Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a

[es] :: Advocacy :: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34915 | Odgovora: 255 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
89.216.59.*



Profil

icon Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 16:50 - pre 177 meseci
Znam jednu osobu koja će se držati podalje od ove teme, a čest je gost (da ne kažem domaćin) ovog foruma.
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 17:05 - pre 177 meseci
a) Nedovoljno poklanjanje pažnje Windows Mobile OS-u
b) Užasno odrađen upgrade drajvera preko Windows Update-a

Usput: Onaj ko piše Microsoft kao M$ zaslužuje da browsuje u Lynxu na 5 godina samo zato što je teški uber cool fanboy...
Ne vidim zašto se Ivan ne bi javio...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 17:09 - pre 177 meseci
Jesi to mislio na links pod shell-om ili... Ako je tako onda teska kazna... :D Mada u native rezoluciji i ne izgleda tako lose, elite je bas lep :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
89.216.59.*



Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 17:15 - pre 177 meseci
Citat:
Ne vidim zašto se Ivan ne bi javio...


Kad god pročitam neki njegov post setim se dnevnika 2 iz devedesetih
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 17:16 - pre 177 meseci
Mane Windowsa?

Ih, pa ima ih koliko hoces - nigde nisam rekao da ih nema, samo mu je konkurencija u vidu Linuxa jos bednija. Ocigledno neki ljudi nemaju kapacitet ni da ukapiraju neciji stav pa treba da im se crta :)

A "mane M$-a" kako ti kazes? Microsoft je hebena korporacija, bas kao i Google, Apple i svi ostali - osim ako nisi deonicar i imas akcije neke od tih firmi ne vidim uopste sto bi te tangiralo kakve su to firme... Mene recimo apsolutno ne zanima. Kakva to firma treba da bude uopste? Sve te firme imaju investitore koje zanima samo $$$ i menadzment kome je jedini cilj vise $$$-a svake godine :)

A evo mana Windowsa koje meni licno smetaju:

- File Copy u Exploreru - licno mislim da je Explorer (kao File Manager) nesto najgluplje sto postoji - ali stvarno su mrcine sto nisu napisali postenu file-copy rutinu svih ovih godina. Totalno bedno, i svakoga ko ozbiljnije nesto radi sa svojim fajlovima tera da instalira 3rd party file manager

- Nedostatak postenog download managera - ovo je isto mana i Firefoxa. Ljudi danas downloaduju puno stvari - zasto IE nema mogucnost ubrzanog skidanja fajlova kroz vise sesija? Isto pitanje i za Firefox? Zasto moram da instaliram dodatni softver da bih imao prosti download-resume i accelerated-download?

- Krah ako promenite HDD kontroler na koji je zakacen sistemski disk (ili promenite mod recimo IDE u ACPI ili obrnuto) zato sto Windows ucitava samo onaj drajver sa kojim se instalirao (ovo su popravili u 7-mici doduse) - dosta korisnika onda ne zna kako to da resi osim da ponovo instalira Win (resenje je zahtevalo bootovanje sa rescue diska i editovanje registry-a) - Win 7 je, kao sto rekoh, ovo popravio (tako sto pre-ucitavaju popularne storage drajvere) i za svaki slucaj ubacio Rescue operaciju kao boot opciju tako da vam vise ne treba instalacioni medij ako se desi neka katastrofa

- Nemogucnost da permanentno iskljucite Driver Signature Enforcement na 64-bitnoj verziji - samo ga je trebalo staviti na mesto gde nije dostupan obicnim korisnicima, ovako i napredni korisnici moraju da se drndaju sa tim

- Zbog prosle stavke je Microsoft ugradio specijalni kod koji proverava da li je PatchGuard ukljucen, i ulozili su dosta truda da taj kod zastite i sakriju od menjanja - kod se izvrsava retko, ali je besmisleno da mi CPU vreme bude troseno na takav kretenizam

- Fakat da su ostavili DEP (Data Execution Protection) OFF za aplikacije u 32-bitnoj verziji - kao i fakat da u 32-bitnoj verziji covek moze da iskljuci DEP vrlo lako (a samim tim i virus) - DEP je nesto sto bi moralo biti uvek ukljuceno i samo zbog gomile Gay aplikacija Microsoft nije imao m00da da povuce crtu i kaze "nema vise prljavog koda"...

