Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa izlazom na TV

[es] :: Video karte i monitori :: problem sa izlazom na TV

[ Pregleda: 2487 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zex80
Subotica

Član broj: 179666
Poruke: 5
77.46.196.*



Profil

icon problem sa izlazom na TV19.08.2009. u 20:42 - pre 178 meseci
Postovanje,

verujem da je ovaj problem vec mozda obradjen, ali nikako ne mogu da nadjem neki priblizan ili konkretan oddgovor za ono sto mene muci...

naime, do juce sam imao nVidia 8600gt graficku sa kojom sam povezao LCD tv LG preko analognog tv out-a... to je radilo, dok TV poseduje 3 hdmi ulaza, ali nisam uspeo da ga povezem preko dvi-hdmi kabla... jednostavno nece da ga detektuje racunar....

Danas sam pazario ATI 4870, koja na sebi nema analogni izlaz, vec samo DVI i HDMI posebne izlaze... opet mi se javlja isti problem koji je sad utoliko veci jer nikako nemam sliku na TV-u...

TV registruje da je kabel povezan ali stalno izbacuje NO SIGNAL... dok komp uopste ne detektuje TV. Probao sam i drugi kabel, tako da sam probao i dvi-dvi kabel i hdmi-dvi kabel. Ista stvar... Vise ne znam sta da radim... Kabel znam da radi, probano na drugom mestu. Graficka nova sveze ispakovana, a bas da se javi isti probelm kao i sa starom cisto sumnjam da je nesto crklo... TV radi besprekorno, sem da mi kazete da su sva 3 hdmi ulaza na TV-u namenjena za nesto drugo u kom slucaju cu oma da se obesim...

E sad, ako neko ima neku ideju molim vas za pomoc...

hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV19.08.2009. u 21:42 - pre 178 meseci
da li si poslednju verziju drajvera instalirao?
9.8 su aktuelni.
 
Odgovor na temu

zex80
Subotica

Član broj: 179666
Poruke: 5
77.46.196.*



Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV19.08.2009. u 21:48 - pre 178 meseci
verzija 9.8 instalirana danas kad je stavljena i graficka...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 05:31 - pre 178 meseci
Citat:
TV registruje da je kabel povezan ali stalno izbacuje NO SIGNAL


Kako TV registrira komp ako ovo ispisuje? Sto ispisuje ako kabl ni nije povezan?

Citat:
dok komp uopste ne detektuje TV


onda sumnjam i da tv detektira komp :)

Radije provjeri dali si u win-u aktivirao sekundarni displej!

 
Odgovor na temu

zex80
Subotica

Član broj: 179666
Poruke: 5
77.46.176.*



Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 07:27 - pre 178 meseci
kada kazem da tv registruje... onda mislim na to da prilikom izbora ulaza mogu da izaberem hdmi, sto se desava samo ako je kabel prikljucen... (inace je siv i ne mogu ni prebaciti)... pretpostavljam da tv detektuje samo otpor na ulazu i zato dozvoljava prebacivanje na pomenuti ulaz...

sto se tice podesavanja u win... godinama vec koristim analogni izlaz i znam da podesim sekundarni displej... sada, tj. prilikom kacenja preko hdmi ili dvi... komp uopste ne nudi niti nalazi sekundarni displej... lupam detect 150 puta, identify, ma nista...
 
Odgovor na temu

zex80
Subotica

Član broj: 179666
Poruke: 5
77.46.176.*



Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 09:48 - pre 178 meseci
E ljudi... resio sam problem... uspeo sam da povezem vga-vga kablom pc i tv i radi ko zmaj... (primetio sam da ima i taj ulaz na tv-u)
sada mi radi monitor na vga-vga, a tv na vga-vga sa dvi adapterom...

za hdmi ne znam resenje sem da sva tri ulaza na tv-u ne valjaju ili treba neka ultra posebna podesavanja...

u svakom slucaju hvala...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 10:02 - pre 178 meseci
Obrati paznju da ti je na TV samo jedan ulaz HDMI (DVI) i ako koristis hdmi to dvi kabl trebas ga spojiti bas na taj!

Ako nije do toga ja bih ipak najpre pokusao sa drugim kablom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 10:04 - pre 178 meseci
Citat:
zex80: E ljudi... resio sam problem... uspeo sam da povezem vga-vga kablom pc i tv i radi ko zmaj... (primetio sam da ima i taj ulaz na tv-u)

Ovo nije dobro resenje jer pored svog digitalnog videa koristis analogni.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

zex80
Subotica

Član broj: 179666
Poruke: 5
77.46.176.*



Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 10:29 - pre 178 meseci
pazi... apsolutno se slazem... s napomenom da nemam vise ideja sta da radim... pitao sam u servisu kao i jos na jednom mestu i nemaju pojma...

svi mi kazu, proveri da si dobro povezao, ukljuci detect na kompu, drajveri... priznajem da nisam expert kakav sam nekad bio, ali nisam ni bas neuk... cackao sam svaka moguca podesavanja i na kompu i na tv-u, probao 2 razlicita kabela i opet isto. VGA kao i s-video ranije, je detektovao odmah pri paljenju kompa... kako bi i trebao i sa ostalim kablovima.

takodje jedna napomena i napredak s onim sto imam jeste da je vga puno bolji od s-videa kojim sam do sada gledao sliku na tv-u... tako da za sada sam sretan i zadovoljan dok ne ustanovim zasto hdmi ne radi... naravno ako neko ima neku ideju voljan sam da probam...
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV20.08.2009. u 14:26 - pre 178 meseci
Citat:
zex80: nemam vise ideja sta da radim...


Ok, evo par ideja:

1. Kada si povezao grafičku HDMI-HDMI kablom s TV-om, da li ti je pre uključivanja kompa TV već bio uključen, ili si sve prvo povezao, zatim uključio kompjuter pa tek onda TV? Možda TV mora da bude uključen i selektovan HDMI izvor na koji je povezan komp, pre uključivanja kompjutera, da bi ga komp detektovao kao sekundarni displej.

2, Jesi li pokušao da povežeš samo komp i TV, HDMI-HDMI konekcijom, tako da ti TV bude jedini povezani displej?

3, Jesi pokušao, u Display Settings-u, da prevučeš desni pravougaonik na levu stranu, pri čemu ti sistem izbacuje poruku "The monitor you have selected is currently disabled. If you enable this monitor, it will be used as a part of your Windows desktop... Do you want to enable this monitor?"

Eto, možda nešto od toga pomogne.
Još nemam LCD TV, ali mi zato ideja nikad ne nedostaje.
 
Odgovor na temu

chura
Nedim Curic
D

Član broj: 123449
Poruke: 2
*.osnanet.de.



Profil

icon Re: problem sa izlazom na TV10.10.2009. u 15:37 - pre 176 meseci
Pozz,

Ja imam problema da nemogu svoj lap. prikljuciti na lcd(hdmi) kupio sam vga>>DVI-D konektor i DVI-D>>HDMI kabal, moj tv je hd ready ali sad sam vidjeo da je kabal full hd imali to neke veze ili sam nesto drugo usrao

Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: problem sa izlazom na TV

[ Pregleda: 2487 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.