Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srbija u EU...little tomorrow

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47190 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 15:38 - pre 178 meseci
Zanimljiv tekst,ne zato sto otkriva nesto novo i nepoznato,vec zbog medija u kome je objavljen...
http://www.blic.rs/politika.php?id=109501
Je li to neko poceo da se otima kontroli?Kako primeniti zakon o informisanju u ovom slucaju?Hapsiti mangupe u svojim redovima?Ubiti glasnika sa losim vestima?Ili naprosto ignorisati,to je uvek palilo
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 15:54 - pre 178 meseci
Citat:

Ukoliko zaista želimo da između 2014. i 2020. godine postanemo deo EU,


I ja zaista zelim Ferrari 458 Italia :)

Btw, ako Irci skrljaju lisabonski sporazum, a sudeci po poslednjim istrazivanjima podrska za doticni je potonula... nece biti novih ulazaka u EU jedno duuuze vreme. Mada to ne znaci nista za Srbiju i ovako i onako, osim sto ce to biti odlican izgovor sto su stvari onakve kakve jesu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:07 - pre 178 meseci
A Island?Mada to nema veze sa nama.
Sad ne mogu da nadjem intervju od pre neki dan sa Cedicom Jovanovicem,gde on prilicno umeksava stavove prema Tadicu&co,a sad se pojavljuje jedan ovakav tekst u Blicu,koji je...khm,prilicno naklonjen DS.Nesto se tu cini mi se sprema,izgleda opet zabava za mase u obliku izbora ili tako nesto.
A niko pametan ne veruje da je ovima do EU...izgovor se uvek nadje,bar to nije problem.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:09 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: I ja zaista zelim Ferrari 458 Italia

Btw, ako Irci skrljaju lisabonski sporazum, a sudeci po poslednjim istrazivanjima podrska za doticni je potonula... nece biti novih ulazaka u EU jedno duuuze vreme. Mada to ne znaci nista za Srbiju i ovako i onako, osim sto ce to biti odlican izgovor sto su stvari onakve kakve jesu.


Ima još luđih datuma! Evo iz Wikipedije, naslov "Accession of Serbia to the EU"

Citat:
Accession of Serbia to the European Union depends on several factors. While both the Serbian government and the European Union agree that Serbia could eventually become a member of the EU, the need for internal reform both within Serbia and the EU means that Serbia will not join EU before 2012, and perhaps not before 2015.


 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:13 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Btw, ako Irci skrljaju lisabonski sporazum, a sudeci po poslednjim istrazivanjima podrska za doticni je potonula... nece biti novih ulazaka u EU jedno duuuze vreme. Mada to ne znaci nista za Srbiju i ovako i onako, osim sto ce to biti odlican izgovor sto su stvari onakve kakve jesu.


Meni nije jasno sto se ta Irska toliko pro***ava. Postoji li kakva varijanta da se neka zemalja "izbaci" iz EU?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:14 - pre 178 meseci
Mislim da je 2015 veoma optimistican datum...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:24 - pre 178 meseci
Citat:
Tyler Durden
Meni nije jasno sto se ta Irska toliko pro***ava. Postoji li kakva varijanta da se neka zemalja "izbaci" iz EU?


Nope, tj. moze ako sama hoce :)

I ne znam sto mislis da se Irci proseravaju - Irci su samo uradili ono sto bi trebalo da bude duznost svake zemlje kada su u pitanju tako velike odluke - raspisali su referendum kako bi >gradjani< odlucili o de-facto predaji svojih prava nekoj medjunarodnoj instituciji.

Gomila drugih zemalja je "progurala" lisabonski sporazum kroz svoje parlamente (uz pomoc jeftinog trika tako sto je rec 'ustav' zamenjena sa sporazum, pa ne podleze referendumu) iako je bilo vise nego jasno da je njihova javnost PROTIV.

