Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?

[es] :: Mreže i novosti :: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?13.09.2009. u 18:13 - pre 177 meseci
Malo pre pogledam telefon i vidim da sam na nekoj mrezi CONNEX. Kartica je MTS, telefon NOKIA stari model, godinama koriscen ovde. Lokacija, centar Beograda. O cemu se ovde radi??
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+90 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?13.09.2009. u 18:34 - pre 177 meseci
Google, Wiki...bilo šta?
http://en.wikipedia.org/wiki/Vodafone_Romania
Uhvatio si rumunski Vodafone zbog povoljnih meteoroloških uslova. Pošto je stari telefon, prepoznaje mrežu pod starim imenom. Usput savet, prebaci na manuelno biranje mreže, u roamingu si.
 
Odgovor na temu

Bockyman

Član broj: 165558
Poruke: 241
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?13.09.2009. u 20:59 - pre 177 meseci
Da li je ovo gorenapisano stvarno moguće? Hej,gde je čak Rumunija!!! Pa,ma kako povoljni bili meteorološki uslovi!
Hedonizam jača organizam!!!

www.limundo.com/ref/Bockyman
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+90 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?13.09.2009. u 21:01 - pre 177 meseci
Pa jeste nebulozno, ali imaš drugo objašnjenje?
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
79.101.189.*



+104 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?13.09.2009. u 23:02 - pre 177 meseci
Rumuni su inače poznati po tome što sve uređaje koji emituju EM signal tretiraju ko seljani ozvučenje na svadbama - napanji do maksimuma, pa šta bude...
To znaju i ljudi od Požarevca pa istočno.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?14.09.2009. u 20:44 - pre 177 meseci
Hvatao ja u Beogradu par puta vip hr i cini mi se mobis (mtel bosna), pa se nisam toliko cudio... nije ta Rumunija nista dalje od ovijeh ;)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?16.09.2009. u 10:48 - pre 177 meseci
Citat:
Bockyman: Da li je ovo gorenapisano stvarno moguće? Hej,gde je čak Rumunija!!! Pa,ma kako povoljni bili meteorološki uslovi!
Te uslove možeš da nazoveš i nepovoljnim ali nije ništa čudno. Sećam se da su se nekada odjednom na UKT pojavljivale španske, francuske ili nemačke radio stanice ... a oni su malo dalje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?16.09.2009. u 11:04 - pre 177 meseci
Vidi, radio talasi vikokih frekvencija (za mobilnu telefoniju) se prostiru malo drugačije. Kamo lepe sreće za mobilne provajdere kad bi to moglo tako: "odvrneš na najjače ...". kad bi tako moglo, pa ne bi oni gradili tolike stanice po Srbiji.
Što je frekvenca viša - talasi se prostiru "pravolinijskije", tj. manje prate zemljinu zakrivljenost. Tako se dugi talasi mogu poslati na drugi kraj planete, srednji talasi na drugi kraj kontinenta, a talasi za mobilnu telefoniju idu maltene skroz pravolinijski.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?18.09.2009. u 09:25 - pre 177 meseci
Ova fora sa handshakom na udaljeni tower isto nema veze sa jacinom signala na stanici (sve i da je on naduvan, povratni signal sa telefona nije), te misteriozne dvosmerne konekcije se desavaju zbog troposferskog odbijanja na granici meteoroloske inverzije. Ukratko odredjeni vremenski uslovi stvaraju "virtuelni" line-of-sight izmedju tebe i udaljenog tornja preko "neba". Pri tome ti vremenski uslovi dovode do drasticno smanjenog slabljenja signala i kombinovano sa starijim telefonima koji su imali jacu izlaznu snagu i ti vidis toranj i toranj vidi tebe i mozete da obavite roaming handshake. Za vise detalje proguglaj tropospheric propagation refraction i ducting.

Ono sto je mnogo zanimljivije je kako to da nisi video lokalne tornjeve, mozda je bio neki trenutni pad sistema pa je telefon uhvatio prvi sledeci koji je video...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Nova mreza u Beogradu ili sam upao u roaming?

[ Pregleda: 2860 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.