- Fakat da su dozvolili proizvodjacima softvera da prodaju plug-inove za internet browser koji imaju procese koji se izvrsavaju sa visokim privilegijama - Adobe Flash je najbolji primer. Sami sebi pucaju u nogu - potrosili ko zna koliko miliona na security audit i SDL svog softvera, a onda dozvole ovako nesto

- Fakat da dozvoljavaju OEM-ima da urnisu performanse sistema - znam, slobode i tako to i svi vole da pljuju MS ako nekom nesto ogranici - ali stvarno, kupite neki Sony racunar i mozete da se ubijete na licu mesta. Gomila trial-warea sa reklamama, antivirusa koji usporavaju sistem, Sony gluposti... onaj jadni mali Vaio P se butuje preko 5 minuta a platili ste ga silne pare. Sony cak nudi i da im platite da vam daju cist OS. Sramota!

- Nedostatak opcije mountovanja ISO image-a - iako su u 7-mici dodali mogucnost przenja ISO image-a, i dalje nisu dodali tako korisnu opciju za mountovanje ISO image-a, valjda zbog "piraterije"... 'bala ih piraterija

- Gomila nepotrebnih servisa i taskova koji se po-defaultu instaliraju - cak i u Server verziji je recimo onaj "SideShow" (WTF) i dalje aktivan i startuje se svaki put sa Windowsom... zamislite server sa tim. Naravno, to se relativno lako gasi, ali glupost je sto je to ON "by default". Covek potrosi ceo jedan dan na gasenje kojekakvog djubreta koje je Microsoft uljucio po defaultu jer neki moron nije u stanju da ukljuci UPnP ako mu treba, recimo.

- WinSxS - treba li da kazem vise? Microsoftovo "resenje" za "DLL Hell" (koji su sami stvorili) je kao kada bi ste komarca upucali sa haubicom... sada zbog toga imate manjak prostora na disku i folder koji moze da naraste na vise desetina gigabajta bez ikakve lake mogucnosti uklanjanja.

- Nemogucnost koriscenja Disk Mirror-inga u Client verzijama OS-a (XP, Vista) -- isto kretenizam, ko da samo serveri koriste RAID1 i RAID5 - situacija se moze resiti prostim editovanjem par fajlova (ili instalacijom Servera), ali opet...

- Lagana migracija stvari na .NET - ovo je kontraverzna stvar, mnogi ljudi ce reci da su managed jezici buducnost i tako to... ali meni se ne svidja sto sve vise sistemskih komponenti trci kroz kojekakve virtuelne masine

- Hyper-V koji zahteva VT-x feature - Cak i XP mod kroz virtualizaciju u 7-mici nece raditi ako vas CPU ne podrzava VT-x - neki proizvodjaci (Sony, opet) namerno iskljucuju i zakljucavaju ovaj feature - Sony je moguce hakovati i ukljuciti to ali je takodje MS lepo mogao da uradi istu stvar kao i VMWare i da radi i na ne-VT-x sistemima bez problema, samo da su raspisali malo vise koda. Licno za svoje potrebe koristim VMWare Player koji radi odlicno, mali je - i ne pravi nikakve probleme gde god da poteram image


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 28.08.2009. u 18:37 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:04 - pre 177 meseci
Citat:
Hyper-V koji zahteva VT-x feature

Hehe... Baš sam malo pre se iznervirao kada sam video da jedna moja Win2008 server mašina ne podržava te instrukcije... VMWare Server kod mene rešava posao glatko i elegantno - svaka im dala.