Toliko o demokratiji i "evropskim vrednostima", pre ce biti da je termin za to "nametanje" i ruganje samoj osnovi demokratije. Irska, bas kao i mnoge druge zemlje, su usle u EU kada je ta EU bila nesto drugo od onoga sto Brisel i njegova politicka elita danas zele da postanu - i imaju sva prava na ovom svetu da se tome protive.

Island vrlo verovatno ne kaci cela ta EU akrobatika, jer je Island po svemu de-facto "EU" zemlja - tako da ce tesko da se nadje neko ko bi blokirao ulaz Islanda u EU.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
194.106.163.*



+128 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:28 - pre 178 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Mislim da je 2015 veoma optimistican datum...


Ja sam siguran da cemo 2015 po svakom merilu biti isto gde smo sad. Jer da bismo posteno usli u EU, moramo da izvrsimo korenite reforme sistema, administracije..... a to ce se desiti "little tomorrow"
 
0

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:42 - pre 178 meseci
Ovaj...nazalost,necemo biti u istom polozaju.Mlad i pametan svet ce da ide napolje u jos vecim kolicinama,starosna struktura stanovnistva ce da ode sa sadasnjih 43 na 45-6 godina u proseku.Nakaradan sistem ce sistematski da unisti...sve sto moze da se unisti.Imacemo mnogo losiju poziciju,a necemo imati kriticnu masu zainteresovanih za prikljucenje EU.Srednja klasa koja bi trebala da bude nosilac te ideje je vec na kolenima,a do 2015 ce biti izbrisana.
Jedino cemu mozemo da se nadamo je prikljucenje u paketu sa BiH,Albanijom-kad vec ne budu znali sta ce s nama.Makedonija i Crna Gora ce da se prikljuce ranije,o Hrvatskoj da ne govorimo.
Pitanje je samo da li ce u tim uslovima prikljucenje EU ista da nam znaci.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:46 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Nope, tj. moze ako sama hoce :)

I ne znam sto mislis da se Irci proseravaju - Irci su samo uradili ono sto bi trebalo da bude duznost svake zemlje kada su u pitanju tako velike odluke - raspisali su referendum kako bi >gradjani< odlucili o de-facto predaji svojih prava nekoj medjunarodnoj instituciji.

Gomila drugih zemalja je "progurala" lisabonski sporazum kroz svoje parlamente (uz pomoc jeftinog trika tako sto je rec 'ustav' zamenjena sa sporazum, pa ne podleze referendumu) iako je bilo vise nego jasno da je njihova javnost PROTIV.


Mislim da se glupiraju zato sto - ako ostavimo na trenutak po strani nacin na koji je lisabonski sporazum proguran u drugim zemljama - je jasno da je citav proces blokiran samo zbog njih. Kada vidimo da je prakticno kod svih ostalih ovaj sporazum usvojen, sanse da se svi ostali sad kao tu "predomisle" su ravne nuli, i jasan je pravac kojim su krenuli. Hocu da kazem, ako ti se ne svidja taj pravac, izvoli pa istupi iz kolone, ali nemoj da kocis ostale. To je neki moj rezon.

Citat:
Toliko o demokratiji i "evropskim vrednostima", pre ce biti da je termin za to "nametanje" i ruganje samoj osnovi demokratije. Irska, bas kao i mnoge druge zemlje, su usle u EU kada je ta EU bila nesto drugo od onoga sto Brisel i njegova politicka elita danas zele da postanu - i imaju sva prava na ovom svetu da se tome protive.


Sta po tebi Brisel i njegova politicka elita danas zele da postanu?
Inace, i ja mislim da je EU danas prilicno losije "izgleda" nego prije nekih 10 godina. Ali i dalje nije losa.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 16:57 - pre 178 meseci
Citat:

Mislim da se glupiraju zato sto - ako ostavimo na trenutak po strani nacin na koji je lisabonski sporazum proguran u drugim zemljama - je jasno da je citav proces blokiran samo zbog njih. Kada vidimo da je prakticno kod svih ostalih ovaj sporazum usvojen, sanse da se svi ostali sad kao tu "predomisle" su ravne nuli, i jasan je pravac kojim su krenuli. Hocu da kazem, ako ti se ne svidja taj pravac, izvoli pa istupi iz kolone, ali nemoj da kocis ostale. To je neki moj rezon.


