Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Domaci ISP za stalan link >2MB/s

[es] :: ISP :: Domaci ISP za stalan link >2MB/s

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10160 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dzivdzan
Severni Pol

Član broj: 5458
Poruke: 70
*.f.s.bonet.se

ICQ: 133174709
Sajt: www.ericsson.com


Profil

icon Domaci ISP za stalan link >2MB/s17.12.2003. u 19:36 - pre 247 meseci
Koga bi ste preporucili za ovakav link (>2MB/s)?

Redosled kriterijuma:
1) Kvalitet
2) Cena
3) Sve ostalo.......

Znam da su Telekom (suvise skup) i Verat (kvalitet?) sposobni za ovako nesto. Jos neka firma?

Pozdrav,
Dziv

 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
213.244.232.*

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s17.12.2003. u 20:17 - pre 247 meseci
Kolko ja znam sad samo telekom i verat imaju svoj link(neki imaju neke satelitske al to ne racunam) tako da ne vidim zašto ne bi uzeo od njih.
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Dzivdzan
Severni Pol

Član broj: 5458
Poruke: 70
*.f.s.bonet.se

ICQ: 133174709
Sajt: www.ericsson.com


Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s17.12.2003. u 20:25 - pre 247 meseci
NIsam mislio da oni ne dolaze u obzir.

Zanima me da li postoje neke druge opcije, kao na primer SBB

 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.net

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s17.12.2003. u 21:59 - pre 247 meseci
SBB bi teško mogao da ti isporuči 2Mbita.

Ne kapiram onaj "kvalitet?" što si stavio iza Verata, ali ne vidim po čemu telekom nudi bolji kvalitet od Verata kad čak ni ne možeš da potpišeš ugovor sa njima, a da ti bilo šta garantuju.

Moja preporuka ti je da se raspitaš kod sledećih ISP-a:
AbsolutOK, Verat i Bitsyu.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
213.244.232.*

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 01:16 - pre 247 meseci
Pa sbb bi baš najlakše i mogao da isporuči tih 2 mb s'obzirom na njihovu mrežu po gradu. Sad meni se čini da su skupi. Moja preporuka ti je verat, definitivno najjeftiniji za 2 mbita, a link im nikako nije zagušen(imam stalnu vezu pa pričam iz iskustva).
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 01:23 - pre 247 meseci
Da, bits bi ti verovatno rado prodao i 155mbita ali da plaćaš 3din po
svakom prenetom megabajtu. :( Politika "internet na kašičicu".. ali
dobro, napredujemo - nekada je bilo "na pipetu".
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 01:30 - pre 247 meseci
Linkove tih brzina, mada uopste vezu ka Internetu, NE treba zakupljivati po protoku, vec samo brzinu, tj. propusni opseg. Vidim da to forsira Verat.net i svaka cast... Ako si na nekoj dobroj poziciji, zasto ne vidis neki WiFi do njih?
 
Odgovor na temu

aleksije
Beograd

Član broj: 6834
Poruke: 32
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 02:42 - pre 247 meseci
Citat:
Dzivdzan:
Koga bi ste preporucili za ovakav link (>2MB/s)?

Redosled kriterijuma:
1) Kvalitet
2) Cena
3) Sve ostalo.......

Znam da su Telekom (suvise skup) i Verat (kvalitet?) sposobni za ovako nesto. Jos neka firma?


Ako si u situaciji, kupi 2 x 1Mbps flat-rate od dva razlicita provajdera, pa napravi load balancing, ili zakupi 2Mbps na dva mesta - na jednome 2Mbps flat-rate, a na drugome 2Mbps pristup, i placaj po ostvarenom saobracaju (AIR).

Prvi izbor neka ti bude Verat - oprema koju koriste za svoj medjunarodni link je vrhunska, a cene usluga umerene. Round trip paketa npr. od Beograda do Beca i nazad je konstantno ispod 16ms (!) Takodje su veoma poslovni i ekspeditivni.

YUBC mogu toplo da ti preporucim, iako preprodaju Telekomov Internet, - podrska im je odlicna, i verovatno su najpouzdaniji provajder u gradu.

