Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programski kod za "Dragon Fractal" ?

[es] :: Art of Programming :: Programski kod za "Dragon Fractal" ?

[ Pregleda: 1732 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mladjazekic
Student
Nis, Srbija

Član broj: 231358
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Programski kod za "Dragon Fractal" ?29.08.2009. u 19:53 - pre 178 meseci
Pre svega, pozdrav svima! Nov sam na forumu i izvinjavam se ukoliko ovo nije pravo mesto za ovu temu. U tom slucaju zamolio bih moderatore da je premeste tamo gde treba i da mi ne zamere.

Potrebna mi je pomoc za moj studentski projekat koji radim na fakultetu. Naime, od profesorke sam dobio zadatak da obradim "dragon fractal" (ili fraktal zmaja, kako god vise volite). Teorija nije problem, ima je dosta na Internetu i stos je da se sve to samo prevede, ali mi veeeeliki problem predstavlja cinjenica da moram da kreiram i program ili bar java aplet koji generise jedan takav fraktal. Naime, nigde ne mogu da pronadjem programski kod koji bi iscrtavao odgovarajuci fraktal, pa sam se nadao da bi neko odavde mogao da me uputi ili pomogne.

Dakle, da li neko poseduje, zna, ili barem moze da mi da bilo kakva uputstva o tome gde da nadjem prorgamski kod koji bio iscrtavao/kreirao "dragon fractal"? Moze bilo koji programski jezik, a najvise bi mi odgovarao C, C++ ili Java. I naravno, ukoliko je odgovor potvrdan, da li bi taj neko mogao to da postavi u ovoj temi ili da mi posalje privatnu poruku?


Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Programski kod za "Dragon Fractal" ?30.08.2009. u 08:53 - pre 178 meseci
Ako teorija nije problem onda je tu negde i teorijski algoritam koji samo treba prevesti u algoritam nekog programskog jezika. Jel imaš taj teorijski algoritam?
 
Odgovor na temu

mladjazekic
Student
Nis, Srbija

Član broj: 231358
Poruke: 2
*.exe-net.net.



Profil

icon Re: Programski kod za "Dragon Fractal" ?30.08.2009. u 09:57 - pre 178 meseci
Ako te ne mrzi, baci pogled na http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_curve. Odmah na startu je obasnjeno, otprilike, kako bi to trebalo da se kreira i data je neka matematicka osnova. Sve je na engleskom, pretpostavljam da ti to nije problem posto si moderator ;-P. Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Mihajlo Cvetanović
Beograd

Moderator
Član broj: 37636
Poruke: 1249



+96 Profil

icon Re: Programski kod za "Dragon Fractal" ?31.08.2009. u 09:36 - pre 178 meseci
Jesam moderator (od nedavno), ali sam i "edukator". Moja ekspertiza u oblasti edukacije mi govori da tražiš gotovo rešenje za nešto što bi trebalo (za svoje dobro) da uradiš sam. Moja edukatorska vera mi zabranjuje da ti dam gotovo rešenje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: Programski kod za "Dragon Fractal" ?

[ Pregleda: 1732 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.