Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izašla je oficijelna Opera 10

[es] :: Browseri :: Izašla je oficijelna Opera 10
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29845 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.dyn.mit.edu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:18 - pre 178 meseci
Citat:
barem jednom godisnje on dodje u "NOT RESPONDING" fazu i tu nista ne pomaze nego nova clean instalacija

Meni se ovo bogami nikad nije desilo za sve godine s Firefoxom.
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:19 - pre 178 meseci
Citat:
Znas, ako neko napravi sajt koji ne radi u tvom browseru, da li je sam browser kriv sto ne moze da ga prikaze, ili autor sajta. Ili je jos gore, jer ne znam i nije bitno, dok mogu da pljujem po tom browseru.


Po toj argumentaciji bi IE6 bio dobar browser, a svi koji prave sajtove koji na njemu pobrljave i primenjuju W3C css, html, xml standarde trebali bi da se srame jer ne znaju svoj posao. IE6 je prastar ali ni novije verzije nisu operisane od slicnih gluposti. Sem toga, jedni od najposecenijih sajtova b92.net, pressonline.rs, index.hr...na regionalnom nivou i recimo yahoo finance na svetskom nivou...nece biti da ljudi ne znaju svoj posao.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:22 - pre 178 meseci
Citat:
banchi: Po toj argumentaciji bi IE6 bio dobar browser, a svi koji prave sajtove koji na njemu pobrljave i primenjuju W3C css, html, xml standarde trebali bi da se srame jer ne znaju svoj posao. IE6 je prastar ali ni novije verzije nisu operisane od slicnih gluposti. Sem toga, jedni od najposecenijih sajtova b92.net, pressonline.rs, index.hr...na regionalnom nivou i recimo yahoo finance na svetskom nivou...nece biti da ljudi ne znaju svoj posao.


Pa u vreme IE6 dominacije, svako ko je drzao do sebe imao je sajt koji radi u IE, i da, svi koji su pravili, ili sada prave sajtove koji ne rade u browseru koji drzi 2/3 trzista stvarno ne znaju sta rade. Uostalom, sta mene kao korisnika treba da zanima sta su W3C standardi? I pazi, 2001 je IE6 bio dobar browser, jer je jedina konkurencija 2001 bila netscape navigator 4.x.
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:25 - pre 178 meseci
Citat:
Meni se ovo bogami nikad nije desilo za sve godine s Firefoxom.


Srecnice... ne mali broj nas kojima se ovo dogadja mozemo samo da ti zavidimo :-)
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:31 - pre 178 meseci
Citat:
svi koji su pravili, ili sada prave sajtove koji ne rade u browseru koji drzi 2/3 trzista stvarno ne znaju sta rade. Uostalom, sta mene kao korisnika treba da zanima sta su W3C standardi


Pa u tome je kvaka...standardi se pokusavaju dogovoriti da bi svi radili kako treba i da nema razlike koji browser koristis. I ti standardi svakako nisu odgovarali a ne odgovaraju ni sada likovima iz Microsofta...jer im ruse monopol koga su izgradili. Na koji nacin su postali monopolisti i sta su sve i od koga pokrali to je druga prica...mozda je ima i na ovom forumu.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 15:44 - pre 178 meseci
Cekaj malo, ko mene sprecava da na sajtu imam nestandardni html/css/js/whatever? ;)

Sta fali myspace-u koji nije validan html/xhtml? Para im ne nedostaje. Zato se mani ti price o tim "standardima".
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 16:10 - pre 178 meseci
Ja bi se manuo standarda...ali nece standard mene. Ja ga moram postovati a dodatno moram odraditi i mnoge druge stvari da bi mi sajt radio dobro u svim browserima. To je posao +... kojega ne bi bilo da se svi pridrzavaju standarda. Ali ja sam W3C pomenuo samo usputno...ima tu jos mnogo drugih stvari ali ne bitno, nije to sad tema.
Sta onda reci za ACID3 test...samo ga Opera i Safari prolaze 100/100, FF 93/100, a IE8 ne prelazi ni 30/100.
Medjutim po mome ni to nije najmerodavnije...jer FF se ponasa daleko najbolje kod prikaza gotovo svakog sajta ali eto ne prolazi test. A obrnuto je sa Operom.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 16:20 - pre 178 meseci
Sta to znaci, da je ACID3 test merodavan ili ne? Ja bih rekao da nije uopste. ;) Nego da ne idemo u off topic.