Odlicno resenje bi bio i dvosmerni satelitski link, narocito ako ti latencija od 600ms nije problem - pogledaj, recimo, www.plenexis.com/en/ - dozvolu je u poslednje vreme relativno lako dobiti, i potpuno si nezavistan od lokalnih provajdera. Takodje, njihovi sales manageri su spremni da obore cenu da bi bila konkurentna cenama bandwidtha na lokalnom trzistu. Leasing opreme je ukljucen u cenu.







 
Odgovor na temu

btg

Član broj: 11043
Poruke: 42
*.teol.net



Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 13:02 - pre 247 meseci
Citat:

Odlicno resenje bi bio i dvosmerni satelitski link, narocito ako ti latencija od 600ms nije problem - pogledaj, recimo, www.plenexis.com/en/ - dozvolu je u poslednje vreme relativno lako dobiti, i potpuno si nezavistan od lokalnih provajdera. Takodje, njihovi sales manageri su spremni da obore cenu da bi bila konkurentna cenama bandwidtha na lokalnom trzistu. Leasing opreme je ukljucen u cenu.


Postoje li jos neka one-way rjesenja, ali da se dobija relativno stabilan i kvalitetan saobracaj (za vise korisnika) po prihvatljivoj cijeni i po flat filozofiji?
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
62.108.111.*

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 13:05 - pre 247 meseci
Ma kakav SBB, nemoj da ste smešni. Za početak, nemaju svoj link (niti će ga u skorije vreme imati?), već ga zakupljuju od Informatike. Da ne pominjem njihove cene, kvalitet mreže i način obračuna protoka.

Gojko, pogledaj ponovo cenovnik Bitsa -- mislim da su trenutno najpovoljniji u zemlji! Prvi gigabajt košta 5000 din, ali je zato svaki sledeći od 1200 din pa naniže. Za one koji troše preko 10GB, i prvi GB se obračunava po nižoj ceni, tako da cena po megabajtu izađe oko 1,2 din pa naniže sve do 0,6 din za preko 100GB. Pri tome je kvalitet veze odličan, imaju nekoliko nezavisnih linkova (naš Telekom, Telekom CG...)...

http://www.bitsyu.net/Cenovnik/index.htm

Ako ima negde povoljnije, molim vas uputite me :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 13:10 - pre 247 meseci
Ja zaista ne mogu da verujem da posle svega što se sa BITS-om u istoriji YU Interneta dešavalo neko ozbiljno predlaže njihove usluge...

Marko.
 
Odgovor na temu

Veljko
Beograd

Član broj: 967
Poruke: 1172
*.absolutok.com

Sajt: veljko.net


+1 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 14:01 - pre 247 meseci
Marko opet gledaš provajder kroz dial-in.

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 21:26 - pre 247 meseci
Ja nisam koristio njihov dialin već na osnovu svega ostalog što sam
video i osetio, NIKAD ne bih koristio njihove usluge ako bih mogao da
biram.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.markom.info

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 21:51 - pre 247 meseci
Odakle ti ideja da gledam provajdere kroz dialin? To je poslednja stvar koja mene kod provajdera zanima.

Marko.
 
Odgovor na temu

Vlajkovic
NBGD

Član broj: 11511
Poruke: 41
195.252.85.*

Sajt: www.sljiva.net/melodije


Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s18.12.2003. u 23:31 - pre 247 meseci
A moze li jedna ideja kako dobiti 1-2MB/s u situaciji - 150 km od BGD i nema mogucnosti zakupa poprecne veze kod telekoma. Satelit , bezicno ?? ili nesto trece.
 
Odgovor na temu

Marko[VOP]
Marko Kornic
Beograd

Član broj: 12488
Poruke: 83
*.dial.abc.co.yu



Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s19.12.2003. u 00:52 - pre 247 meseci
Citat:
Aleksije

Ako si u situaciji, kupi 2 x 1Mbps flat-rate od dva razlicita provajdera, pa napravi load balancing, ili zakupi 2Mbps na dva mesta - na jednome 2Mbps flat-rate, a na drugome 2Mbps pristup, i placaj po ostvarenom saobracaju (AIR).



