Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dimenzije ljudske glave

[es] :: 3D modelovanje :: Dimenzije ljudske glave

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20427 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.113.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Dimenzije ljudske glave15.09.2009. u 19:31 - pre 176 meseci
Modelujem neki slem pa mi treba da uskladim velicinu za relane dimenzije ljudske glave. Vec sam skinuo nekoliko modela glave ali nisu realne velicine a ne znam na koje dimenzije da ih resajzujem.

Dobro bi mi doslo i ako neko zna neku knjigu/prirucnik za crtace gde ima ovakvih stvari.

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 16.09.2009. u 17:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave15.09.2009. u 23:10 - pre 176 meseci
pa ne shvatam,ako radiš po referenci,neće ti slika glave biti ista kao i u realnosti,nego uskladiš to sve,pravi po referenci posle ga nije teško proporcionalno resizeovati,ne kontam tačno šta si zamislio.misliš da će to neko dati referencu čoveka i da će slika biti 2m u visinu?
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.103.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave16.09.2009. u 16:35 - pre 176 meseci
Citat:
posle ga nije teško proporcionalno resizeovati

Pa da ali doslo je to "posle". Zavrsio sam sta sam hteo da nacrtam i sad hocu da resajzujem ceo model na neke realne dimenzije ali ne znam koje su.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave16.09.2009. u 21:26 - pre 176 meseci
pa ne znam šta da ti kažem,uzmi meter pa izmeri svoju glavu,pa resizeuj model prema sebi xD šta drugo
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave18.09.2009. u 14:40 - pre 176 meseci
Ja te nista ne razumem sta ti hoces, a najverovatnije ni vecina drugih.

Objasni sta pokusavas da uradis, koji je zadatak tvog projekta?
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
212.200.70.*



+3 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave18.09.2009. u 16:57 - pre 176 meseci
Visina glave iznosi 1/8 ukupne visine coveka, misli se na prosecno ljudsko telo. Vise o proporcijama potrazi na netu, npr: "human proportions" ili npr: http://www.realcolorwheel.com/human.htm
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave18.09.2009. u 21:42 - pre 176 meseci
al ono stvarno ne razumem,kako želiš da ti dimenzija bude ralna i zašto,da li tebi nešto znači na monitoru ako ti je auto dugačak 5 metara ili ako je dugačak 10 puta manje al proporcionalno,sve jedno ti je,nije to realan svet,pošto vidim da si šlem pravio mislim da ti to nije od nikakvog značaja,znači treba da je proporcionalno,a u maxu ili mayi ti nisu bitne dimenzije,drugo je da radiš u nekom programu kao catia ili pro e pa posle taj projekat recimo pustiš na cnc mašinu,recimo,e tamo su bitne dimenzije,ali ovako stvarno ne znam,ili te nisam razumeo najbolje il ti ne znaš da objasniš xD
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.108.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 13:46 - pre 176 meseci
Citat:
da li tebi nešto znači na monitoru ako ti je auto dugačak 5 metara ili ako je dugačak 10 puta manje al proporcionalno,sve jedno ti je,nije to realan svet,pošto vidim da si šlem pravio mislim da ti to nije od nikakvog značaja,znači treba da je proporcionalno,a u maxu ili mayi ti nisu bitne dimenzije


Pre svega pitanje je konkretno kolike su dimezije, pa nije ni vazno zasto mi treba... Nadam se da na ovom forumu verovatno mnogo ljudi je vec modelovalo coveka ili delove tela pa sam mislio da neko vec zna na pamet.

Ali objasnicu zasto su dimezije bitne:
Pa ako je model potpuno zaseban i nece biti izradjivan u stvarnom svetu onda, kao sto kazes, nisu bitne.
Ali ako se neki model koristi kao gotova komponenta u nekom drugom modelu onda su dimenzije 100% bitne. Evo na primer, zamisli da posebno modelujes kamion i i onda pozelis da u njega stavis i vozaca. Ako samo jedan od ta dva modela nije uskladjen sa relanim dimenzijama iz stvarnog sveta, na sta ce to liciti? Moze se lako desiti da vozac bude velicine igracke u odnosu na kamion ili obrnuto. U tom slucaju ce ti zatrebati da znas bar nekoliko dimenzija da mozes da ih resajzujes i pravilno uskladis.

Mislim da je sad jasno.

Konkretno, kao sto sam pomenuo crtam neki slem. Treba biti realnih dimenzija da bi mi bilo najlakse da ga upotrebim uz razne modele ljudi. I da onda sve komplet mogu da upotrebim uz druge modele (npr. automobil...). Drugi razlog je sto taj slem ima poseban deo koji pokriva usi (kao kod ragbi kaciga) pa treba i da bude dizajniran tako da bude prilagodjen pravoj ljudskoj glavi. na mestu gde kod ljudi normalno stoje usi :)
Znaci ako model glave ne resajzujem pravilno nema garancije ni da su usi na tom modelu postavljene na pravom mestu.
Ista stvar je i sa prednjim delom gde treba da budu zastitne naocare...