Evo, skinuo sam Operu 10, ali ne mogu da vidim neku razliku u odnosu na staru 9.6x.

 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.42

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 17:20 - pre 178 meseci
Ne mogu da vjerujem da bojan_bozovic ponovo borbandira protiv Opere. Bilo je prije par godina slično, na temi "Najbolji preglednik".

Citat:
bachi: Evo recimo www.b92.net setajte malo sajtom i probajte da se vratite na prethodnu stranicu pomocu back linka...Opera zapuca i mora se kliknuti dva ili tri puta da se odazove.


Mislim da znam šta je razlog tome i već sam pisao o tome na jednoj temi. Evo sa nadopunama:

...Neke stranice imaju JavaScript koji obavlja funkciju učitavanja novog sadaržaja na dijelu stranice, i kad se to desi, Opera ubilježi da je učitan novi sadržaj.

Onda kada ti klikneš komandu za nazad, Opera učita čitavu istu stranicu nanovo i uz to onaj prethodni sadržaj, koji možda zauzima samo par manjih polja na čitavoj toj stranici.


Npr. ako otvoriš Acid3 test: http://acid3.acidtests.org/ i on se normalno učita, vidjet ćeš da ćeš morati kliknuti više puta da se vratiš na prethodnu stranicu - ja sam morao kliknuti pet puta, a u Firefoxu nisam se vratio na zadnju stranicu ni nakon tridesetak klikova.

To su neki interne JavaScript akcije koje preglednik registruje kao učitavanje nove stranice, i shodno tome zapisuje ih u historiju, mada sa tvoje tačke gledišta vizuelno se nije učitao skoro nikakav novi sadržaj.

IE, FF i Safari nipošto nisu loši preglednici,ali objektivno mislim da je Opera najbolji preglednik. Danas su preglednici toliko uznapredovali da veoma maleni, sitni detalji mogu odnijeti preimućstvo. A i korisnici su veoma razmaženi, jer ako jedan preglednik nema stvari koje on zahtijeva, postoji dobra šansa da se korisnik okrene ka drugom.

Jedina stvar koja mi se ne dopada kod Opere je to što je bloatware i što nije moguće odabarati neke elemente da se ne instaliraju, mada je to vjerovatno njihova odluka da se nametnu i da pokriju što više interakcije korisnika sa Internetom svojim proizvodima. I, iskreno govoreći, program uopšte na pati zbog te "bloatovanosti".

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 02.09.2009. u 18:33 GMT+1]
 
0

sanja2010
Sanja Popovic
Cambridge, MA, USA

Član broj: 81666
Poruke: 286
*.dyn.mit.edu.

Sajt: chvarciikavurma.blogspot...


+3 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 18:13 - pre 178 meseci
Citat:
banchi: Srecnice... ne mali broj nas kojima se ovo dogadja mozemo samo da ti zavidimo :-)

Ne mali broj ljudi koje znam i kojima se to nije desilo se cudi sta ste do djavola radili lisici :) No, nema veze, nije to tema, da ne skrecemo :)
 
0

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
77.238.201.*



+26 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 18:17 - pre 178 meseci
Letimicno sam pogledao predhodne postove, pa mi necete zamjeriti ako je odgovor na slijedece pitanje negdje medju njima...

Naime, na koji nacin da prebacim sve bookmarks-e iz FF? Probao sam na bookmarks/manage bookmarks/File/import from mozzila, ali bezuspjesno...
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.42

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1002.09.2009. u 18:32 - pre 178 meseci
Pod uslovom da imaš izvezene bookmarke iz FF, jednostavno odeš na File>Import and Export>Import Netscape/Firefox bookmarks....

Kad smo već kod toga, ne dopada mi se to što Opera dopušta da kreirate dva ista bookmarka bez da vas upozori. Ako već dopušta to, nema funkcije koja pronalazi "dupljake".
 
