Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)

[es] :: PC Konfiguracije :: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
95.155.16.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)15.09.2009. u 18:07 - pre 176 meseci
Pozdrav svima.
S' obzirom na veliki broj problema sa računarem koje sam imao u predhodnih ~mjesec dana, odlučio sam da mi treba novi računar.
Nego, da skratim priču :)
Ono što mi treba je konfiguracija do 900 eura, znači bez monitora, periferije i sl.

Ovih dana sam dosta čitao na netu o i5 seriji procesora koji su tek izašli, na naše tržište, i moram da priznam da nisam mogao da sakrijem oduševljenje kada sam pogleda benchmarkove istih.
Jednostavno, impresivno.
E sada, naravno, ovi procesori i nisu baš jefitini (ako samo gledamo novac, ne gledamo performanse itd), znači nekih ~200 eura.
Tako da sam ja ovih dana "sklapao" neku konfiguraciju na papiru, i evo kako to izgleda:

Ja bih bio zahvalan ako bi neko od vas mogao da mi predloži koje kućište i hlađenje da uzmem (prvo sam imao na umu neko water cooling, međutim nisam našao neko za ovu matičnu ploču).
Ono na šta stavljam akcenat je da sam planirao da uzmem neku intel konfiguraciju, i da uzmem neki sistem koji je prilično optimizovan za overclocking (s' toga bih išao na neko bolje hlađenje i napajanje).
Bio bih vam zahvalan ako bi ste mi ostavili predloge vezane i za grafičku kartu, mada bih uzimao nVidia zbog Physx.

Računar bi bio za sve i svašta, znači gaming, programiranje itd.

Svi predlozi su dobrodošli.

Hvala unaprijed.

P.S. Zaboravio sam da napomenem da ću takođe na ovu konfiguraciju dodati još jedan hard disk, sa mog trenutnog računara od 640 gb, tako da mi dodatni HDD nije potreban.
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ha-Nocri

Član broj: 45144
Poruke: 1192
93.86.30.*



+10 Profil

icon Re: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)15.09.2009. u 19:30 - pre 176 meseci
Prvo, nema logike da ploča bude skuplja od procesora, ipak CPU pokreće mašinu. Pogledaj UD4(P), odlične su. UD6 bi išla uz i7 860/870, a i prvi testovi pokazuju da se na UD4P gotovo isti OC rezultati postižu. Taman možeš pazariti bolju grafičku, ATI 4890 ili GTX275...

Pogledaj kućište Xigmatek MidGard ili CoolerMaster 690 za neku razumnu cenu. Za nešto više imaš recimo CoolerMaster HAF 922, CM Sniper, Antec 900 two, Antec 1200 itd...

Najbolje vazdušno hlađenje za proc bi bio TRUE u push/pull varijanti (dva dobra ventilatora na heat-sink-u). Za manje para, a ne puno lošije performanse imaš Xigmatek Dark Knight.

Što se tiče napajanje, 600W će biti više nego dovoljno za jednu grafičku. Pogledaj Corsair VX550 ili TX650, odličan kvalitet za cenu. PC P&C takođe, a iznad njih imaš Antec-ovu True Power New seriju. Model od 550W je oko 100 evra zadnji put kada sam gledao, a model od 650W 120e. Mada se svakako isplati za taj kvalitet. Ali ako ništa od ovoga ne nađeš i taj Chieftec je više nego adekvatan.
i5-750 @4GHz with CM Hyper 212+
GTX 580 Lightning XE 3GB
Corsair HX750
CM Sniper
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
95.155.16.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)15.09.2009. u 22:42 - pre 176 meseci
Što se matične tiče, ova me je zaista oduševila, tako da ne vjerujem da ću da je mjenjam (ako mi bude trebala bolja grafička, uzeću je, jer, tu nekih +-20 eura nije neka razlika).
Kućište sam odlučio da uzmem neko malo bolje, i moram priznati da se BAŠ dvoumim između CoolerMaster HAF 922 i NZXT Lexa Blackline Series. Razlika u cijeni nije neka, ali mi se nekako više sviđa ovo Nzxt-ovo.
Cijena istog je 90 eura. Volio bih da čujem mišljenja o ova 2 kućišta, jel ih neko koristi itd itd.
Što se hlađenja tiče, Xigmatek Dark Knight mi djeluje i više nego dobro. Procesor ne planiram da Oclockujem do granica izdržljivosti, s' toga neću tražiti neko bolje hlađenje od ovog.
Pogledao sam ova napajanja, međutim Corsair VX550/TX65 nisam mogao da nađem na PC berza.
"Model od 550W je oko 100 evra zadnji put kada sam gledao, a model od 650W 120e."
Moram priznati da mi je ovo malo previše novca za napajanje, tako da ću da vjerovatno uzmem ovo CHIEFTEC -ovo (njihova napajanja bi trebalo da su prilično dobra, ne?).
Inače ispod 600W ne bih uzimao, jer kasnije budem mjenjao neke komponente :)

U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
:)
P.S. I dalje očekujem još neke predloge :P


“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

StudioIbro
VIZIAPRO
VIZIAPRO

Član broj: 175050
Poruke: 78
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)16.09.2009. u 21:52 - pre 176 meseci
Kad kupuješ novo makar uzmi nešto što će duže biti vrh za razumne pare.Ja bi zamenio ploču i procesor ovim a cena skoro ista a performanse se ne mogu poredit ,pogledaj i sam.
Asus P7P55D Deluxe ----19.502 din.
Intel Core i7-860 -----23.030 din.

http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

ddr3 uzmi brži od 1600 da 2000 nije velika razlika u novcu

by Ibro
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
77.222.18.*

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)17.10.2009. u 13:44 - pre 175 meseci
Samo da javim konfiguraciju:
Uzeo sam Asus P7P55D EVO, i Intel Core i5 750. Ram je DDR3 u dual channel-u, i "trči" na 1900Mhz (OC).
“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

[es] :: PC Konfiguracije :: Intel i5 Konfiguracija (max 900 eura)

[ Pregleda: 2984 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.