Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Joomla + mysql problem

[es] :: Web aplikacije :: Joomla + mysql problem

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mindspace

Član broj: 76678
Poruke: 72
195.178.58.*



+1 Profil

icon Joomla + mysql problem14.12.2006. u 11:24 - pre 211 meseci
Pozdrav,

dobio sam jedan joomla sajt da uradim, tj da podignem backup vec postojeceg sajta.
Prosto sam prekopirao instalacioni direktorijum joomle na server i posebno instalirao bazu podataka, preko phpmyadmin-a. Sajt joomle naravno ne radi, jer ne moze da se veze sa bazom podataka sa kojom treba. Ja mislim da je to u pitanju.
Ako idem na novu instalaciju joomle, ne mogu da instaliram na postojecu bazu podataka vec on kreira novu bazu.

Znaci, ne znam kako da povezem bazu podataka (mysql) sa joomla sajtom...
Ovo mi je veoma bitno, jer se radi o sajtu jedne firme, nije u pitanju licna prezentacija, pa je svaka pomoc dobrodosla.

Hvala vam unapred na pomoci
 
Odgovor na temu

vopiman
YUnet International
Belgrade

Član broj: 54789
Poruke: 24
*.eunet.yu.

ICQ: 264805869
Sajt: www.igord.net


Profil

icon Re: Joomla + mysql problem29.12.2006. u 00:31 - pre 210 meseci
Zdravo,

mislim da imas prilikom instalacije Joomle da biras da ti poveze instalaciju sa postojecom bazom
(obelezis sve 3 opcije, Drop, Make Backup i jos jednu opciju nisam siguran 100% kako se zove)..

Uglavnom je sustina da navedes TACNO ime baze i tabele koju da koristi i to je to.

Naravno a pre toga da podesis permisije na serveru za ono sto ti Joomla trazi.
 
Odgovor na temu

kebic
Novi Sad

Član broj: 69732
Poruke: 453
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Joomla + mysql problem29.12.2006. u 20:35 - pre 210 meseci
Imas u konfiguracionom fajlu joomle (u html) da podesis ime baze i sve ostalo ali pazi meni je to pravilo problem oko korisnika baze sto ce reci napravi novog korisnika i daj mu novu sifru i sve to unesi u konfiguracioni fajl i sve treba da radi.
Jer ako si napravio istu bazu on pamti sve cak i ime ali ako si instalirao preko fantastica onda on daje svoje sifre koje treba da promenis da bi mogao da koristis bazu.

Pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Joomla + mysql problem

[ Pregleda: 2801 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.