Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

acces + vb pomoc pocetniku

[es] :: Visual Basic 6 :: acces + vb pomoc pocetniku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.48.*



+5 Profil

icon acces + vb pomoc pocetniku16.08.2009. u 21:52 - pre 178 meseci
Pre svega da napomenem da sam u jednoj temi (koja zapravo nije u namenjena acces-u)zapoceo resavanje problema odnosno ucenje vb-a sa kombinacijom acces-a.Mislim da je ta veza sa accesom jako korisna za nekog ko pre svega planira da uci raditi sa bazama...Uz sve to imam i zadatak da direktoru pomognem oko pojednostavljenja prilikom resavanja dostavljenih i (ne)dostavljenih spec.posiljki u firmi, te mi je pomoc itekako potrebna.
Za sve voljne ljude koji mi zele pomoci napominjem da ja samo zelim da ucim a ne da vucem gotove kodove i iste primenjujem na "programu".Nedavno sam ucio raditi sa excelom i sada je taj "projekat" uspesno realizovan, i mogu vam reci da jee predivan osecaj videti druge ljude kako koriste nesto sto ste vi napravili a pri tom je zaista korisno.
Sada imam dva problema, prvi sto sam obecao da to mogu vrlo brzo da zavrsim a drugi sto to ne ide bas tako lako...a moze se javiti i treci :D, nadam se da ce te me razumeti

Ovako stoji stvar:

Imam excel fajl i u njemu oko 10 000 imena sa postanskim brojem, brojem resenja, imenom i prezimenom klijenata
Radnik u amdinistraciji dnevno dobija preko 500 postanskih dostavnica.Neke dostavnice nisu dostavljene zbog smrti klijenta, neki zbog toga sto nisu bili kuci i neki jesu
Sada radnik treba da po broju resenja pronadje doticnog i da mu status DA(dostavljeno) NE(nije dostavljeno) OSTALO(preminuo)

E sad, ja imam primer nekog programa koji vuce i upisuje podatke u acces i iz kojeg planiram da uradim sledece:

1.Da u acces uvezem 10 000 imena zajedno sa postanskim brojem, brojem resenja, imenom i prezimenom klijenata
2.Da osim Field-a postanski_broj,broj_resenja,ime_i_prezime, dodam datum_unosa i status gde bi datum_unosa bio datum kada je dodeljen status, a status predstavlja odabir preko combo-a odnosno DA,NE,OSTALO
3.Kada radnik unese odnosno pronadje pre svega po broju resenja klijenta i dodeli mi status na dugme "sacuvaj" isti bude sacuvan u bazu acces-a


Moje pitanja:

Da li je ovo izvodljivo
Da li je previse tesko
Sta mi savetujete oko primera koji sam okacio

Problem:

Primer koji je okacen radi kada je acces prazan ali kad unesem 10 000 imena i lepo definisem Field-e prijavljuje mi gresku koja glasi ovako:

"Invalid use of Null"

Kada obrisem imena i baza bude prazna on radi, dakle pise i cita,dok kada unesem imena ili samo jedno ime u polje ime_i_prezime on prijavi ovu gresku

Hvala svima
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 08:14 - pre 178 meseci
Ja sam pokusao da unesem ime i prezime i normalno mi cita i pise .......
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 12:55 - pre 178 meseci
Pogledaj ovo http://www.vbforums.com/showthread.php?t=401834

 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.185.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 14:43 - pre 178 meseci
djpero.84 probaj da rucno u acces uneses nesto pod field ime_i_prezime, sejvuj, pokreni vb i videces da nece,bar meni.
Eurora3D Team o cemu se radi, pogldeacu, eng.mi nije jaca strana?Ima li ko link ili primer kako da napravim search u vb-u a koji ce da pretrazuje acces i rezultat prikaze takodje u vb-u.
 
Odgovor na temu

captPicard
programer
more i planine

Član broj: 216084
Poruke: 1119



+19 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 14:54 - pre 178 meseci
miki987, bez uvrede, ali ako ti engleski nije jača strana, bolje da prije naučiš engleski, a onda da kreneš sa programiranjem. Ako ne znaš engleski, to ti je kao da pokušavaš predavati na Harvardu engleski jezik i književnost, a ne znaš niti beknuti.