0

Sabijach

Član broj: 174608
Poruke: 22
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 03:32 - pre 178 meseci
Citat:
R A V E N:Kad smo već kod toga, ne dopada mi se to što Opera dopušta da kreirate dva ista bookmarka bez da vas upozori. Ako već dopušta to, nema funkcije koja pronalazi "dupljake".


Ima, ima. Napravi dugme/prečicu/gesture sa akcijom "Highlight bookmark | Add to bookmarks" koji će ti otvori panel sa obeleženim bookmarkom ukoliko već postoji a otvoriti dijalog za dodavanje ukoliko ne postoji.



Ja imam ovako zvezdicu koja pomaranžasti na stranicama koje su u bookmarksima ali mislim da je ružno bez modifikacije na ovom novom skinu. Probaj.
 
0

dentikhan
Ned Star
PR , www.Galvanizacija-Stankovic.co.nr
Kraljevo

Član broj: 128299
Poruke: 26
91.148.72.*

Sajt: www.drns.co.cc


Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 06:55 - pre 178 meseci
Opera je najbolji brauzer za sporije racunare a fantasticno je to da ima all-in-one, sve na jednom mestu, i brauzer i RSS i mail...
Neverovatno kako se podize na mom starom laptopu koji radi pod Linuxom, gde se FF obavezno zakuca.

Jedva cekam da je instaliram samo da nadjem paket za moju distribuciju (Puppy Linux).
 
0

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.21.*



+558 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 08:48 - pre 178 meseci
Citat:
stil: ...steta sto nisu omogucili i stari skin...

Jel ovaj:

Ja koristim Operu od verzije 5, i jedino sto mi se sad ne svidja je sto izgleda ne moze da se iskljuci sto da bi promenio tab, moras kursor da namestis tacno tako da jezicak taba bude "highlight" - ovan, inace nece da promeni tab, a ne moze da se klikne djuture na jezicak. Ali dobro, meni stalno stoji otvoreno 30 - 40 tabova pa je to zbog toga meni problem, a i kad se drzi kursor blizu splitera za povecavanje tab dugmadi, znaci na dnu dugmeta (jezicka) radi lepo, pa cu se vremenom navici. Sto se tice brzine, kod mene vidno brze od prethodne verzije ucitava sve sajtove.

U stvari, sad vidim da je to mozda zbog kasnjenja dok generise thumbnail strane, jer kad je thumbnail vec generisan, onda nema tog kasnjenja i onda menja tab djuture klikom na dugme, znaci ni to nije problem do Opere, nego zavisi od kompjutera.

Ostalo, nemam zamerki, a i zna se koji je najbolji browser kog svi ostali kopiraju.


[Ovu poruku je menjao Lesli Eldridz dana 03.09.2009. u 10:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Davor Stanković

Član broj: 161855
Poruke: 533
77.238.214.*



+26 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 09:01 - pre 178 meseci
E to drugar, nisam ih exportovao iz FF :)

Hvala.
 
0

zoran_dojkic

Član broj: 105358
Poruke: 1688
188.120.104.31



+35 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 11:25 - pre 178 meseci
Opera 10 Portable.
Prikačeni fajlovi
 
0

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
91.191.8.42

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 11:36 - pre 178 meseci
Thx, Sabijach. Evo da i ja podijelim jedan trik: pritisnite Ctrl+F12 i idite na Advanced>Fonts gdje za Minimum font size postavite 13 (ako se ne varam, osnovna vrijednost je 9).

Sada su slova mnogo veća i čitljivija. Jedini problem je da na pojedinim stranicama slova ponekad izlete iz svojih okvira ili odu u desno i ispod granice okvira tako da ih ne možete uopšte vidjeti, ali to se veoma rijetko dešava.

Evo, čitanje Elitesecurity je ugodnije i nema nikavih problema, a npr. i čitanje phpBB3 foruma.
 
0

banchi
aka mando
"Pulsar 1" Creative Web
Neoplanta

Član broj: 86742
Poruke: 191
*.neobee.net.

Sajt: www.pulsar-1.com


+9 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 13:41 - pre 178 meseci
Ima li neko ideju kako da u speedial.ini fajlu zadam komandu da mi linkove iz speed diala otvara u novom tabu po defaultu?
 
