Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP kloniranje za drugi kompjuter?

[es] :: Windows desktop :: XP kloniranje za drugi kompjuter?
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 2690 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

Član broj: 95169
Poruke: 50
93.86.184.*



Profil

icon XP kloniranje za drugi kompjuter?11.09.2009. u 22:57 - pre 178 meseci
Pošto treba uskoro da otvorim igraonicu zanima me da li je moguće i kako da izvedem sledeće.Pošto planiram da kupim legalnu verziju XP sa više licenci zanima me kako da instaliram XP na svih 30 računara što je brže moguće.Malo sam tražio po internetu i pala mi je ideja napamet ali ne znam kako da to izvedem.Hteo bih da instaliram xp a zatim da instaliram i sav software koji želim i neke igrice i zatim da kloniram tu instalaciju pa da samo iskopiram na ostale pc,problem je u tome sto nemaju sve mašine baš isti hardver pa ne znam da li to može.Ako ima neko neki link ili neko objašnjenje kako da to izvedem unapred hvala...
 
0

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
212.200.204.*

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: XP kloniranje za drugi kompjuter?12.09.2009. u 08:10 - pre 178 meseci
Mozes vrlo lako pomocu Ghost-a.

Evo sta sam napisao u jednoj drugoj temi:
Citat:
Instaliras lepo sve sto ti treba u sistem, podesis, napravis ghost, i ako u bilo kom trenutku posumnjas da imas viruse, ti lepo u roku od par minuta vratis apsolutno sve na savrseno funkcionalno i cisto stanje.

Na ovaj nacin ne samo da stedis vreme, vec mozes bukvalno da urnises sistem, sve pobrises, zarazis, desetkujes, i da uvek u roku od par minuta sve dovedes u perfektno stanje.

Jedini uslov za ovako nesto je da imas dve ili vise particija, i da sve programe preusmeris da ni jedan podatak ne snimaju, kovertuju, cuvaju, na sistemskoj particiji. Tako ces izbeci gubitak podataka prilikom ghost-ovanja.

I jos jedna lepa stvar sa ghost-om. Kada napravis "savrsen" ghost, mozes ga upotrebiti na bilo kojoj masini.

U vecini slucajeva ce ghost-ovanje tvog sistema na nekoj drugoj masini izbaciti plavi ekran prilikom podizanja windowsa na toj (drugoj) masini, ali tu onda na scenu stupa jedna fora. Iz-ghost-ujes tu masinu, ne podizes windows, vec ubacis disk sa instalacijom windowsa, instaliras sistem preko vec postojeceg (koji si ubacio iz ghost-a), instaliras drajvere kada se sve to zavrsi, i za nekih 30 do 60 minuta imas sistem u kome je sve instalirano, podeseno, i gde sve funkcionise bezprekorno. Naravno fora je u tome da ides sledecim redosledom: prilikom instalacije windowsa prvi put udaris "enter", zatim na sledecem ekranu "F8", pa na sledecem "R". Na taj nacin ce instalacija windowsa oporaviti samo fajlove koji ne pasu na toj novoj masini, a to su obicno razliciti drajveri, koji su instalirani kada si pravio ghost, i koji na toj drugoj masini izbacuju BSOD.

U svakom slucaju GHOST je cudo i za iskljucivo licne potrebe, tako da svakome preporucujem da onoga trenutka kada zavrsi sve oko instalacije sistema, programa, drajvera i slicno, napravi jednu rezervnu kopiju ghost-a za ne daj boze.


Najbolje ti je da skines Hiren's Boot CD, a u njemu imas sve alate koji ti trebaju, a izmedju ostalog i Ghost.

Ako jos nesto nije jasno pitaj.
 
0

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: XP kloniranje za drugi kompjuter?12.09.2009. u 09:02 - pre 178 meseci
Pre ghostinga treba pripremiti prvu instalaciju alatom sysprep. Evo par linkova:
http://support.microsoft.com/kb/302577
http://www.learnthat.com/Certi...Windows-XP-70-270-Free/page/7/

Završiš jednu instalaciju, primeniš sysprep, isključiš računar, prekopiraš na druge mašine, tamo posle aktiviraš Windows i to je to.
 
0

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

Član broj: 95169
Poruke: 50
93.86.184.*



Profil

icon Re: XP kloniranje za drugi kompjuter?12.09.2009. u 09:03 - pre 178 meseci
Hvala na odgovoru,tako ću i uraditi pa ću se javiti......
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.170.*



+21 Profil

icon Re: XP kloniranje za drugi kompjuter?13.09.2009. u 18:24 - pre 177 meseci
Citat:
maksvel: Pre ghostinga treba pripremiti prvu instalaciju alatom sysprep. Evo par linkova:...



To se izgleda niko baš ne trudi da pogleda bar spisak tema ovde na forumu?!?



Prikačeni fajlovi
 
0

nucleuswizard
nucleus Wizard
BEograd

Član broj: 95169
Poruke: 50
93.87.98.*



Profil

icon Re: XP kloniranje za drugi kompjuter?13.09.2009. u 20:08 - pre 177 meseci
U pravu si moja greška bilo je kasno i nisam ni čitao,molim moderatora da izbriše temu ili je zaključa.Izvinite još jednom......
 
0

[es] :: Windows desktop :: XP kloniranje za drugi kompjuter?
(Zaključana tema (lock), by calexx)

[ Pregleda: 2690 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.