Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.

[es] :: Web razvoj :: Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arpsoftt
World Of Fun

Član broj: 102336
Poruke: 46
*.team.ba.

Sajt: www.blogwtf.net


+1 Profil

icon Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.17.08.2009. u 17:56 - pre 178 meseci
E, ovako dragi moji. Imam sledeci problem. Sajt, baziran na Joomla CMS, star oko 3 godine, sa preko 2000 unikatnih poseta dnevno, mnostvo clanaka, slika itd. itd.

Sajt radi na joomla 1.0.x verziji. Pokusao sam na 1000 nacina uraditi migraciju ka joomli 1.5.x, ali ne uspesno, baza podataka je toliko napunjena i sam sadrzaj po sebi kompleksno organizovan, da ni jedna poznata migraciona skripta nije uspela izvrsiti svoj posao, ili se podaci gube, ili se desavaju neke druge, trece greske, uglavnom, nije moguce izvrsiti migraciju.

Sta mi je preostalo? Naravno, da krenem sve ispocetka, stavim novu instalaciju joomla 1.5.x i prekopiram sadrzaj sa prijasnjeg sajta, ali...

S obzirom da je broj poseta poprilicno veliki, jednostavno ne zelim da zaustavim sajt 10-15 dana dok prekopiram sav sadrzaj. Recite mi, koji je po vama najbolji moguci metod da instaliram novu joomlu, prekopiram sadrzaj sa stare, izbacim iz funkcije staru i stavim u funkciju novu...

trenutna instalacija se nalazi na npr. www.mojsajt.com/index.php

sad, ja bih mogao novu da napravim u www.mojsajt.com/new/index.php, i onda kad izbrisem staru da stavim redirekcionu skriptu koja ce iz fajla u root folderu da vodi ka novom index.php u /new folderu. Naravno, vi svi znate da redirect skripte ni u kom slucaju nisu dobre ni za pretrazivace, tako ni za korisnike. Isto tako, kada bih uradio nov sajt u /new folderu, i zatim ga kopirao u root, opet bi doslo do konflikta zato sto od vise hiljada clanaka, svaki ima svoje slike, pa bi se dogodio problem u URL-ovima ka slikama. Stvarno ne znam sta da radim, molim za vase sugestije i predloge. Hvala..
Za gurmane: VelikiKuvar.Com
Za ljubitelje humora: BlogWtf.Net
 
Odgovor na temu

stef55
Stevan Vampola
web developer,Telit Power doo
Telit Power doo
Niš

Član broj: 225297
Poruke: 51
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: telitpower.com


Profil

icon Re: Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.19.08.2009. u 14:54 - pre 178 meseci
Možda sledeći link bude od neke pomoći:

http://docs.joomla.org/Migrating_from_1.0.x_to_1.5_Stable

U svakom slučaju - čeka te dobar posao.

Ljudski je grešiti, ali, ako vam se gumica potroši pre olovke, malo ste preterali.
 
Odgovor na temu

arpsoftt
World Of Fun

Član broj: 102336
Poruke: 46
*.team.ba.

Sajt: www.blogwtf.net


+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.07.09.2009. u 09:28 - pre 177 meseci
Lol, pokusao sam to, dva dana sam "migrirao" da bi se na kraju ispostavilo da mi je sajt jednostavno prevelik za migraciju :P

Uglavnom, ostao sam pri Joomla 1.0.x, zato sto bas i nemam neku potrebu za prelazak na 1.5 :)
Za gurmane: VelikiKuvar.Com
Za ljubitelje humora: BlogWtf.Net
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.07.09.2009. u 13:50 - pre 177 meseci
Pitaj na jomlinom glavnom forumu. Sigurno ce ti neko izaci u susret i pomoci oko resavanja problema :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Web razvoj :: Potrebna pomoc u vezi sa Joomla baziranim web sajtom.

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.