Citat:
Fakat da su ostavili DEP (Data Execution Protection) OFF za aplikacije u 32-bitnoj verzij

Video sam na jednom Tips & Tricks sajtu za Windows preporuku da se DEP ugasi jer koristi previše resursa i zbog njega se više neće dobijati "annoying" poruke o greškama. Ne možeš protiv vetrenjača

Citat:
Fakat da dozvoljavaju OEM-ima da urnisu performanse sistema

Mene interesuje ipak kako neki proizvođači tipa Asus ili MSI dozvoljavaju sebi da ulože toliko truda u pravljenje nekog notebooka, a da ga na kraju začine sa takvim užasnim softverom da je to kriminalno. Npr. pritisne se dugme za wireless, čuje se 5 zvukova "dong ding" za "Device plug in" event i windows traži da se instaliraju Bluetooth drajveri za "novi" hardver koji je baš upravo pronađen. Da ne spominjem engrish rečnik tog softvera - "please wait while install driver finish"... Što bi rekao jedan komičar - "I love spaghetti... but it's got shit all over it"
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.217.*



+7 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:11 - pre 177 meseci
a) Kao da niko nije ni naslutio, a kamoli 300.000 puta čuo i video mane, te sad treba još i mi da dodajemo.. tja..
b) Samim tim što piše Microsoft u startu, pre logovanja, eto. Dosta je. Sve ostalo ide jedno za drugim.

Šta ćeš, yb.ga... ? Bolji, funkcionalniji izbor trenutno ne postoji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:26 - pre 177 meseci
Citat:
burex
Video sam na jednom Tips & Tricks sajtu za Windows preporuku da se DEP ugasi jer koristi previše resursa i zbog njega se više neće dobijati "annoying" poruke o greškama. Ne možeš protiv vetrenjača


A, da da - zaboravih jos jednu manu:

- Fakat da nisu presli na 64-bita sa Windowsom 7

Dakle, Server 2008 R2 (Windows 7 Server) je iskljucivo 64-bitni, i nema vise 32-bitnog servera. To su isto trebali da urade i sa klijentom - znaci samo 64-bitna verzija i zdravo.

64-bitna verzija ima DEP koji se ne moze iskljuciti, i takodje je moguce lepo prisiliti sve na pravila - potpisane drajvere, uredno pisan softver, jer nema vise "legacy" djubreta - za legacy djubre eto i ovako i onako mogu da imaju virtuelnu masinu.

Time bi Microsoft ucinio ogromnu uslugu celoj IT industriji - na zalost, neki cata je izracunao da postoji mogucnost da izgube deo trzista zbog majmuna iz nekih zemalja koji nisu u stanju da napisu adekvatne drajvere na vreme... i eto, 32-bitni teror ce se trpeti jos jednu generaciju, a sa tim i takvi "Tips & Tricks" kao sto su ikljucivanje DEP-a.

A za OEM-e - lepo su trebali da postroze sertifikaciju - naravno Microsoftu, kao i svakoj drugoj firmi, su pare uvek draze - pa ce Microsoft sertifikovati i potpuno djubre samo da dobije $$$. Tako je isto bilo sa WHQL sertifikacijom za drajvere. To sto ih to udari po imidzu jer gomila racunara se vuku ko prebijeni psi, ili su drajveri nestabilni i generisu cuveni "BSOD" - to ih ocigledno manje boli od manjka profita kada bi postrozili OEM sertifikacije @#)*&@#
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