Znaci glupiraju se zato sto ne zele da svoje gradjane lise osnovnog demokratskog prava da odlucuju o predaji dela suverenosti nekom medjunarodnom faktoru? Zanimljivo...

Btw:

Citat:

The Irish government decided to put the matter to a referendum on the basis of legal advice that to do otherwise would violate the Irish Constitution. This arose from a 1987 Irish Supreme Court decision that ruled that significant changes to the Treaties of the European Union required the permission from the Irish People in the form of a Referendum.


^ bilo sta drugo bi bilo i protivustavno. Sto je jako lepo, retka zemlja gde se ne mogu prodati muda za bubrege tek tako.

Vidis, nije uopste tacno da "samo Irci" blokiraju - vec Irci imaju muda da kazu sta misle jer im ocigledno niko ne moze nista (sto nije slucaj sa mnogim malim kontinentalnim drzavama EU). Jasno je da ako Irci ponovo glasaju negativno da jos neke druge zemlje koje jos nisu ratifikovale sporazum (ima ih jos par komada) nece hteti da se pridruze. Sto samo govori o nivou podrske celoj toj stvari - da ne pricamo o sramoti u UK gde je cela stvar progurana uz ocigledno ostro protivljenje gradjana.

Isto tako, EU predvidja konsenzus - konsenzus znaci konsenzus - ili svi ili niko. Bas kao sto Francuzi uvek prete svima vetom kada treba da se usvaja budzet i u kome traze reket za poljoprivredu (gde su najveci primaoci, gle cuda, Francuzi) tako i Irska ima potpuno pravo da radi ovo sto radi. I to je ono sto najvise iritira Brisel jer znaju da je to jednostavno tako.

Citat:

Sta po tebi Brisel i njegova politicka elita danas zele da postanu?


Zele federaciju a ovo je maksimalni moguci korak ka tome koji su mislili da mogu da preduzmu, u ovom momentu - da uzmu sto vise prava drzavama clanicama. Lepa zamisao, nema problema - problem je samo sto gradjani mnogih zemalja ne zele takav nivo integracije i ta njihova volja mora da se postuje. EU je nastala i opstajace iskljucivo na dogovoru - a ne na prisilama.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 17:10 - pre 178 meseci
Tekst je dobar i samo analizira situaciju a morihei zapravo smetaju takvi tekstovi jer je on cinik. Da je vise ovakvih tekstova u novinama pre bi smo usli u EU.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.koelnet.com.



+105 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 17:13 - pre 178 meseci
A u Briselu sede Marsovci? :) Tamo sede ljudi iz drzava EU. Nista Irci nece izgubiti ako prihvate Lis. sporazum. Mene bas interesuje kako ce se zivot jednog Irca promeniti na gore ako se sporazum izglasa :) Znaci pricamo o obicnom gradjaninu tj. vecini.
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 17:13 - pre 178 meseci
Citat:
Znaci glupiraju se zato sto ne zele da svoje gradjane lise osnovnog demokratskog prava da odlucuju o predaji dela suverenosti nekom medjunarodnom faktoru? Zanimljivo...


E hebi ga. Nisam to rekao, kako li samo tako uspijes izvrnuti... mada mozda nisam bio dovoljno jasan :)
Nisam mislio na samu vladu, vec na gradjane. Vlada je postupila sasvim OK i to podrzavam, svaka cast. Ali ovi silni soleri i individualci irski, nek onda fino glasaju da izadju iz EU kad vec imaju izbor s obzirom da ova ne ide u pravcu sa kojim se slazu irci.

