Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Verovali ili ne 2

elitemadzone.org :: MadZone :: Verovali ili ne 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 27289 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Verovali ili ne 221.01.2010. u 06:13 - pre 174 meseci
pa osveta je isto onda i kad čovjeka strpaš u zatvor...
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
77.46.147.*



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 00:31 - pre 173 meseci
Citat:
Odin D.
Ubiti nevinog covjeka i ubiti ubicu koji je ubio nevinog covjeka nikako nije isto, bar ne za mene, i ne moze se drzava po tome izjednacavati sa kriminalcima.


U svojim komentarima koji su najblaze receno logicki jako slabi i puni raznih emocija ti se upravo zalazes za drzavu koja se ponasa poput kriminalaca. Procitaj ono sto sam vec napisao i razmisli o tome.

Dakle, kazna naravno da treba i mora da postoji ali takva kazna koja bi se mogla makar i delimicno ispraviti ukoliko se nekad dokaze da je osudjeni ipak nevin. Osim toga - samo izvrsenje smrtne kazne jeste ubistvo i jeste zlocin. I covek koji je zaduzen za izvrsenje smrtne kazne i izvrsi smrtnu kaznu jeste ubica. I jeste zlocinac. Bez obzira sto taj zlocin vrsi u ime drzave (koja je takodje kolektivni zlocinac tj. svi su saucesnici u tom lancu koji su doveli do izvrsenja te smrtne kazne).

Sto se tice primera teskih zlocina koje si naveo i pitanja koje si nakon toga postavio (pitanje da li sada mislim da treba da se nad tim zlocincima izvrsi smrtna kazna) odgovoricu ti - ne treba.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 06:25 - pre 173 meseci
mene sad samo zanima zašto modovi već odavno nisu promjenili naziv teme, pošto naziv teme svakako nije po pravilniku :D
ubije me kad gledam i vidim 2-3 teme s istim nazivom da bezveze trošim vrijeme na njih

a ipak je smrtna kazna puno bolja od doživotne, da sam zatvorenik i imam doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja puno bi rađe da me drmnu, a opet bolje i za državu i vidi svi sretni
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 10:40 - pre 173 meseci
Citat:
w3bl0rd
a ipak je smrtna kazna puno bolja od doživotne, da sam zatvorenik i imam doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja puno bi rađe da me drmnu


Pa ako te osude na dozivotnu mozes u svojoj celiji i sam da se ubijes i tako ostvaris tu svoju zelju.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 11:39 - pre 173 meseci
ne znam baš dal bi imao čime i kako...
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 12:04 - pre 173 meseci
Ma, verovatno bi se snas'o vec nekako. Ne bi bio ni prvi ni poslednji koji je pod takvim uslovima uspeo u tome.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 13:39 - pre 173 meseci
Citat:
w3bl0rd: ne znam baš dal bi imao čime i kako...

Uvek mozes sebi slomiti vrat.
Ili pregristi jezik i ugusiti se krvlju.
Ili se zaleteti glavom u zid.
Ili poljubiti cimera od 150 kila.
Ili se otrovati vodom (moze, ako popijes dovoljno).
Ili... Ima prilicno nacina, samo ako hoces.
 
Odgovor na temu

w3bl0rd
Varaždin, Hrvatska

Član broj: 82659
Poruke: 380
213.147.114.*



+26 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 13:49 - pre 173 meseci
mislio sam neki način di si mrtav na jen dva bez previše se mučiš :D
there's no place like 127.0.0.1
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 14:33 - pre 173 meseci
A jel bi i muzicku zelju?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 15:23 - pre 173 meseci
Citat:
websurfer: Dakle, kazna naravno da treba i mora da postoji ali takva kazna koja bi se mogla makar i delimicno ispraviti ukoliko se nekad dokaze da je osudjeni ipak nevin.

Evo npr. hipoteticka situacija:
Ako ja npr. upadnem u tvoj stan sa automatskom puskom, i onda i tebe i tvoju porodicu izvedem napolje na ulicu, pa pozovem nekog kamermana da sve snima, i onda ti sve clanove porodice pobijem rafalom naocigled svih svjedoka koji su se skupili iz radoznalosti, a i sve jos zapisano na video snimku. I onda dok jos imam metaka u sarzeru okinem rafal i po slucajnim prolaznicima. I jos na sudu drage volje priznam da sam ih pobio jer si mi isao na zivce.
Da li u tom slucaju mislis da ne treba da postoji smrtna kazna, samo za slucaj ako bi se nekad dokazalo da nekim cudom nisam kriv?
Prosto pitanje, molim te prost odgovor.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 15:45 - pre 173 meseci
Citat:
Odin D.
Da li u tom slucaju mislis da ne treba da postoji smrtna kazna, samo za slucaj ako bi se nekad dokazalo da nekim cudom nisam kriv?
Prosto pitanje, molim te prost odgovor.


