Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena, webmaster-inga.

[es] :: Web dizajn i CSS :: Cena, webmaster-inga.

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Cena, webmaster-inga.18.12.2003. u 23:22 - pre 247 meseci
E dakle sledeca je "scena". Neka firmica ima "kao" sajt. I oglasila se da trazi
webmastera za odrzavanje iste. Promena bi trebalo recimo da bude oko 5 na mesecnom nivou i tipa su : dodati novosti, sta je bilo na sastanku ....

Ne znam koji je najadekvatniji nacin za naplacivanje ? Treba sastaviti ponudu i poslati im. Ja se mislim da im dostavim ponudu koja bi bila na osnovu potrosenog vremena (sati) za protekli mesec. ? Ili nesto fiksno mesecno ?

Ne znam ni koliko, bi to bilo.

Ajde ako neko ima slicnih iskustava neka javi.
Inace to bi bio prvi sajt (sem mojeg, mojih prijatelja i sl.) koji bi bio u referencama tako da i to treba uzeti u obzir. Sajt je shit inace, tako da ce mozda biti i izmene dizajna, ustvari uradio bih im to besplatno, koliko mi se trenutni ne svidja, sramota me da ga stavim u reference list :)
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 09:02 - pre 247 meseci
E ljudi ajte pomozite ...... ili da pitam na webrazvoju ?
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 09:56 - pre 247 meseci
Obzirom da ti je prvi sajt, preporučio bih ti da ne preteruješ i da se ne praviš preterano pametan, nego da odrediš fiksnu mesečnu cenu i za nju radiš koliko god posla bilo.
Predloži im besplatni redizajn sajta, obavezno.
1) Tvoja referenca
2) Veća šansa da dobiješ taj posao

Srećno sa ponudom!
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 10:22 - pre 247 meseci
Hvala na odgovoru ali ipak i dalje ne znam koliku cenu da im kazem.
Od njih sam dobio odgovor da ce recimo da nekada bude samo 1,2 izmene u toku meseca a nekada 10. Ali opet se to svodi na copy-paste posto oni salju tekstove i slike, a priprema ih devojak koja valjda radi prelom za neki casopis koliko sam skapirao, tako da nece biti ni da ispravljam nesto mnogo.

Samo da uklopim sa ostatkom stranice, odnosno ako radim redesign da napravim sablon ....

Dakle da im ponudim nesto kao, prvi mesec besplatno, besplatan redesign (a i ne treba da se puno radi, vec ima template koje sam radio kad nemam sta drugo), i nekih 30 - 50 Eura za sve to mesecno ?

Ajde koliku bi im cenu ti dao, onako okvirno ?
(da si na mom mestu)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 10:54 - pre 247 meseci
Nikako prvi mesec besplatno!

Izvini što se mešam, ali ne čine oni tebi uslugu ako treba da im radiš ažuriranje sajta.

Utvrdi cenu za ažuriranje, fiksno, prema onom što su ti rekli. Ako je od 2 do 10 izmena, nek je pretpostavljeni prosek 5, pa tražiš prema tome koliko ceniš svoje vreme za tih pretpostavljenih 5 stranica (razmisli samo i o tome da li uz tu cenu mogu da te cimaju u po noći ili ti govoriš da će se uraditi ovih dana).

Redizajn možeš da ponudiš besplatno kao znak dobre volje i poverenja. Ako je tako, moraš im objasniti da je to odvojeno od cene za ažuriranje i da je samo sada besplatno. Ako oni to ne skontaju, teško da ćete ostvariti normalnu saradnju.

Cifru moraš sam da odrediš. To je sigurno. Ako te savetuje Igor, ja ili bilo ko drugi po pitanju cene i ti to prihvatiš, to je odluka koju si sam doneo, to mora da ti bude jasno.
 
Odgovor na temu

Ivan Stanojevic
Personal trainer
Dubai

Član broj: 8885
Poruke: 679
*.air.tehnicom.net



+1 Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 11:24 - pre 247 meseci
U ovoakvom slucaju koristi se cena na sat...

odredi svoju cenu, tipa X eura posatu i naplacuj im svoje utroseno vreme

Naplacuje se: konkretan rad za kompjuter, razgovor telefonom, odlazak do njih i povratak, razmisljanje dok sedis, tj sve ono sto ti oduzima i najmanjeg vremena da 'radis' za njih

sto se tice 'besplatnog redizajna' ??? nikada nikom nemoj nista besplatno da dajes, uglavnom sto vecu cifru trazis, srbi (i poneki drugi neozbiljni poslodavci) ce te ozbiljnije shvatiti (ukoliko imas cime da objasnis cenu)


p.s. ovo gore vazi samo ukoliko je radnik, tj ti, ozbiljan... ukoliko si pocetnik onda takodje razmisli o ceni 'na kilo' iliti mesecnoj/godisnjoj ceni od XX ili XXX eura zavisno kakva je firma...
Reci nešto pametno i svi će te pamtiti
- Nepoznati autor
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
80.93.234.*

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 11:33 - pre 247 meseci
Ponudi im obe varijante - po satu i na mesečnom nivou.

Nisi napomenuo kakva je firma u pitanju i koliko je uspešna. To je, takođe, vrlo bitan podatak.

Mislim da bi mogao da tražiš 3€/h, odnosno 40€ mesečno. Ako dobro stoje sa lovom možeš da im tražiš i nešto višu nadoknadu, recimo 5€/h, odnosno 65€.