Mislim da sam ti već jednom dao ovaj link, ali evo opet, ako baš želiš

http://www.vb6.us/tutorials/database-access-ado-vb6-tutorial
F
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 15:42 - pre 178 meseci
Radi se o tome da ta greska moze da nastane kad hoces da npr. u Properties neke kontrole stavis Null (nista) a kod sa ovog linka je po tematici dosta slican tome sto radis (baza)
@captPicard ima pravo za Engleski, mozda je malo preterao u poredjenju :), uglavnom veliki deo dokumentacije je na engleskom tako da ti za ucenje programiranja znanje Engleskog itekako treba ...
poz

 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.185.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku17.08.2009. u 16:34 - pre 178 meseci
captPicard imam znanja jezika ali ne u naprednom smislu.sto se tice programiranja smatram da je programski jezik nezavistan od recimo konverzacijskog,te se kao covek koji se ovim ne bavi,ne zna dobro jezik itekako dobro snalazim.e sad u slucaju ovakvih tutoriala usresredim se na mozganje kada postoji primer nekog koda, pa njega "razbijam" u glavi,nekad zapne kao sad pa vas strucne zamolim za pomoc.saada kada citam neke teme ima likova koji pitaju nesto sto ja vec znam i slobodno mogu kao i vi da delim savete...znaci ucim,ali uvek kada pisem novu temu strahujem da se ne javi neko sa onim "da si malo trazio nasao bi ovu ... temu..."

Eurora3D Team sto se tice greske u pravu si, ja sam u access kucao tekst samo u polje ime_i_prezime a ostale ostavljao prazne, zbog toga se javljala greska Null t.j. nula-ne-upisana vrednost u preostalim poljima

E sad, kako da vb procita cirilicu iz access-a, znam za font i central european opciju ali ja imam samo opciju western

moze li se u vb-u napraviti textinput gde prilikom unosa teksta (a tekst koji se unosi usmeri na odredjenji field ) isti istovremenon prikazuje ili bar na button pored upisani broj pronadje (access baza) i osenci ili bilo kako isttakne u listview-u da bih mogao dodeliti status

i treci problem i najveci koji me muci a to je mogu li u okviru ovog listview-a (primer) pod field-om status postaviti combo te da mogu odabrati opcije a koje definisem predpostavljam u access-u

predpostvaljam da je dosta tesko i za vas a kamoli za mene ali nemam drgugog reesenja
hvala
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
94.250.50.*

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku18.08.2009. u 07:07 - pre 178 meseci
@Eurora3D Team je u pravu sto se tice greske. Gresku ti prave Null polja. E sad, zavisi sta zelis od programa. Ako zelis ispitivati ta polja i zaobilaziti gresku, onda ok:
Code:
    If rs("broj_dostavnice") <> Null Then
       ListView1.ListItems(1).SubItems(1) = rs("broj_dostavnice")
    End If
    If rs("broj_resenja") <> Null Then
      ListView1.ListItems(1).SubItems(2) = rs("broj_resenja")
    End If


..... i tako dalje...... E kazem opet, zavisi sta hoces......
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.152.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku18.08.2009. u 14:05 - pre 178 meseci
a ako bih hteo da vrednost odnosno tekst kliknutog iz listview-a prikazem u tekstbox kako bih to uradio?
znaci imam fielde redni_broj,broj_poste,broj_dostavnice i sve to se vuce iz tabele i prikazuje u listview u okviru vb-a.e sad svaki pojedinacno da razvsrtam u textbox-ove recimo redni_broj.text,broj_poste.text,broj_dostavnice.text?
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 07:25 - pre 178 meseci
To mozes jednostavno:
Code:
redni_broj_txt.text=rs("broj_dostavnice") 


Medjutim, tu ti je bitno kakvu ces navigaciju kroz rekorde da imas, jer slaba ti vajda ovako...

 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.150.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 08:40 - pre 178 meseci
Code:
Private Sub ListView1_Click()
If ListView1.ListItems.Count = 0 Then
    Exit Sub
End If


ovo je dogadjaj click-a dodao sam
Code:
broj_dostavnice.Text = rs("broj_dostavnice")
medjutim nista se ne desava
mozes li da okacis mali primer jer mi to zaista treba.a sve to mi treba da bih vrednosti iz listview-a razvrstao i prikazao u textbox-ve kako bih mogao raditi izmene teksta jer drugog resenja nemam.znaci selektujes neki row, vrednosti se razvrstaju u textbox-ve i sta hocemo imenimo u textbox-u i isto upisemo nazad u access
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 10:08 - pre 178 meseci
Shvatio si me bukvalno, nisam gledao u formi kako si dao ime kontrolama za text:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
93.86.150.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 14:07 - pre 178 meseci
djpero.84 kao sto vidis mucim se i zapoceo sam resavanje problema na nekim vec otvorenim temama a neke nakdadno otvorio i da mi nisi ovo sredio pitanje je koliko bi se ja mucenik mucio sa tim. veliko ti HVALA na ovome, zivela Srbija i ovako dobri ljudi:D
p.s. uzgred samo, reci mi da li je moguce integrisati combobox uz listview pod field-om status?
i da li je ovo moguce uraditi na ovaj nacin t.j.zasto mi ne funkcionise pretraga

http://www.elitesecurity.org/t...nt-preview-iz-vb-za-excel-fajl
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 14:29 - pre 178 meseci
Jeste, ali je komplikovano da to stavljas u listbox, vec stavi combobox dole kad kliknes na red u listboxu. Na koju pretragu mislis?