Naravno da ne treba da postoji.

Za detaljnije objasnjenje procitaj ono sto sam ranije vec naveo (pogledaj pod B), evo citiracu vec napisano:

Citat:

B.) Samo izvrsenje smrtne kazne je zlocin (ma koliko da to sirokim narodnim masama pojdine drzave uspesno serviraju kao dobrocinstvo, pravednost i sl.).


 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
79.101.245.*



+7 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 17:13 - pre 173 meseci
Mrzi me da pričam....
Citat:
"Krajnja slabost nasilja je ta što je to jedna spirala koja stalno ide prema dolje, rađajući istu onu stvar koju želi uništiti. Umjesto smanjenja zla,ono ga umnožava. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti lažova, ali ne možete ubiti laž, niti uspostaviti istinu. Uz pomoć nasilja vi možete ubiti onoga koji mrzi, ali ne možete uništiti mržnju. U stvari, nasilje samo povećava mržnju...Vraćanje nasilja nasiljem povećava nasilje, donoseći još crnji mrak noći kojoj već nedostaju zvijezde. Mrak ne može otjerati mrak; samo svjetlost može to učiniti. Mržnja ne može otjerati mržnju; samo ljubav može to učiniti."
Dr. Martin Luther King
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 17:25 - pre 173 meseci
@websurfer
Cekaj, ja sad ne razumijem jel smrtna kazna po tebi ne treba da postoji zato da neko greskom ne bi bio ubijen, ili zato sto smatras da niko ne zasluzuje da ga ubiju, pa sta god da je uradio?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 17:34 - pre 173 meseci
Drzava >ne sme< imati pravo da ubija ljude.

Clan 24 Ustava Srbije garantuje pravo na zivot. I tu se sva prica zavrsava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 18:02 - pre 173 meseci
Citat:
Odin D.: @websurfer
Cekaj, ja sad ne razumijem jel smrtna kazna po tebi ne treba da postoji zato da neko greskom ne bi bio ubijen, ili zato sto smatras da niko ne zasluzuje da ga ubiju, pa sta god da je uradio?


Evo da ne pisem sve ponovo:
www.elitemadzone.org/t376149-3#2499541
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 18:23 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Drzava >ne sme< imati pravo da ubija ljude.

Clan 24 Ustava Srbije garantuje pravo na zivot. I tu se sva prica zavrsava.


U ustavu Srbije takodje stoji da niko nema prava da lisava zivota drugoga, pa se tu prica ipak ne zavrsava.

Iluzorno je izvuci jednu stvar iz konteksta i o njoj raspravljati kao da je ostatak svijeta u savrsenom redu. Da je to tako i da se svi ponasaju prema slovu zakona, onda kazneni dio zakona uopste ne bi bio ni nepotreban, mogao bi se komotno izbaciti.

Vi stalno skacete izmedju nekakvih metafizickih principa o univerzalnim vrednostima ljudskog zivota i nekih humnistickih pravnih principa. Kad nesto pisete, naglasite sa kog aspekta to pisete, jer je nemoguce upratiti vase misli.
Smatrate da nije u redu ubiti visestrukog serijskog ubicu koji je npr. silovao, poklao pa zapalio 20-toro djece, a onda odete u neki lokalni ratic i pobijete 20 nekih jadnika koje je neko pokupio iz omladinske muzicke sekcije i mobilisao u rat za trenutne potrebe lokalne politike.
Znaci okines rafal po njima znajuci da ih je jedne noci neki dzip pokupio iz kreveta isto ko i vas, i u redu vam je sto vam vasa drzava to naredjuje (u tom slucaju @websurfere nisi egzekutor i ubica jel'de, to se nekako "ne racuna").
Znaci, drzava ne treba da ubija svoje zlocince, a sasvim je u redu da ubija tudje normalne ljude, tj. cak i da vi licno na "zov drzave" ubijate te ljude!?

Kakav je to pogled na svijet?

Citat:
websurfer:
B.) Samo izvrsenje smrtne kazne je zlocin (ma koliko da to sirokim narodnim masama pojdine drzave uspesno serviraju kao dobrocinstvo, pravednost i sl.).

