateway iz TCP/IP parametara mrezne kartice, taj racunar ce "videti" samo lokalne racunare, tj. one koji su na istom mreznom segmentu kao i taj racunar, drugim recima nece imati pristup Internetu ali ce funkcionisati u lokalnoj mrezi. Preko jednostavnog skripta (neke od primera mozes naci na http://gallery.technet.microso...f1-f9e1-4f35-a6e8-b2b0a4d6dd92 ili http://gallery.technet.microso...fa-c7c2-463d-83eb-5067de4749c1 ili http://gallery.technet.microso...34-1d75-4cea-8079-78c6bd836faf itd.) mogu se promeniti svi TCP/IP parametri, ukljucujuci i default gateway.

Mozes modifikovati neki od skriptova iz gornjeg primera, ili neki drugi koji nadjes na netu, da promeni default gateway u ispravnu vrednost, pa ili postavis na desktop ikonu na koju ce korisnik kliknuti i tako promeniti default gateway i "ukljuciti" Internet, ili postaviti automatsko pokretanje skripta kada se korisnik uloguje (MS-ov mstsc.exe to moze, pa se nadam i da Dameware to moze - nisam nikad radio sa doticnim, a ne mogu da pronadjem taj podatak na njihovom sajtu), i opet slican takav skript kada se odjavljuje sa racunara, koji bi ponovo izbrisao default gateway i "iskljucio" Internet.

Ovo je trenutno najefikasniji metod kojeg se mogu setiti, jer je na ovaj nacin racunar prakticno odsecen od ostatka sveta. Mozes ici i na varijantu da definises neki virtuelni proxy pa ga obrises kada ti zatreba pristup, ili da stavis nepostojeci DNS pa promenis u ispravan, ili nesto slicno, ali u svim tim situacijama taj racunar ima stalnu vezu ka spoljnom svetu, tj. moze mu se pristupiti preko IP adrese i on moze da odgovori nazad. Kada mu ubijes default gateway, on moze da komunicira samo u lokalu, ali ne ume da pronadje put ka spoljnom svetu, a to je, koliko sam ja razumeo, bas ono sto tebi treba.
 
Odgovor na temu

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.beotel.net.



Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi22.09.2009. u 15:33 - pre 177 meseci
ovo su sve kodovi za vb
ima li sta u vidu reg-ova, praviti u vb-u je trosenje vremena...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi23.09.2009. u 07:44 - pre 177 meseci
Ono je Visual Basic Script, i nema tu nikakvog gubljenja vremena - vecina domain admina resava login skripte upravo preko vbs fajlova.

Ako bas insistiras na reg fajlovima, putanja je [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\{Adapter}\Parameters\Tcpip], pri cemu vrednost za {Adapter} moras sam pronaci na tom sistemu. Kljucevi "DefaultGateway", "IPAddress" i "SubnetMask" su za staticka podesavanja, a "DHCPDefaultGateway", "DHCPIPAddress" i "DHCPSubnetMask" su za dinamicku varijantu - naravno, preko "EnableDHCP" kljuca regulises koja varijanta ce se primenjivati. Preporucujem ti da napravis batch fajl sa instrukcijom "regedit.exe /s 'putanja_do_.reg_fajla'" kako bi se primena reg fajla obavljala bez prompta (ono "/s" je za "Silent"), da ne zbununjujes korisnike koji se loguju.
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi23.09.2009. u 12:19 - pre 177 meseci
Bojim se da ce morati svaki put da restartuju mashinu ako rade preko registry-ja
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi23.09.2009. u 13:00 - pre 177 meseci
Palo je i meni na pamet to sa restartom, ali posto nisam nikad resavao takve probleme preko registryja, onda reko' neka nikola985 sam otkrije da li moze ili ne...
 
Odgovor na temu

nikola985

Član broj: 206065
Poruke: 131
*.beotel.net.



Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi24.09.2009. u 10:28 - pre 177 meseci
Hvala svima koji mi zele pomoci ali od ovoga nista nisam uspeo napraviti.Najpre sam analizirao sva tri linka-kodova, onda tek nista nisam shvatio :D.Iskopirao sam kodove u notepad i usnimio pod .bat, pokrenuo i nista se ne desava.Pitanje: Moze li mi neko napraviti taj kod ili izmeniti ovaj kako bi to radilo? Sledeci link cini mi se govori o mozda mom resenju!?

http://social.technet.microsof...ad-caad-4698-9032-63550695ee3d

moj gateway je 192.168.87.1
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: remote + zabrana interneta ali da mreza radi24.09.2009. u 11:06 - pre 177 meseci
Fajlove treba da snimis kao .vbs. Pokreces ih iz command prompta preko komande "cscript putanja_do_vbs_fajla". Ovu malo pre navedenu komandu mozes da ubacis u notepad i sacuvas kao .bat ili .cmd, i tako je pokreces. U onim primerima moras izmeniti po neku stvar (upisati IP adresu, subnet masku, gateway)...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: remote + zabrana interneta ali da mreza radi

[ Pregleda: 2856 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.