Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sadammm
nop
tz

Član broj: 219120
Poruke: 5
*.dns.39.102.users.zona.ba.



Profil

icon kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping25.08.2009. u 00:32 - pre 178 meseci
mozda malo naslov cudno zvuci ali evo o cemu se radi..

npr.uzimam 1 mb konekciju i kad je popunjenost linka full ping skace sto je i normalno,sad dali ko zna kako napraviti da konekcija trpi tj da npr kod korisnika se smanjuje dowlnload a da ping ne skace.Cuo sam da je to izvodljivo e sad kako :S:S ....nadam se da ce se neko ukljuciti i pomoci mi oko ovog problema .hvala svima
sadammm
 
Odgovor na temu

RiciSambora
Banja Luka

Član broj: 150572
Poruke: 388



+5 Profil

icon Re: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping26.08.2009. u 17:21 - pre 178 meseci
Trebas implementirati QoS (Quality of Service) i dati prioritete tim paketima.
Da budem iskren, ja sam nesto petljao sa QoS-om na MT-u, ali ga nisam posteno radio (a imam u planu da ga posteno odradim u dogledno vrijeme) tako da se ne bih petljao da ti to objasnjavam. Pogledaj malo Reference Manual i MTWiki na ovu temu, a u medjuvremenu ti neko i ovdje odgovoriti.
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
*.kbcnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping29.08.2009. u 23:04 - pre 178 meseci
Koliko sam ja shvatio ne moguce je ... Morash qos da odradish, ali ti on nece reshiti sve probleme... Druga stvar koju morash da odradish je da nikad ne moze doci do popunjenosti linka.... I treca stvar, ona zavisi od kvaliteta interneta koji dobijesh a to je da ako nemas garantovanu brzinu onda stavi skriptu koja ce da ti 512k dodeli za igrice 512 za ostale servise... A kad nema igrice onda 1024 za ostale servise... :)

Ovako sam ja manje vishe uspeo da reshim probleme... Mada sad ima i jos jedna lepa stvar na mt WMM, koliko sam ja shvatio, mada nisam skroz izucio, ona odredjuje koji ce paket prvi da se shalje... A ima i mangle change priority, ovo je dobro kad imash pppoe konekciju (koliko sam ja shvatio) mada ima na wiki da se nadje... Ja sam za probu ubacio u postrouting change priority i markirao igre i ostali saobracaj... Oseti se mala razlika... Mada je na wikiju receno da treba da se odradi u preroutingu shto je logicno, ali ja vec imam u preroutingu markirane igre za qos ... ...
 
Odgovor na temu

dhcp_max

Član broj: 148514
Poruke: 107
*.optikomnet.net.



Profil

icon Re: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping04.09.2009. u 14:44 - pre 178 meseci
U sustini mozes da pravis qos pravila kakva hoces ako nemas linka dovoljno ping ti skace u svakom slucaju i onda dolazi do dropovanja. Prosiri link u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

sadammm
nop
tz

Član broj: 219120
Poruke: 5
*.dns.39.102.users.zona.ba.



Profil

icon Re: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping04.09.2009. u 16:58 - pre 177 meseci
hvala vama u skvakom slucaju za odvojeno vrijeme,a imam ja viska linka uvijek a nekad zna se desiti povuce punu konekciju i ping mi skoci a to mene da kazem "bode u oci" isto tako znam da se to pravi u ques ali KAKO???????? to mi treba

Hvala vam puno
sadammm
 
Odgovor na temu

wlada_85
Vladimir Djokovic

Član broj: 135156
Poruke: 304
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+2 Profil

icon Re: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping06.09.2009. u 08:51 - pre 177 meseci
Pa ima neshto shto se zove google.com : ).... kucaj QoS by megis.... Shto se tice limitiranja brzina korisnicima sve ti je objashnjeno...

Shto se tice prioriteta nije sve objashnjeno.... Uglavnom ide ovako: markirash pakete za download i za upload... Onda za svaki taj paket napravish child queue.... Sve download queue postavish pod jedan queue kome je parent global total.... sve upload queue postavish pod drugi queue kome je parent global total... definisesh brzine svakog servisa (mada sam ja queue za download i upload na portu 80 ostavio bez definisanog cir imam utisak da malo bolje onda rasporedjuje pakete izmedju ostalih kijeva... :) jer mislim da kada mu se navede cir on onda proporcionalno ciru deli saobracaj npr 2:1:3:.... E sad onde gde je download odnosno upload ja nisam definisao cir jer mi je bitnije da se ostali paketi lepo rasporede a ovde shta ostane....)

Za max limit ukupnog downloada odnosno uploada (mislim na one queue kojima je parent global total, njima stavi max brzinu manju nego shto ti daje provider a max limit za brzinu koju prosledjujesh korisnicima stavi manje od max brzine tih queueva....)

E sad ima jedno pitanje... u tim queue za prioritet saobracaja koji queue type koristiti... ???? Ja sam stavljao SFQ za parent i red za child... Ovde bih i ja voleo da cujem mishljenja jer me ovo malo i zbunjuje :) ...

Inache proritete koji za shta imas u tablici na kraju uputstva QoS by megis :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: kako napraviti da trpi konekcija u odnosu na ping

[ Pregleda: 2223 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.