Inace, nacrtao sam iz hobija na papriu neke crteze koj su mi se svideli pa sad hocu da ih u SketChUp-u uradim u 3D i da korigujem neke detalje prema realnom obliku i velicini ljudske glave.

Citat:
Visina glave iznosi 1/8 ukupne visine coveka, misli se na prosecno ljudsko telo. Vise o proporcijama potrazi na netu, npr: "human proportions" ili npr: http://www.realcolorwheel.com/human.htm

hvala! Mislim da ce mi ovo bar malo pomoci.
Preko googlea sam trazio dimenzija ali umesto podataka kojim sam se nadao nadjem samo gomilu teorija, tipa kome to treba, za sta se koristi, kako se zove nauka koju to znaima i bla bla.

Imam neke prirucnike za crtanje ali jedna od njih je za "manga" crtanje a drugi mislim za zene, modu i sl. Pa u mom slucaju ne pomazu.
 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
212.200.70.*



+3 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 14:43 - pre 176 meseci
importuj neki model koji ce ti biti referenca i sve buduce modele pravi prema njemu. sto se tice modela drugih ljudi nikad neces dobiti istih dimenzija. u 3d programima to nije ni bitno jer mozes da smanjujes i povecavas objekte.
npr. ako imas kamion i ubacis coveka koji je 100x manji onda ili ga uvecaj 100x ili smanji kamion 100x, ne postoje "realne dimenzije" jer je to virtuelni prostor i ne moze se meriti po stvarnim dimenzijama. ne vidim kakav tu imas problem?
ili koristi programe za industriju kao sto je vec neko napisao.
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.251.*



+31 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 16:02 - pre 176 meseci
Da u 3 D-u nema nekih standarda da moras da se drzis njih.Sve se lepo uklapa, samo ti treba par sekundi da to uvecas ili umanjis na zeljnu velicinu sto u realnom svetu nazalost nije moguce osim mozda kod tekstura.
Ma samo ubacis sliku nekog coveka po kome radis model po profili i spreda radi pravilnog rasporeda, a sama razmera nije bitna, bar tako ja mislim.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.125.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 18:54 - pre 176 meseci
Ma jasno mi je da nije obavezno da modeli imaju stvarne dimenzije .Odmah sam ja resajzovao onako kako mi deluje da je realno... (samo ipak volim prave dimenzije)

Ali opet kazem, da su dimenzije ipak bitne u nekim situacijama. Kada crtam nesto sto postoji u stvarnom svetu i koristim prave dimenzija onda ce svi takvi modeli automatski biti u srazmeri. I onda prema njima mogu da uskladim bilo koji model koji nema nikakve dimezije. Na primer za SketchUp je pre bilo komponente za download i sve su bili relanih dimenzija i onda je naravno mnogo lakse kad tako icrtam jer ako bih bilo koju od njih resajzovao onda bi kasnije morao i sve ostale.
Sada kada sa google warehouse ili turbosquida nesto skinem, sve bude nesrazmerno i nervira me.

Inace uglevnom sve sto sam crtao postoji u stvarnom svetu i uvek sam koristio prave dimenzije. Imam takvu naviku i skroz mi je nezgodno kada nagadjam. U sketchup-u uvek preko tastature unosim duzine linija...



 
Odgovor na temu

Dulex85

Član broj: 171717
Poruke: 38
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.dusanlazovic.iz.rs


Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 19:18 - pre 176 meseci
>

Pa svaki covek ima razliciti dimenzije glave koliko ja znam, tako da
slobodno mozes da ubacis okvirne dimenzije uzete sa svoje glave i to ti je
to. Ili pak pogledaj da li ima na netu neke dimenzije slemove za gradjevince
pa ubaci po njima. Ne vidim tu neki veliki problem...... Pozz, nadam se da
ces uspeti da izmeris glavu.