Usput..... nisam iz Srbije ali dobro :)
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.163.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 16:25 - pre 178 meseci
e izvini nisam obratio paznju, ali zahvalan sam ti na pomoci a kad sam video da radi ... a treba mi za sutra :D gotovo da sam dig'o ruke od svega kad sam p.....io

vidi imam sledeci kod i na formi jedan textbox (searchbox.text) i button (searchbutton) mada mi i ne treba

Code:
Public Sub searchbox_Change()
    conn.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\baza.mdb" & ";Jet OLEDB:Database Password=MyDbPassword;"
    strQuery = "select * from baza2 where redni_broj like '%" & searchbox & "%'"
    If rs.State = 1 Then rs.Close
    rs.Open strQuery, conn
    
    Do While Not rs.EOF
    ListView1.ListItems(1).SubItems(1) = rs("broj_dostavnice")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(2) = rs("broj_resenja")
    ListView1.ListItems(1).SubItems(3) = rs("ime_i_prezime")
            If rs("datum_izmene") <> Null Then
        ListView1.ListItems(1).SubItems(4) = rs("datum_izmene")
    End If
            If rs("status") <> Null Then
        ListView1.ListItems(1).SubItems(5) = rs("status")
    End If
        ' Ovde napisi kod kojim popunjavas odredjeni red tabele
        rs.MoveNext
    Loop
End Sub


a zamislio sam da radi odnosno pretrazuje bazu i kada nadje ime odnosno broj za trazenje (usmerava se na field broj_dostavnice) on ga osenci i prikaze u u onim textbox-vima

koliko sam provalio kod to je taj i moze da radi taj posao ali...sta ja znam :D

uspus reci mi sta da stavim u event
Code:
Private Sub ListView1_Click()

da moze i kad pomeram strelicom row-e da mi rezultat prikazuje u textbox-ve

hvala ti jos jednom na svemu
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
91.150.102.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku19.08.2009. u 20:43 - pre 178 meseci
jel mi ima pomoci ili sve pada u vodu, posto zapelo mi jos kod searcha
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku20.08.2009. u 07:31 - pre 178 meseci
Okaci projekat sa bazom da nemoram jos to praviti i probavati pa cu napraviti. Problem je sto pri svakom kucanju tipke ti ponovo otvaras konekciju ka bazi.
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
79.101.75.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku20.08.2009. u 10:27 - pre 178 meseci
znaci greska je u event-u,sa change na click, mozda bi ipak taj button trebao imati funkciju :D ane samo radi popunjavanja prostora :D evo okacio sam sa samo 5 redova baze.

reci mi samo usput kako t.j. da li barkod citac radi u bilo kom aktivnom textbox-u.recimo zamislio sam da se kasnije kada se taj program razvije mozda olaksam posao tako sto ce se barkodom prevlaciti barkod, i u taj searchbox.text recimo upisivati neki broj bar koda.u tom slucaju ako to tako radi i nije potreban nikakav kod kucati u vb6, ja bih samo trebao staviti da bar kod po zavrsetku citanja koda okine na taj button ili gresim?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djpero.84
Pero Knezevic
Prijedor

Član broj: 120188
Poruke: 190
*.teol.net.

Sajt: www.littlefrog.ba


Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku21.08.2009. u 09:32 - pre 178 meseci
Uradi to sa barcod citacem, a u prvu kolonu napuni bar codove i tako trazi a evo ti kod, koji trazi po listbox-u.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki987

Član broj: 208123
Poruke: 511
77.46.191.*



+5 Profil

icon Re: acces + vb pomoc pocetniku21.08.2009. u 16:59 - pre 178 meseci
djpero zahvalan sam ti jos jednom na pomoci

ne znam samo zasto kod mene nece da pretrazuje, pa sumnjam da si zaboravio deo koda posto na formi stoji "OptBrojRjesesnja" a nema nikakvu funkciju!?
Sta se desava:
Kada unesem broj resenja, broj dostavnice identican sa lisview-a on nista ne radi.
Reaguje samo kada unesem npr. broj 1 ili br.2 (odnosno koliko ima rednih brojeva) i tada pronadje odnosno fokusira red po rednom broju, a koliko mogu shvatiti kod pretrazuje sve u listview-u a ne samo odredjenu kolonu (u ovom slucaju redni broj)? Sad nista ne razumem, barkod radi na svim racunarima samo na mom ne, sad i ovo koliko vidim, izgleda da se moj laptop zajedno sa disom urotio protiv mene :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: acces + vb pomoc pocetniku

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3862 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.