Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program ne radi na drugim komp.

[es] :: .NET :: Program ne radi na drugim komp.

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dacho
Montreal

Član broj: 4096
Poruke: 38
*.dialup.sprint-canada.net.



Profil

icon Program ne radi na drugim komp.15.07.2005. u 22:36 - pre 228 meseci
Buildujem projekt i sve radi super na masini gdje sam kompajlirao. Onda prebacim /Release na drugi kompjuter a tamo mi aplikacija ne radi kako treba (nece da ode na jedan link u Internet Exploreru). Koristim C# i COM api od Internet Explorera. Vjerovatno mi nisu iste biblioteke na kompjuteru gdje sam kompajlirao projekt i na ovom drugom gdje ga testiram. Kako da spakujem sve to i prebacim na drugi kompjuter i da radi?
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.15.07.2005. u 23:45 - pre 228 meseci
Ne znam bas oko C#-a ali moras imat na drugom kompjuteru instaliran .net framework.
 
Odgovor na temu

dacho
Montreal

Član broj: 4096
Poruke: 38
*.dialup.sprint-canada.net.



Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.16.07.2005. u 00:34 - pre 228 meseci
.NET framework je instaliran i na drugom kompjuteru. 1.1 kao i na ovom na kojem sam kompajlirao. Na drugom kompjuteru nemam iste "assemblies". Fali mi Microsoft.mshtml, trenutno trazim kako da ga stavim na drugi kompjuter. Probao sam sa Deployment Wizardom iz Visual Studio. Napravim paket sa instalacijom i dodam sve fajlove, on doda Microsoft.mshtml i jos neke .dll, instaliram, otvorim aplikaciju i dobijem 5000 popups u roku od 1 min.
 
Odgovor na temu

dacho
Montreal

Član broj: 4096
Poruke: 38
*.dialup.sprint-canada.net.



Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.16.07.2005. u 01:17 - pre 228 meseci
Uspio sam rijesiti problem ali ne na nacin na koji bi htjeo.

Uzeo sam gacutil.exe iz SDK/Bin foldera i Microsoft.mshtml.dll iz Microsoft.NET\Primary Interop Assemblies. Stavio sam Microsoft.mshtml
u windows\assembly sa gacutil.exe na toj drugoj masini.

Ako neko zna kako da sve to spakujem i instaliram Microsoft.mshtml direktno u cache, bilo bi vrlo fino da ostavi ovdje za sve nas. Hvala i pozdrav.
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
213.137.127.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.16.07.2005. u 08:07 - pre 228 meseci
Hmmm, mshtml assembly bi trebao da je vec u GAC-u ?!
Moj predlog je da je u opste nestavljas u gac, nego idi na properties reference na mshtm i stavi da je local copy = true.
Onda ce ti ovaj interop biti kao private assembly i bice u primary output-u koji moze da pokupi setup projekat.

Nadam se da je pomaze.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

Boško

Član broj: 32679
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.17.07.2005. u 18:36 - pre 228 meseci
I ja imam isti problem, s tim što se radi o VB.NET-u, a program nema nikakve veze sa Internet Explorerom. Na nekim računarima radi OK, na nekim radi po nekoliko dana (ili nekoliko startovanja), a na nekim ne radi uopšte.
Rešenje koje sam pronašao je pomalo nalik na "štap i kanap", ali radi. Problem je izgleda u NET Framework-u. Umesto "release" verzije prebaci "debug" verziju exe-a i radiće (bar je tako u mom slučaju).
Inače voleo bih da saznam "pravo" rešenje ovog problema, pa ako neko zna...
 
Odgovor na temu

dacho
Montreal

Član broj: 4096
Poruke: 38
*.dialup.sprint-canada.net.



Profil

icon Re: Program ne radi na drugim komp.18.07.2005. u 00:00 - pre 228 meseci
Hvala svima, meni nije problem spakovati .dll sa ostalim fajlovima za instalaciju, samo ga moram ubaciti u GAC da bi mi program radio kako treba. Sad, kad bi mogao dodati neki skript koji to automatski uradi na kraju instalacije na primjer to bi bila prava stvar. Moze biti da nesto nisam podesio kako treba u projektu, stavio sam local copy za taj .dll i opet nije radilo kako treba. Probacu to sa Debug verzijom.

[Ovu poruku je menjao dacho dana 18.07.2005. u 01:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Program ne radi na drugim komp.

[ Pregleda: 2996 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.