Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji

[es] :: Java :: Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji31.08.2009. u 10:54 - pre 178 meseci
Koristim java sockete i prilikom client-server komunikacije server salje neke poruke klijentu medjutim kad klijent treba da primi jednu poruku dolazi do EOFException-a.Pokusao sam sa flush da ocistim streamove ali ne vredi.Cudno mi je da server uspesno posalje nekoliko poruka(i klijent ih uspesno primi)
a onda dodje do problema.Sta je ovde problem
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

nemnesic
nemnesic
Software Developer
Vranje Florida

Moderator
Član broj: 44355
Poruke: 802
*.com
Via: [es] mailing liste



+64 Profil

icon Re: Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji31.08.2009. u 12:42 - pre 178 meseci
Daj client code pa da pomognemo :)

 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji31.08.2009. u 16:48 - pre 178 meseci
Relevantni deo klijentskog koda

if(Klijent.poslovi.size()!=0){
if(rezultat_izbor_gui==null)rezultat_izbor_gui=new IzborGUI(me,"Rezultat posla");
int l=rezultat_izbor_gui.showDialog();
if(l!=-1){
ClientServerRequest csr=new ClientServerRequest();
csr.setAction(ClientServerRequest.CLIENT_REQUEST_JOB_STATUS);
csr.setParam(l);
Socket soket=new Socket(Settings.SERVER_IP_ADRESS,Settings.DEFAULT_CLIENT_LISTENER_PORT);
SocketCommunicator sc=new SocketCommunicator(soket);
sc.init();
Klijent.output.println("Klijent zahteva od servera rezultate posla");
sc.writeObject(csr);//salje zahtev
csr=(ClientServerRequest) sc.readControlMessage();//prima status
if(csr.getParam()==Job.DONE){
int duzina;
sc.writeObject(new ClientServerRequest(ClientServerRequest.CLIENT_READY,0));//salje zahtev za parametrima
csr=(ClientServerRequest) sc.readObject();//prima parametre
duzina=csr.getParam();
ClientServerRequest ack=new ClientServerRequest();
ack.setAction(ClientServerRequest.CLIENT_ACK);
ArrayList<ArrayList>paketi=new ArrayList<ArrayList>();
ArrayList paket;
sc.writeObject(ack);//sale potvrdu o pocetku transfera

for(int ind=0;ind<l;ind++){
paket=(ArrayList)sc.readObject();//prima paket
paketi.add(paket);
sc.writeObject(ack);//salje potvrdu
}
Klijent.output.println("Posao je uspesno vracen");
}else{
switch(csr.getParam()){
case Job.FAILED:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,stanje trazenog posla je "+"FAILED");break;
case Job.READY:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,stanje trazenog posla je "+"READY");break;
case Job.RUNNING:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,stanje trazenog posla je "+"RUNNING");break;
case Job.SCHEDULED:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,stanje trazenog posla je "+"SCHEDULED");break;
case Job.ABORTED:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,stanje trazenog posla je "+"ABORTED");break;
case -1:Klijent.output.println("Nije moguce dobiti izvrseni posao,jer na serveru ne postoji posao sa zadatim ID-om"); break;
}
}
sc.close();


program puca u liniji koju sam boldovao,tj cim pokusam da na klijentu citam ono sto je server poslao mada na pocetku uspe da procita jdnu poruku
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

glamoc

Član broj: 125620
Poruke: 346
212.200.65.*



+1 Profil

icon Re: Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji31.08.2009. u 19:24 - pre 178 meseci
Resio sam problem...ali mi ponovo nije jasno zasto je doslo do EOFException-a...
problem je bio sto se nit koja je slala klijentu paket zakuca...i onda bi i klijent trebo da se zakuca na readObject-u a ne da dodje do izuzetka.
U svakom slucaju hvala na pokusaju pomoci
Kad covjeka napusti Sunce njegovog zavicaja ko ce mu posvijetliti na putu povratka
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Pojava EOFException-a u java socket komunikaciji

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.