P.S. Nikako ne uzimaj Bosanca za mustru, opet ces morati da uklapas
dimenzije :) mala sala

--
Du�an Lazovi�

--0016e6d27d441df2810473f24532
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-2
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2009/9/19 Stranger2 <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="border-left: 1px solid rgb(204, 204, 204); margin: 0pt 0pt 0pt 0.8ex; padding-left: 1ex;">
Ma jasno mi je da nije obavezno da modeli imaju stvarne dimenzije .Odmah sam ja resajzovao onako kako mi deluje da je realno... (samo ipak volim prave dimenzije)<br>
<br>
Ali opet kazem, da su dimenzije ipak bitne u nekim situacijama. Kada crtam nesto sto postoji u �stvarnom svetu i koristim prave dimenzija onda ce svi takvi modeli automatski biti u srazmeri. I onda prema njima mogu da uskladim bilo koji model koji nema nikakve dimezije. Na primer za SketchUp je pre bilo komponente za download i sve su bili relanih dimenzija i onda je naravno mnogo lakse kad tako icrtam jer ako bih bilo koju od njih resajzovao onda bi kasnije morao i sve ostale.<br>

Sada kada sa google warehouse ili turbosquida nesto skinem, sve bude nesrazmerno i nervira me.<br>
<br>
Inace uglevnom sve sto sam crtao postoji �u stvarnom svetu i uvek sam koristio prave dimenzije. Imam takvu naviku i skroz mi je nezgodno kada nagadjam. U sketchup-u uvek preko tastature unosim duzine linija...<br><font color="#888888">
<br>
<br>
<br>
<br>
<br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2392268" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p...<div></div><div class="h5"><br>
<br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/liste" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/liste</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:375713:c1a38b3a76061af6ec3c8d55f8f7c920<br>
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave19.09.2009. u 21:45 - pre 176 meseci
:-)
ama:
1) uzmi nekakvu kapu (moze i slem ako ti je na raspolaganju) izmeri ju (ga).
2) Uradi krivulju prema merama koje si uzeo iz kape( slema).
3) skaliraj slem koji si uradio u MAX tako da odgovara dimenzijama kape (slema) koji si izmerio

i to je to
Ako si bas toliki perfekcionista mozes uzeti nekoliko kapa razlicitih velicina i za tri minute uraditi slemove sa brojevima.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

PS
Zasto jednostavno kad moze i komplikovano :-)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
95.168.127.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave21.09.2009. u 13:11 - pre 176 meseci
pa vec sam napravio po tom sistemu. samo sam pitao da li neko mozda zna tacnije.

Na onom linku pise da umetnici crtaju visinu glave kao jednu osminu visine celog coveka. Znaci za coveka od 200cm visine glava je visine 25cm. kod nizih ljudi mozda je malo manje ali uzecu 25cm jer pretpostavljam da se slemovi prave za najkrupnije glave.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave21.09.2009. u 15:12 - pre 176 meseci
naravno :-)
Ali za te metode je vec prekasno jer si od pocetka udario rdjavim putem.

Ostatak sveta koji zivi od 3D modelovanja ne radi modele u MAX ili MAYA nego skeniraju objekt koji zele u 3D i urade ga sa preciznoscu od nekoliko stotih delova milimetra ( ovisi o zahtevima naloga)
Nakon toga prebace model u neki program gde mogu da dodaju teksture i animacije i odrade taj deo posla uglavnom MAX ili MAYA.
Na ovom i slicnim forumima uglavnom imaju glavnu rec tipovi koji jos uvek nisu shvatili da je zemlja okrugla i da modelovanje objekata u programima za special FX neizostavno dovodi do ovakvih problema i kad god pokusam da ukazem da je takva metoda zaostala i neprikladna obore se svi odreda na mene i tema biva zakljucana. ( po principu: "tri losa ubise Milosa" )
Nacin na koji si zapoceo posao i odradio ga neizostavno vodi do problema koje si naveo u upitu na forumu.
I siguran budi da na taj nacin neces nikada zaraditi ni za casu ladne vode.

Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa

MOHOK
 
Odgovor na temu

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.ptt.rs.



+187 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave22.09.2009. u 20:16 - pre 176 meseci
Dobio si od svih isti odgovor cak i od MOHOK-a a ti i dalje nista neshvatas.

Pre nego sto pocnes da radis u nekom programu vidi nauci barem neke osnove, a da te ne nemrzi da citas mozda bi pogledao ovu temu na vrhu ovog foruma :
reference

Modelovanje za 3D vizualizaciju se radi po referencama dali si ga omanu za 5% niko nece primetiti, modelovanje za proizvodnju se radi po tacnom planu i u nekim slicajevima nisu dozvoljene ni greske od 0.0001mm

Rekao sam ti da procitas malo o anatomiji, da jesi znao bi da nemaju svi ljudi isti oblik glave a kamoli velicinu.

 
Odgovor na temu

deepwhite

Član broj: 92996
Poruke: 559
212.200.70.*



+3 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave22.09.2009. u 20:20 - pre 176 meseci
MOHOK mozes li malo da objasnis taj tvoj sistem, nisam cuo za to ranije. Mozda decko kupi neki 3d skener da mu se nadje prilikom izrade, da ne ide krivim putem. Mislim sta je to, 10k-20k dolara - moze da ga kupi od dzeparca. xD
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.ptt.rs.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave22.09.2009. u 20:31 - pre 176 meseci
Citat:
MOHOK7:Nacin na koji si zapoceo posao i odradio ga neizostavno vodi do problema koje si naveo u upitu na forumu.
I siguran budi da na taj nacin neces nikada zaraditi ni za casu ladne vode.