BiF

Član broj: 39763
Poruke: 90
89.216.59.*



Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:29 - pre 177 meseci
Razumem te Ivane, ovo je stvarno bila provokacija na tvoj račun, ali si u svakom postu koji je u vezi sa ovim, koji sam pročitao, a pročitao sam ih dosta u nebo dizao m$ i win, dok si linux-u uvek nalazio mane, i trudio se da od istog napraviš cirkus.
Lično, ne volim korporacije koje samo gledaju kako će da zgrnu lovu (što si i sam rekao), a pogotovo kad su uz to još i monopolisti. Nasuprot, sviđa mi se ideja slobodnog software-a, tako da uvek navijam za linux.
Realno, upoređujući ih, mislim da su podjednako dobri (odn. loši), ali je ms privukao korisnike pre svega na taj način što je osetio potrebe i želje tržišta, a to su udobnost i jednostavnost za korisnika.I Linuxi su u poslednje vreme mnogo uradili po tom pitanju, ali rekao bih prekasno. Sada pre svega navike, kao i proizvođači hardware-i i software-a rade za win, a ne suštinski kvalitet.
Nijedan nepušač još nije preživeo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:36 - pre 177 meseci
Citat:
Razumem te Ivane, ovo je stvarno bila provokacija na tvoj račun, ali si u svakom postu koji je u vezi sa ovim, koji sam pročitao, a pročitao sam ih dosta u nebo dizao m$ i win, dok si linux-u uvek nalazio mane, i trudio se da od istog napraviš cirkus.


Vidis, ja od Linuxa ne pravim cirkus. Linux je dobar za mnoge stvari - i to niko ne moze da porekne.

Ja samo pravim cirkus od besmislenih tvrdnji - koje raznorazni Linux advokati cepaju jos od sredine 90-tih godina. Najvise iritira kada neko ko pojma nema o operativnim sistemima krene da se frlja sa nekim tvrdnjama.

Isto recimo, ona Ubuntu tema - zaista je bilo bas onako kako sam napisao (sada je to ispravljeno, danasnji Ubuntu je mnogo bolji) - i sta da kazem? Isto kao za onaj drugi test gde Firefox nije hteo da iscrtava UI kako treba samo zato sto sam izabrao KDE a ne GNOME... to su problemi, i oni su tu koliko god voleo ili ne voleo OS - isto kao i sa Windowsom.

Ali kada neki genije dodje i krene da tvrdi neke gluposti - a bilo ih je ohoho, onda stvarno nemas drugi izbor nego da to lepo predstavis u pravom svetlu :)

Isto tako cu tvrditi da je Windows Mobile Pro djubre - i sve ovo gore sto sam napisao za Windows jednostavno stoji i taj OS ima mane kao i svaki drugi... nemam ja nista specijalno dobro za Microsoft, niti ih "volim" - ali znas kako se kaze, credit where the credit is due :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2789 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 18:54 - pre 177 meseci
Evo šta mene najviše iritira kod Viste: File Search rešenje: Neka mi neko pretraži sve a*.txt fajlove iz C:\Pera fascikle koji sadrže string "Mar?a". Svi prethodni Windows-i, kao i Linux, to mogu.

Posle toga, Vista mi se vrlo sporo podiže i ima nezapamćen broj restarta u odnosu na prethodne verzije i druge OS-ove (Windows update, koji mi često ne da ni opciju tipa restart later).

Kod MS-a mi se ne sviđa što stalno menja način upotrebe OS-a u mnogo većoj meri nego što je to neophodo zbog poboljšanja, čak, eto 3acepy i ono što je pre valjalo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:07 - pre 177 meseci
Ja nikada nisam uspeo da se pomerim od office-a 2002 (xp), a pod 2007 nisam umeo da se snadjem nikako... Sve je to lakse kazu i lepse ali...

Sad ga vise i ne koristim, osim kad imam neku bazu da odradim...

Sa druge strane ni oo nije mnogo bolji, otvoris doc sa tabelom i ne vidis tabelu jer je pomerena skroz van strane (moras da je vratis 8" ulevo da bi je primetio uopste :D)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2789 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:10 - pre 177 meseci
Napravi dokument sa tabelom u OpenOffice.org-u, pa da vidimo kako će MS Office da ga vidi.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:12 - pre 177 meseci
Nisu to mane, ali evo šta me nervira.