0

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
212.15.184.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Izašla je oficijelna Opera 1003.09.2009. u 13:46 - pre 178 meseci
Citat:
Acid3 test 100/100 prolaze jedino Opera10 i Safari.
Ali to je po meni ipak manje bitno u odnosu na neke bagove koje Opera ima i koji se vuku iz verzije u verziju i to mi nije jasno zasto.

100 poena u Acid3 testu je po meni jako bitno jer ovo je pritisak an sve browsere da i oni poboljsaju postivanje standarda. Sad je tek moguca neka jaca prekretnica u tome da se web standardi sve bolje i brze usvajaju. Naravno nije bitan samo Acid3 vec i postivanje novih standarda CSS 3, web fonts, HTML 5... tek kad se browseri pocnu takmiciti u tome onda cemo ih moci i primenjivati na web sajtovima... a nadam se da ce sada poceti.

Sto se bugova tice. Imam sve browsere i mogu reci da ne postoji browser bez bugova. Da ne navodim nikkave primere u ovom forumu mozete procitati tema koje svedoce o bugovima.

Ja licno operine bugove najlakse tolerisem iz dva razloga:
1) ima ih malo.
2) ne uticu na opstu stabilnost browsera. jako retko se browser srusi zbog nekog buga. vec jako dugo operu instaliram stalno u isti folder noviju verziju preko starije. nakon nove instalacije windowsa ne instaliram nista samo napravim novu precicu na desktopu... i radi bez problema. Cak i da je doslo do jacih problema ne bih krivio operu jer to sto sam radio sa instalacijama nije preporucljivo ni za jedan program. Ipak na moje prijatno iznenadjenje uvek radi jednako stabilno.
Takodje na starom racunaru sam imao problem sa memorijom i korupcijom fajlova. Mnogi programi su se rusili i ostao sam bez dosta fajlova ali opera bez problema. Ociglednoje isprogramirana da sve hekira na greske pre nego sto dozvoli ucitavanje nekog fajla.
Bugovi se odnose na pojedine starnice ili na korisnicki interfejs ali nema buga koji bi je generalno srusio ili upropastio instalaciju.
Sve to mi govori da je ovj program zaista zreo. Gotovo proizvod koji se dalje moze samo polirati ili ukrasavati.

Citat:
ne dopada mi se to što Opera dopušta da kreirate dva ista bookmarka bez da vas upozori. Ako već dopušta to, nema funkcije koja pronalazi "dupljake".

ja imam sve browsere. Koliko sam ja primetio u svima se mogu duplirati bookmarksi. tako da taj "problem" nije vezan samo za ovaj browser. Stavio sam pod navodnike "problem" jer ja cesto i namerno napravim duplikat nekog bookmarka ...jer mi nekad neki sajt treba iz dva razloga. prvi put uz naziv bookmarka navedem prvi razlog a drugi put drugi da ih lakse pronadjem. ili ih stvaim u dve razlicite kategorija bookmarka..

Citat:
Jedva cekam da je instaliram samo da nadjem paket za moju distribuciju (Puppy Linux).

zasto ne koristis neki od najpopularnijih linuxa? Sa njima ne bi bilo problema sa nabavkom softvera.

Citat:
Sta to znaci, da je ACID3 test merodavan ili ne? Ja bih rekao da nije uopste. ;

Sam acid3 test mora biti izvrsen uz potpuno postivanje web standarda da bi dao 100 poena. Naravno on ne ukljucuje bas sve delove web standarda pa to nije definitivni dokaz da taj browser postuje 100% web standarda. Ipak je vise tacan nego netacan. Tome ide u prilog i cinjenica da svi browseri u novijim verzijama osvajaju vise poena na acid3 testu nego u starijim verzijama. Valjda to govori da da acid3 ipak "meri napredak".
Ne mozes to tako uopstiti i reci "nije uopste" merodavan. Ako ni acid3 test necemo gledati sta nam onda preostaje, da verujemo reklamama?
 
0

[es] :: Browseri :: Izašla je oficijelna Opera 10
(Zaključana tema (lock), by Milan Gligorijevic)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 29845 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.