Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )

[es] :: Vodič za učenje :: Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )

[ Pregleda: 2360 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )04.09.2009. u 10:42 - pre 178 meseci
Slučajno sam neletela na ovaj članak iz Politike, moj muž je trenutno student TF u Čačku i studira baš ovaj smer, ali po starom programu ( prebacio se posle više).
Meni nije jasno zašto nekome ko je dobio diplomu fakulteta treba master, šta time dobija ili ako ga ne završi, šta time, (eventualno) gubi.
http://www.fascikla.com/article/masteri-putem-interneta
(Politika) - Na Tehničkom fakultetu u Čačku školuje se prva on-lajn generacija master studenata za elektronsko učenje
On-lajn studenti u laboratoriji Tehničkog fakulteta (Foto G. Otašević)
Čačak – Milan Rajković (25) diplomirao je prošlog juna na Tehničkom fakultetu u Čačku, dobio posao profesora tehnike i informatike u OŠ „Sveti Sava” u Čitluku, počeo da predaje ali i nastavio da uči. Jedan je od 24 polaznika prve generacije master studija za elektronsko učenje na čačanskom Tehnološkom fakultetu (TF), koja se školuje putem Interneta.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.248.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )06.09.2009. u 15:45 - pre 178 meseci
Evo ovde mozes videti sta znaci MASTER
http://prijemni.infostud.com/vrste-studija.php

U ostalom da ne lutas mnogo evo citata
Citat:
Diplomske akademske studije (master)
Traju jednu do dve godine, i čijim se završetkom stiče od 60 do 120 ESPB bodova (ukupno 300 ESPB). Student koji završi diplomske akademske studije stiče akademski naziv "diplomirani" sa naznakom zvanja drugog stepena diplomskih akademskih studija iz odgovarajuće oblasti – master


Razlika je sto je bez toga samo ING (Inzenjer) a sa tim je Dipl. Ing ( Diplomirani inzenjer )

I da dodam samo jos nesto. Misljenje ljudi koji su vec Dipl. El. Inz. Koje ja znam kazu da je Cacak nekada imao jako dobru i cenjenu Visoku skolu, a sada ima los fakultet...i ja nekako sticem takvo misljenje odnosno utiask...mnogo ulazu u to da se prilagode evropskom standardu odnosno zapadnom nacinu ucenja, tkz ON LINE ucenje, ali koliko to zaista vredi, i koliko znanja iznesu ucenici iz tog fakulteta koje je kasnije primenljivo u praksi je zaista diskutabilna tema...
U Srbiji i srednje skole imaju rupe nalik na svajcarski sir sto se tice plana programa i razvojnog sistema obrazovanja, a kamo li fakulteti....Ali dobro samo on neka gura napred i zavrsi to sto je zapoceo ! ! !
Puno srece u daljem studiranju mu zelim !


Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )23.09.2009. u 11:51 - pre 177 meseci
Hvala na odgovoru, nisam dolazila na forum do danas, jer sam ga našla na drugom mestu odn. na sajtu fakulteta. Ovo što sam boldovala bi bila neka korist od mastera, koliko sam shvatila.
Pozdrav i hvala na lepim željama !
EDIT : Pogledala sam tvoj profil i ja tebi želim sve najbolje u daljem školovanju.


Struktura master studija na studijskom programu TEHNIKA I INFORMATIKA

Diplomske akademske studije TEHNIKA I INFORMATIKA se izvode tokom jedne godine. Ukupan broj ESPB koje student treba da ostvari je 60.
Realizuje se u dva modula:Master za metodiku tehnike i informatike i Master za elektronsko učenje. Student koji završi ovaj studijski program stiče naziv:
Diplomirani profesor tehnike i informatike – master
Uslovi za upis na studijski program su završene osnovne studije sa najmanje 240 ESPB bodova ili diploma o završenim osnovnim akademskim studijama stečena po ranijem zakonu.
Student koji je započeo diplomske akademske studije iz tehničkog i informatičkog područja, kao i iz posebnih prirodnih i pedagoških oblasti, može da pređe na ovaj studijski program u skladu sa kriterijumima upisa i uslovima za pojedine predmete, a prema odluci o priznavanju predmeta koje je položio na drugom fakultetu.
Savladavanjem studijskog modula Master za elektronsko učenje student stiče znanja i veštine iz specijalizovanih oblasti elektronskog učenja i učenja na daljinu: dizajniranja, implementacije, isporuke, evaluacije i menadžiranja elektronskih kurseva.

Stečena znanja i veštine omogućavaju diplomiranim studentima ovog studijskog modula uspešno obavljanje poslova:
• kreator kurseva za elektronsko učenje
• pedagoško-metodički ekspert za elektronsko učenje
• menadžer nastavnih resursa za elektronsko učenje
• tehnički savetnik za infrastrukturu za elektronsko učenje
• administrator sistema za elektronsko učenje i dr.
 
Odgovor na temu

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )23.09.2009. u 11:57 - pre 177 meseci
Pozdrav,

da ne ulazim u raspravu o lisim tumacenjima, samo ovaj benefit da pomenem:

uslov za NIR (doktorske studije, odnosno sve dalje postdiplomske studije) a to je kasnije uslov za asistiranje, odnosno predavanje sa profesorskim zvanjem na visokim skolama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Koja korist od mastera ( u konkretnom primeru )

[ Pregleda: 2360 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.