1. M$

Mogu da isfinansiraju (prežive) promašaje, malo ih dorade i opet budu konkurentni s očigledno lošijim rešenjima nego konkurencija.
(ovo je valjda posledica toga da su mnogi M$ proizvodi postali industrijski standard i da ljudi veruju da novčana moć uvek osigurava 'pravi put')

2. Windows

Nervira me postojanje Registry-ja.
Nervira me mogućnost da svako ko sedne za računar može s nekim portabl programčićem s USB-a za 30 sekundi da pokupi 98% svih passworda.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:16 - pre 177 meseci
Citat:

Nervira me postojanje Registry-ja.
Nervira me mogućnost da svako ko sedne za računar može s nekim portabl programčićem s USB-a za 30 sekundi da pokupi 98% svih passworda.


Pa cekaj, zar UAC ne stiti od toga :D :D :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:17 - pre 177 meseci
Citat:
Nedeljko
Napravi dokument sa tabelom u OpenOffice.org-u, pa da vidimo kako će MS Office da ga vidi.


I to je relevantno za sta? Totalno naopako razmisljanje.

Microsoft je morao u pocetku da ima WordPerfect parsing koji radi kako treba, pa cak i Help za WordPerfect korisnike koji im je pomagao u prelasku na Word, jer je WP bio de-facto standard. Zamisli da je Microsoft rekao kupcima "WP? A kako WP otvara nase dokumente, a?"

Bas kao sto je danas MS Office standard i ako OO zeli da bude relevantan, prva stvar na listi je kompatibilnost sa de-facto standardom.

Inace slazem se sa ocenom za Office 2007 - jasna je stvar da nema bas puno sta da se doda u Office paketu jos od verzije 2000 - i Microsoft samo ubacuje nepotrebne gluposti i menja UI kako bi kreirali "potrebu" da se ljudi navikavaju.

Recimo onaj Ribbon je totalna besmislica - uzima ogroman prostor na ekranu, i bukvalno su naterali milione ljudi da se maltretiraju i da trose svoje vreme na navikavanje na "novi standard" koji uopste nije potreban.

Evo sad ide i Office 2010... osecam da ce glavna promena biti to sto su ga raspisali u WPF-u i verovatno su opet malo menjali opcije kako bi kreirali industriju obuke...

Citat:
X Files
Nervira me mogućnost da svako ko sedne za računar može s nekim portabl programčićem s USB-a za 30 sekundi da pokupi 98% svih passworda.


Ako se ne bi logovao stalno kao Administrator od toga nema nista. Sam si sebi otvorio rupu na racunaru.

Ni jedan OS te ne bi spasao od toga da ostanes ulogovan kao root.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 19:48 - pre 177 meseci
Citat:
Ako se ne bi logovao stalno kao Administrator od toga nema nista. Sam si sebi otvorio rupu na racunaru.

To je ono, prvo te navuku na zlo :) 99% barem kucnih Win korisnika je Admin i ne znaju da postoji drugo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.156.*



+2789 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 20:19 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: I to je relevantno za sta? Totalno naopako razmisljanje.


Optužba da OpenOffice.org ne valja jer ne renderuje kao MS Office je ravna optužbi da MS Office ne valja zato što ne renderuje kao OpenOffice.org. Za mene je alat dobar ako zna da rukuje onim što je napravio, sem ako se radi o stvarima koje podležu standardima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
91.185.101.*

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 20:25 - pre 177 meseci
A MS Office je de-facto standard, mozda ne zvanicni ali kada pogledas poslovna okruzenja, videces njega, a sve ostalo u tragovima ... Prema tome ukoliko postoji ikakva zelja za vecim ucescem na "trzistu" bolja kompatibilnost sa Office formatima je pod mora ... Ako ne onda nikom nista ...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a28.08.2009. u 20:47 - pre 177 meseci
Pa dobro, nedeljka bas briga za zastupljenost na trzistu i kompatibilnost sa standardizovanim app-ovima dok god mu openoffice obavlja posao... Mozda covek uopste nema potrebu da koristi doc. Nemam ni ja na kraju krajeva ali imam potrebu za mdb-om :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Navedite bar jednu manu: a)m$-a i b)windows-a

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34915 | Odgovora: 255 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.