Citat:
Zele federaciju - da uzmu sto vise prava drzavama clanicama. Lepa zamisao, nema problema - problem je samo sto gradjani mnogih zemalja ne zele takav nivo integracije i ta njihova volja mora da se postuje. EU je nastala i opstajace iskljucivo na dogovoru - a ne na prisilama.


Pa dobijaju li nesto te zemlje zauzvrat, mislim, za to odricanje od svojih prava? Valja li nesto kod te nove forme EU?

I zanima me, ako nije problem, imas li ti licno, kao stanovnik DE i ako dobro kapiram skori drzavljanin iste, neki plus ili minus sa usvajanjem lisabonskog sporazuma. Kako bi se to bas na tebe odrazilo? Dobro? Lose? I indirektno i direktno.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 17:18 - pre 178 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Nista Irci nece izgubiti ako prihvate Lis. sporazum


Izgubice deo suverenosti koji ocigledno nisu spremni da daju. A po svemu sudeci i 3-ceg Oktobra nece biti puno drugaciji rezultat :)

Citat:

Tamo sede ljudi iz drzava EU


Poenta je u direktnoj odgovornosti i smenjivosti. Zbog toga bi i doslo do krsenja ustava da se to nametne. Btw, i u Nemackoj situacija nije bila 100% glatka i zbog toga jos nije ratifikovan sporazum - bice potrebne dodatne promene jer je ustavni sud procenio da u originalnoj formi nije ustavno progurati sve preko parlamenta.

Citat:
Tyler Durden
I zanima me, ako nije problem, imas li ti licno, kao stanovnik DE i ako dobro kapiram skori drzavljanin iste, neki plus ili minus sa usvajanjem lisabonskog sporazuma. Kako bi se to bas na tebe odrazilo? Dobro? Lose? I indirektno i direktno.


Kako nemam pravo glasa, ne gubim niti dobijam nista - da imam pravo glasa, svakako ne bih voleo da moj glas manje vredi i da se stvaraju nova tela bez ikakve veze sa mojim glasom koja mogu da odlucuju o mojoj sudbini.

Uzgred, sto se izlazenja iz EU tice - ne vidim ni jedan razlog zasto bi Irci izasli iz EU - vise je nego jasno da je i u nekim drugim drzavama raspolozenje bilo slicno ali se na "foru" uspelo zaobici. Irci su mnogima potajni heroji :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 20:55 - pre 178 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: A u Briselu sede Marsovci? :) Tamo sede ljudi iz drzava EU. Nista Irci nece izgubiti ako prihvate Lis. sporazum. Mene bas interesuje kako ce se zivot jednog Irca promeniti na gore ako se sporazum izglasa :) Znaci pricamo o obicnom gradjaninu tj. vecini.

Upravo tako. Bas kao sto su svojevremeno i Britanci bili sumnjicavi vezano za ideju EEZ, pa su bili vise naklonjeni SAD-u nego Evropi, ne zeleci da dovedu u pitanje kredibilitet i velicinu, tj. bitnost svoje drzavnosti. Zato su ih Francuzi(De Gol) i blokirali kada im je doslo iz g*zice u glavu, pa su cekali 10 godina dok nisu usli u EEZ nakon podnosenja kandidature. Irska ce, takodje, vjerovatno popustiti pritiscima.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 21:57 - pre 178 meseci
Citat:
a sudeci po poslednjim istrazivanjima podrska za doticni je potonula


Nigdje ne mogu da nadjem, je li za prolazak referenduma u Irskoj potrebna samo 50% onih koji su izasli na glasanje ili 50% registrovanih glasaca (kao kod nas kad se glasalo za novi ustav)? Izgleda mi da je ovo prvo, a ako je tako, onda ne bi trebalo da bude problema da prodje referendum, skoro duplo je vise ovih koji su za.
IRC is just multiplayer notepad.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow06.09.2009. u 22:05 - pre 178 meseci
Citat:
peka: Nigdje ne mogu da nadjem, je li za prolazak referenduma u Irskoj potrebna samo 50% onih koji su izasli na glasanje ili 50% registrovanih glasaca (kao kod nas kad se glasalo za novi ustav)? Izgleda mi da je ovo prvo, a ako je tako, onda ne bi trebalo da bude problema da prodje referendum, skoro duplo je vise ovih koji su za.

