Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konfiguracija za SQL Server

[es] :: MS SQL :: Konfiguracija za SQL Server

[ Pregleda: 1492 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

M E N E
borislav
Temerin

Član broj: 30434
Poruke: 231
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Konfiguracija za SQL Server10.09.2009. u 12:28 - pre 177 meseci
Stavio sam ovde temu, mislim da joj je mesto ovde... (ako gresim, bicu ispravljen :-) )
Dakle, za SQL Server 2005, za bazu, koja ima ~500 tabela, kojoj pristupa odredjeni broj korisnika (kasnije cu navesti koliko broj) za konstantan rad... kakav harver treba?
Da ne bi preslo u "hardware topic" ne trazim da mi pricate o konkretnim primercima servera, vec da navedete glavne karakteristike ... RAM, HDD, chipset, CPU...
Mozda neko iskustvo na masinama koje administrirate...
I sada te zahteve skalirati po broju korisnika, npr 10, 20, 50, 100


hvala, unapred
Uhvatili ste me nespremnog
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Konfiguracija za SQL Server10.09.2009. u 13:39 - pre 177 meseci
Ta procena koju trazis je prilicno nezahvalna jer zavisi od vise faktora koje nisi naveo ili ne znas ukljucjuci i stvari kao sto su:

- koliko ce ti korisnici "tuci" po serveru, nije isto dobrila koja ukucava 1000 naloga i menadzer koji odstampa jedan izvestaj dnevno
- koliko je dobro napisan i koliko je kompleksan informacioni sistem koji baza opsluzuje
- kolika je tolerancija za odziv sa SQL servera, slabiji hardver ce se sporije odazvati rezultatom ali je to mozda prihvatljivo.

potrazi malo po netu "volumetric testing" da vidis neke mehanizme za procenu.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Konfiguracija za SQL Server

[ Pregleda: 1492 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.