Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET

[es] :: Wireless :: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 16:00 - pre 178 meseci
Pozdrav ljudi, e ovako imam problem da povezem 2 kompjutera na jednu IP adresu da bi mogo da idem na NET.Elem posedujem modem Thomson TG 585 koji ima 4 LAN prikljucka,ADSL konekcija ,LAN kabal i normalno dva kompjutera ,sto znaci zelim povezati kompjutere kablovsi, a ne Wireless.Da li trebam kupiti nekakve mrezne karte ili sta vec ?Na oba dva kompkutera imam LAN prikljucak integrisan na maticnoj ploci mislim da je to dovoljno al dalje nemam pojma !!!Pomagajte ljudi ....
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
93.86.216.*



+638 Profil

icon Re: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 16:21 - pre 178 meseci
dovoljno je, ubodi u prvi i cetvrti konektor kablove na modemu, druge krajeve u racunare
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 16:23 - pre 178 meseci
To bi trebalo da je i ruter ujedno a ne samo modem pa prema tome samo uzmi jedan lan kabal (straight) i povezi komp na slobodan lan port na ruteru i ako je ukljucen dhcp na ruteru trebalo bi sve da radi bez problema cim povezes racunar.
 
Odgovor na temu

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Re: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 16:53 - pre 178 meseci
Citat:
tox master: To bi trebalo da je i ruter ujedno a ne samo modem pa prema tome samo uzmi jedan lan kabal (straight) i povezi komp na slobodan lan port na ruteru i ako je ukljucen dhcp na ruteru trebalo bi sve da radi bez problema cim povezes racunar.

Da ujedno je i ruter .Ja sam povezao kompjutere kako ste rekli ali nece i dalje . Znaci u prvi ulaz je 1 comp u 2.je sledeci komp ali nece ,a da ne razumem izraz '' dhcp''.Dali mozda treba nekakvo podesavanje na Kompjuteru na kojem mi je aktiviran NET, posto NET se aktivira preko CD-a ,da netreba ista procedura i na drugom kompjuteru ...ne znam pozzzz
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 19:35 - pre 178 meseci
Ne bi trebalo da treba nikakav cd posto racunar prikljucujes na lan.
Za usb prikljucivanje uglavnom treba.
Dhcp server daje ip adresu racunarima koji su prikljuceni a nalazi se u ruteru.
Koje parametre ti dobije lan karta tog racunara kad ga prikljucis na ruter?
ip adresa,gateway...?
Ako neznas to mozes videti :desni klik na konekciju,status pa support.
Naravno tcp/ip podesavanja mrezne kartice treba da su na automatic.
 
Odgovor na temu

slup
Gospodin
Austrija

Član broj: 217518
Poruke: 35
*.adsl.highway.telekom.at.



+2 Profil

icon Re: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET04.09.2009. u 19:49 - pre 178 meseci
Citat:
tox master: Ne bi trebalo da treba nikakav cd posto racunar prikljucujes na lan.
Za usb prikljucivanje uglavnom treba.
Dhcp server daje ip adresu racunarima koji su prikljuceni a nalazi se u ruteru.
Koje parametre ti dobije lan karta tog racunara kad ga prikljucis na ruter?
ip adresa,gateway...?
Ako neznas to mozes videti :desni klik na konekciju,status pa support.
Naravno tcp/ip podesavanja mrezne kartice treba da su na automatic.

Uredu je ljudi resio sam problem.Hvala vam na vremenu koje ste odvojili za moj problem.A da, da objasnim sta se desilo ,pa ovako ja sam prvi komp.prikljucio na prikljucak 1 u ruteru a ovaj drugi (ne znam zasto bzv.) u 4 prikljucku i nije imalo sanse da proradi,jednostavno trazi mrezu a nikako da je nadje i SLUCAJNO sam promenio i ukljucio na prokljucak 2 i zamislite proradilo(eureka).Zasto nece na 3 i 4 ulaz nemam pojma ,verovatno znate Vi,ali eto to je to...Jos jednom Hvala najlepse i Pozdrav
Kurtence,Kurto budala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: povezivanje 2 compa na jednu IP za izlaz na NET

[ Pregleda: 2104 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.