Kakva gomila gluposti. Da li ti uopste citas ono sto pises ovde?
Ukoliko ces i dalje da izosis ovakve neistine i nebuloze, ja bih te zamolio da se sklonis sa ovog foruma,
posto stvarno vise nemam zivaca da ti brisem poruke.

Evo jednog mega cara koji ne bi trebalo da ima ni za casu ladne vode: www.androidblues.com
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.at
Via: [es] mailing liste

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave22.09.2009. u 22:31 - pre 176 meseci
Reject tehnika napreduje na zalost oni koji nemaju para da se opreme ostaju
pregazeni zato im savetujem da se late onog dela zanata gde mogu nesto da
zarade.
A to niukom slucaju nije drljanje 3D modela u MAX ili MAYA.
http://www.breuckmann.com/index.php?id=bodyscan&L=2
http://www.bodyscan.human.cornell.edu/scene0037.html
http://nr00226.vhost2.sil.at/amazon/index.htm
http://www.tc2.com/what/bodyscan/index.html
http://www.innovmetric.com/pol.../3D-scanners/home.aspx?lang=en
Evo ga i krpice rade uz pomoc skenera:
http://www.chip.de/news/Karsta...r-Massbekleidung_34210856.html
http://www.human-solutions.com/apparel/technology_scanning_en.php

Itd itd.

Stvari se menjaju onaj koji moze da se opremi opstaje u trzisnoj utakmici.
Oni koji to ne mogu ostaju po strani tehnika ih pregazi.
Upravo zbog toga savetujem pocetnicima (za takozvane "iskusne" koji nece
da priznaju da su pregazeni je po svoj prilici kasno)
Ovih nekoliko linkova gore su primeri organskog 3D modelovanja o
neorganskom da ne govorimo.
Niko normalan ko ima lovu nece da ceka mesecima da bi mu neko uradio model
koji otprilike lici na nesto ako moze da dobije savrsen model za sat dva.
Da ne govorimo o tome da je stisnuti na dugme daleko jevtinije, dobar deo
skenera vec samostalno odradi teksture.


Ovo mi je zadnji puta da vam objasnjavam da je zemlja okrugla.
Muka mi je vise.
Za vas sve odreda vise manje ali nemojte molim vas pocetnicima upucavati
gluposti.
Pozdrav i postovanje s ove strane Alpa
MOHOK

PS
Reject bilo bi od izuzetne vaznosti saznati koliko je i kakvih modela i za
koju lovu prodao tip sa tvog linka isto tako bi bilo sjajno saznati kako
radi modele u zadnje vreme.
Iz osobnog iskustva znam da kupci vec prigovaraju ako moraju da cekaju dan
dva na model.
Mozes ti obrisati i ovaj post ali to nece nista da izmeni stanje na trzistu
3D modela tehnika je tu.
 
Odgovor na temu

MOHOK7
REFERENT ZA PAKOVANJE MAGLE I BROJANJE
OBLAKA
Austrija

Član broj: 42823
Poruke: 930
*.liwest.at.

ICQ: 222868371
Sajt: www.bio-garten.net


+7 Profil

icon Re: Dimenzije ljudske glave22.09.2009. u 23:02 - pre 176 meseci
>Deepwhite nisam ti ja kriv sto zakapas glavu u pesak pitaj cika googla kako se moze brzo i jevtino doci do izuzetno kvalitetnog 3D modela ako meni ne verujes. Onda neces stavljati ovakve postove:
MOHOK mozes li malo da objasnis taj tvoj sistem, nisam cuo za to ranije. Mozda decko kupi neki 3d skener da mu se nadje prilikom izrade, da ne ide krivim putem. Mislim sta je to, 10k-20k dolara - moze da ga kupi od dzeparca. xD
Deepwhite ne karikiraj.
Da te ne blamiram na forumu.
Meni na primer modele rade ljudi sa balkana i pristojno ih placam a nemaju skenere lepo su instalirali i naucili program posaljem im sken i oni odrade vrlo vrlo precizan model za par sati.
Sve one koji su me davili sa "umetnostima" sam pokusao urazumiti ako su ostali pri svome ostali su i bez posla.
Niti ja ne mogu da cekam "umetnicki odokativni" model mesecima i siguran budi da bi me svi kupci odreda otkacili kada bih radio na nacin na koji ti i tebi slicni ovde zagovarate.
MOHOK

 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Dimenzije ljudske glave

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20427 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.