Bogami ne cini mi se da je duplo vise ovih koji su za. Postoji veliki pritisak na politicarima da proguraju to "Da" za Lisabon, ali koliko pratim medije, a bogami i plakate po gradu cini mi se da je "Ne" i dalje jedna od ozbiljnih opcija. Pitanje je samo kako ce narod povezati skok nezaposlensti i recesiju sa tim sporazumom, vrlo lako da im se nece svideti da ideja. U svakom slucaju bice tesno.
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
212.200.223.*



+558 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow07.09.2009. u 00:16 - pre 178 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Ovaj...nazalost,necemo biti u istom polozaju.Mlad i pametan svet ce da ide napolje u jos vecim kolicinama,starosna struktura stanovnistva ce da ode sa sadasnjih 43 na 45-6 godina u proseku.Nakaradan sistem ce sistematski da unisti...sve sto moze da se unisti.Imacemo mnogo losiju poziciju,a necemo imati kriticnu masu zainteresovanih za prikljucenje EU.Srednja klasa koja bi trebala da bude nosilac te ideje je vec na kolenima,a do 2015 ce biti izbrisana.

E vala ako ce tzv srednja klasa da vam na ovaj nacin nosi ideju kao do sad, i treba da bude izbrisana, i ne treba ni da budete u EU. Koju je to evropsku ideju ta famozna srednja klasa zastupala ovde za ovih skoro 10 godina, osim sto je uzimala kredite? Nikakvu.
 
0

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Srbija u EU...little tomorrow07.09.2009. u 09:21 - pre 178 meseci
Citat:
E vala ako ce tzv srednja klasa da vam na ovaj nacin nosi ideju kao do sad, i treba da bude izbrisana, i ne treba ni da budete u EU. Koju je to evropsku ideju ta famozna srednja klasa zastupala ovde za ovih skoro 10 godina, osim sto je uzimala kredite? Nikakvu.

Pa recimo kao i svaka srednja klasa sa tim sto ovde medju nakotom sljama, potomcima samozvanih oslobodilaca, bas i nije uspevala, mnogo:

- Da objasni nekima da se skola ne ukida jerbo ne mora donosi profit
- Da se bori za opstanak pozorista i izgradnju opera mada se to ne jede
- Da uziva u dobrim vinima a ne dvolitarki ispred lokalne samiske
- Da se ne pali na brkatu prodavacicu iz iste samiske vec na dobre ribe
- Da ne govori ‘a?” vec molim, i hvala lepo
- Da iskoluje decu i ulije postovanje prema istoj
- Da ih vaspita za nadom u buduce bolje
- Da ulije prave vrednosti gde je jasna razlika izmedju postenog i nepostenog, nepismenog i obrazovanog
- Da se bori na sve nacine sa bezrepom s.tokom, gmizavcima ispuzalim iz kojekakvih rupa sa jedinim porivom –glodji
- Da ulije pojam o estetici pominjanim glodarima sto zidaju kuce vece od komsije a za arhitekturu nisu culi
- Da kanta za otpatke ne sluzi da se mazne in a njoj peku paprike vec u nju baca djubre
- Da se o ukusima raspravlja jer onda ni muzeji ne bi imali smisla
- Da se ne zdere, krka i mrma vec uziva u specijalitetima
- Da ulica nije nicija vec moja i tvoja
- Da ne urla sa petog sprata jer tu zive i drugi
- Da grad nije suma vec centar culture
- Da neguje cvece na terasi a ne kace sa kupusom i drvom za potpalu
- I pre svega da im je stalo a ne da vicu – ma ko ga hebe, bre
- …
Hoces dalje?



gleb
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Srbija u EU...little tomorrow
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 47190 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.