Ovo nije nikakvo objasnjenje, ovo je obicna izjava, a vrednost izjave bez objasnjenja se moze ilustrovati npr. sledecom recenicom:
"Dva i dva su sedam, bez obzira koliko neko nekom solio pamet da nije toliko".
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 18:40 - pre 173 meseci
Ja zaista ne vidim Odine o kakvoj metafizici pricas.

Drzava kaze "pravo na zivot je neprikosnoveno" - ako neko ubije nekog, taj neko treba da bude adekvatno kaznjen za to. Ustav je najvisi zakonski akt, i kao za svaki drugi zakon - za krsenje sledi sankcija.

Ako drzava garantuje pravo na zivot, a garantuje u nasem slucaju kao i u slucaju svih zemalja na ovom kontinentu, onda ona sama NE MOZE da krsi sopstveni ustav i da ubija ljude.

To je prvi problem.

A drugi problem je problem ubijanja potencijalno nevinih osoba. Neko moze da svari problem #1, i da smatra da drzava treba da ima mogucnost da ubije nekog ko se ogresio o zakon na najgori moguci nacin.. ali onda imamo problem #2 - sta ako se pokaze da je osoba nevina, post-mortem?

Tu onda imamo "moralne gromade" koji kazu "pa dobro, nije problem - mala je sansa da se desi", na sta ja imam jednostavno pitanje - zamislite da ste vi bas ta osoba, desilo se ubistvo u vasoj zgradi i udruze se ubice da budu svedoci i tvrde da ste vi ubili zrtvu - nemate alibi, zaista ste bili u zradi u to vreme, i osude vas na smrt... iskreno se nadam da cete ponuditi da se sami ubijete, da ne trosite drzavne resurse :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 19:18 - pre 173 meseci
To sa ustavom je najmanji problem. Ustav je promenjiv :)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
93.86.243.*



+629 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 19:41 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ako drzava garantuje pravo na zivot, a garantuje u nasem slucaju kao i u slucaju svih zemalja na ovom kontinentu, onda ona sama NE MOZE da krsi sopstveni ustav i da ubija ljude.
Svaka država preko svojih ovlašćenih lica i jedinica (npr vojska, policija..) ima pravo da ubija ljude i ubija ih u skladu sa definisanim pravilima (da zaštiti državu, sebe...). Pri tome nikog ni državu, ni ovlašćena lica a verujem ni tebe ne zanima to što su ubijena lica možda nevina.
Jel beše pre 4-5 godina u Londonu kad su ubili nevinog arapa u metrou, misleći da je terorista u pitanju?
Što se ne skupe moralne gromade kako sam kažeš i traže pravo na život ovog arapina i svih drugih nevinih koje greškom ubije policija? Što ne tražite da se zabrani upotreba vatrenog oružja u vojsci i policiji?
Citat:
Ivan Dimkovic
Tu onda imamo "moralne gromade" koji kazu "pa dobro, nije problem - mala je sansa da se desi", na sta ja imam jednostavno pitanje - zamislite da ste vi bas ta osoba, desilo se ubistvo u vasoj zgradi i udruze se ubice da budu svedoci i tvrde da ste vi ubili zrtvu - nemate alibi, zaista ste bili u zradi u to vreme, i osude vas na smrt... iskreno se nadam da cete ponuditi da se sami ubijete, da ne trosite drzavne resurse :)
Zamisli da si ti arapin u metrou u vreme one panike u Londonu... i upuca te kljun, jbga, mislio je da si Osama... Ujedinjeno kraljevstvo Velike Britanije i Severne Irske se izvinjava gđi Dimković što je greškom upucalo njenog sina :-)

Koliko nevinih ljudi je osuđeno na smrt a koliko je nevinih žrtava bilo u akcijama vojske i policije?

edit: i ja zaboravljam, nije arapin nego brazilac http://en.wikipedia.org/wiki/Jean_Charles_de_Menezes
posato sam kao britanski panduri, svi u blizini metroa su mi arapi :-)

[Ovu poruku je menjao MyWay dana 22.01.2010. u 21:04 GMT+1]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.237.*



+7 Profil

icon Re: Verovali ili ne 222.01.2010. u 20:05 - pre 173 meseci
Citat:
Odin D.:U ustavu Srbije takodje stoji da niko nema prava da lisava zivota drugoga,

Tako razmišljaš kad apostrofiraš pogrešnu reč....

...pokušaj to da razumeš ovako:
Citat:
U ustavu Srbije takodje stoji da niko nema prava da lisava zivota drugoga, .


...stim da pojam pravo posmatraš u institucionalnom kontekstu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Verovali ili ne 2

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 27289 | Odgovora: 156 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.