Što se tiče redizajna, tu moraš da budeš oprezan i da jasno naglasiš koliko inače košta to što ćeš im ti ovom prilikom odraditi za džabe.

[Ovu poruku je menjao Buum dana 19.12.2003. u 13:47 GMT]
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 11:40 - pre 247 meseci
Ma upitanju je organizacija. Samo sto generalno ljudi koji su u toj organizaciji bas i nemaju male plate ... a i izdaju mesecni bilten (to sam tek sada saznao) koji ustvari izlazi "kad se skupi novosti" za novi broj, dakle na dva tri meseca ... e i kao ukratko sadrzaj toga treba da se okaci na web, ono "u ovom broju .... ".

Pa tako sam i ja razmisljao ~ 40 Eura, ispod se ne isplati (meni, ne njima :). Za pocetak. Pa ako bas bude vise posla, menjacemo ugovor :)

Sta mislite ?

I da manje vise jesam pocetnik, ali kada vidim ono tipa 10 eura po stranici :) i slicno na recimo .... otkud znam .... nekako ne da oni deluju kao mala deca nego ... necu da ih navodim ali vec su takvi i poznati :)
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 13:27 - pre 247 meseci
Da podvučem još jednom:
Citat:
Ivan Stanojevic:
Naplacuje se: konkretan rad za kompjuter, razgovor telefonom, odlazak do njih i povratak, razmisljanje dok sedis, tj sve ono sto ti oduzima i najmanjeg vremena da 'radis' za njih
... i da ti dam komentar na
Citat:
Za pocetak. Pa ako bas bude vise posla, menjacemo ugovor :)
Ugovor se ne menja tako lako i zato jeste bitno kakva pravila igre se postave na početku.

 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 14:22 - pre 247 meseci
Ivane, ok je rad naplaćivati po satu, ali u ovom slučaju kada dečko još nema reference se ne može tako ophoditi. Jednostavno, u početku se moraš prilagoditi poslodavcu a ako budeš čekao da se oni prilagode tebi, sanjaj o tom poslu, jer će on za sat vremena naći još 10 klinaca koji će tebe zameniti.
Zato Free_Sex, moj ti je savet, ako baš tražiš da ti kažem cifru, da ne ideš preko 30€. Kako kažeš da se firma jedva krpi sa parama 40€ je mnogo. Znam iz iskustva, niko se danas ne frlja tako lako sa €urima.
Ponudi im free redizajn, svojski ga odradi i nikako ne spominji da je to za tvoje reference.
A što se tiče ugovora i lake izmene. To nikako nemoj da radiš. Ti moraš unapred predvideti (čitaj: sagledati situaciju) da li ti se posao isplati bar za neki duži period unapred. Da li će oni imati neke posebne muzičke želje i tiranije nad tobom. :)
Evo sličan primer časopisa Emagazin. Oni su od prvog broja koji je imao 80 stranica naplaćivali 150din primerak. Sada je izašao 9. broj na 150 stranica koji košta takođe 150din. Šta proističe iz ovoga? Ljudi su unapred planirali da se šire iz broja u broj a da pritom imaju da se pokriju i sada na 150 stranica i nisu digli cenu ni jedan dinar. Mislim da kapiraš zašto sam izneo ovaj primer.
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.19.12.2003. u 20:35 - pre 247 meseci
E pa u tome i jeste problem. Ne znam koliko ce posla biti, tako da im dostavim cenu od oka, za ceo mesec je bezveze. Predpostavljam da necu raditi efektno ni za toliko, ali ako pocnem redesign .... pa samo to kosta.

A inace nisam rekao da nemaju para, rekao sam da su organizacija koju cine DOSTA placena lica (uglavnom). Koliko sam video sa who is, hostuju kod beotela sto u startu znaci da placaju godisnje barem duplo vise nego sto su mogli najjeftinije (kod verata) jer je mesec dana kod beotela 200 din * 12 = 2400 plus % p.p. (verovatno) i to samo za 5 mb prostora.

Po sajtu bih rekao da im vise ni ne treba ali ....

Iskreno moj favorit je po satu.

Pazi nije da nemam reference totalno, radio sam optimizacije. Jedan sales letter za ribu iz amerike (i sa 250 kb smanjio samo html na 85 kb naravno koristila je word) i celo pretumbavanje sajta jer je uradjen u lejerima a tip je hteo u tabele to da cusne. Zatim www.poslovi.co.sr .... pa i www.mallorca.com. Za tog tipa radim zescu skriptu .... Ne znam recimo ja bih nakpre recimo 5 eura po satu recimo, mozda 4 ..... ?
 
Odgovor na temu

pivce

Član broj: 17242
Poruke: 182
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.20.12.2003. u 04:38 - pre 247 meseci
vezbaj veeezbajjjjjjjjj :))))) nece da skodi :P
 
Odgovor na temu

Free_Sex
Aleksandar
Beograd

Član broj: 9601
Poruke: 616
*.verat.net



Profil

icon Re: Cena, webmaster-inga.20.12.2003. u 08:43 - pre 247 meseci
Citat:
pivce:
vezbaj veeezbajjjjjjjjj :))))) nece da skodi :P


:) Joj sta da vezbam na tom sajtu. Copy - paste ?
Dobro ako budem krenuo da im radim i redizajn to je druga stvar,
mozda odradi mi neki CMS, pa da imam za kasnije.
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Cena, webmaster-inga.

[ Pregleda: 2523 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.