Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa USB US Robotics modemom...

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa USB US Robotics modemom...

[ Pregleda: 3464 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.mediaworks.co.yu

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Problem sa USB US Robotics modemom...19.12.2003. u 17:24 - pre 247 meseci
Modem je (external) US Robotics 56k faxmodem USB (5633) i pravi probelem pri svakom podizanju sistema ...

Odnosno da bi se WINXP normalno startovao USB priključak ne sme da bude uključen u modem pri startovanju (black screen) već se isti ukjučuje onda kada lik želi da se prikopča na Net.

Kako instalirati modem, a da čovek ne mora da se bakće sa uključivanjem-isključivanjem usb kabla, tj. da se xp normalno startuje bez "black screen" aka zatupljivnaja XP-a.

Drajveri su instalirani po priključivanju modema na comp. kada pri startovanju xp-a "find new hardwer" ...browse cd...drivers 2000-xp.

Modem se vidi kao "device working properly" u "device manager-u" i kaci se na net normalno, ali kako rekoh pri svakom podiyanju xp kabl mora da je out/off da bi se se xp normalno startovao u suprotnom sledi beskonačni "black screen"...

Glupo je da se (inače stariji) čovek, svaki put saginje i uključuje/isključuje usb kabl prilikom startovanja xp-a.

Pokušao saM DA drajvere instaliram na prazno(sa ne priključenim modemom tj. kablom) ali ... isti problem again..

ANY SOLUTIONS/SUGGESTIONS...
 
Odgovor na temu

ugi_ck
Uglješa Jovanović
Beograd

Član broj: 18043
Poruke: 1
*.219.EUnet.yu



Profil

icon Re: Problem sa USB US Robotics modemom...22.12.2003. u 13:21 - pre 247 meseci
Ja imam USR USB 5633, i u jednom trenutku poceo je da se ponasa bas kao sto si opisao (pre toga je radio ok)... Ispostavilo se da je riknula memorija i da se zbog toga tripovao, sumnjam da je to problem posto je moj komp ispoljaviao i drugacije oblike odumiranja memorije, ali svejedno, pogledaj mozda problem nije u modemu vec...
--------------
IonSpin
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Problem sa USB US Robotics modemom...25.12.2003. u 19:14 - pre 247 meseci
Puno USB uređaja traži da se drajveri instaliraju PRE uljučivanja uređaja. Ako se redosled operacija okrene neprijatnosti ovoga tipa su vrlo česte. Jednostavno deinstaliranje uređaja ne pomaže i gotovo.

A šta pomaže? E, to prevazilazi moje znanje koje se obučno bazira na pravovremenom čitanju uputstava za instalaciju...

Ne zameri, nisam hteo da popujem. Poenta je da je rešenje komplikovanije od (de)instaliranja drajvera ili uređaja. Meni je jedan HP 840 proradio kada sam ga bocnuo na front USB! Probaj, ništa ne košta...
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa USB US Robotics modemom...

[ Pregleda: 3464 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.