Cisto me zanima kako da ostvari ovaj loadbalance izmedju dva provajdera... a da naravno ne bude neka amaterska budzevina.
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s19.12.2003. u 04:59 - pre 247 meseci
Najjednostavnije bi bilo da polovinu klijenata šalje na jedan, a drugu
polovinu na drugi link koji je zakupio. Onda ručno "balansira" i
prebacuje klijente sa provajdera na provajder u zavisnosti od
dostupnosti i zauzeća linka.

Dok je prava opcija da to (load balancing) radi ruting protokol.
 
Odgovor na temu

Marko[VOP]
Marko Kornic
Beograd

Član broj: 12488
Poruke: 83
*.proxy.abc.co.yu



Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s19.12.2003. u 09:10 - pre 247 meseci
Hteo sam da cujem o tom routing protokolu (naravno nemoj link da mi das o BGP-u, znam sta je.), a to rucno balansiranje je klasicna srpska budzevina.

zanima me 1 gateway 2 linka (razliciti provajderi)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s19.12.2003. u 10:24 - pre 247 meseci
Ne znak šta tačno podrazumevaš pod "ručnim" balansiranjem, ali svako rešenje koje radi je OK. Uopšte nemoj ni da pomisliš da će bilo koji ISP da radi BGP sa tobom ako imaš adresni prostor manji od /22.

S druge strane, load balancing između dva različita ISP-a, a da pritom nemaš svoj rutirani blok IP adresa (PI address space) zahteva da jedan provajder rutira kroz svoju mrežu saobraćaj drugog provajdera upućen ka onom bloku koji ti koristiš. Da li treba objašnjavati kolika je to naučna fantastika u pitanju?

Dakle, ako nemaš svoj adresni prostor, jedino što ti preostaje je ono što ti zoveš budževina, a ja zovem elegantno rešenje problema.

Kad uzmeš link od dva provajdera, od svakog od njih dobijaš po neki adresni prostor. Svaku od tih adresa ka tebi rutira samo provajder koji ti je dao. Očigledno je da imaš dva pristupa problemu. Jedan je da svakoj mašini u tvojoj mreži daš po dve adrese, podesiš po dva gejtveja i nadaš se da će sve to lepo da radi. Ja ovo ne bih radio. Sa druge strane, ako u mreži koristiš privatan adresni prostor i na ruteru/ruterima podesiš da rade NAT, a pritom imaju default rute ka provajderima sa istovetnom distancom, efektivno ćeš imati load balancing. Zapravo, load sharing.

KAKO će taj load sharing da radi, u mnogome zavisi od samih rutera. Može da radi per-packet, per-destination (preporučljivo). Izbor alčgoritma, kao što rekoh, zavisi u mnogome od rutera koji su u upotrebi.

Marko.
 
Odgovor na temu

aleksije
Beograd

Član broj: 6834
Poruke: 32
*.yubc.net



Profil

icon Re: Domaci ISP za stalan link >2MB/s19.12.2003. u 10:39 - pre 247 meseci
Citat:
Marko[VOP]:
Cisto me zanima kako da ostvari ovaj loadbalance izmedju dva provajdera... a da naravno ne bude neka amaterska budzevina.


Izaberes uredjaj koji ti zavrsava posao, i kazes CEO (kod nas, GG, Gospodin Gazda ili DD, Drug Direktor) da to nece raditi ako te ne posalje u Ljubljanu ili London (zavisno od tvog statusa u firmi) na obuku za konfigurisanje istog. Pariz izbegavati, osim ako ne govoris francuski, jer njihovi strucnjaci jako lose govore engleski. Grad je medjutim, vrlo lep, pa, ako slucajno vec znas da resis problem, otidi tamo.

Ako ovo nije opcija, platis da ti celu skalameriju namesti neko ko zna sta radi.

Ako ni ovo nije opcija, gnjavis kolegu u cijoj firmi to dobro radi da ti da skriptove sa njegovog uredjaja, a uredjaj kupis polovan u inostranstvu.














 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Domaci ISP za stalan link >2MB/s

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10160 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.