Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?

[es] :: Wireless :: gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?03.11.2004. u 13:39 - pre 237 meseci
e ovako.
moj frend ima acces point i preko njega se umrezio sa par prijatelja u njegovom susjedstvu.
kaze da je domet oko 200m sa biquad antenama(cudno).
e sad me zanima kako da se poveca domet i gdje bi mogli postaviti access point ,buduci da u blizini nema nikakvih zgrada i nebodera.
od mene je udaljen jedno 3Km(to jest od grada).
gdje bi mogli postaviti taj acces point tako da se u gradu moze uhvatiti signal.

naravno u gradu ima nekoliko nebodera i zgrada gdje bi se mogao staviti ap ali kako da se to izvede posto nitko od nas nezivi u tim zgradama.
postavlja se i pitanje sigurnosti access pointa na zgradi ,zatim napajanje.

mora li access point biti vezan za racunar?
dajte malo upustava i pomoci.
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net.



Profil

icon Re: gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?03.11.2004. u 17:10 - pre 237 meseci
Na nekakav stub ? Mozda ako u blizini ima starih stubova od dalekovoda koji se vise ne koriste?

AP ne mora biti vezan za racunar, on je nezavisan uredjaj; samo mu treba struja.

Ako je biquad losije konstruisan, onda je 200 metara udaljenosti otprilike to.

Kod nas na mrezi (Banjaluka) svi koji se konektuju preko 1 km udaljenosti koriste fabricke antene od 16 ili vise dBi, najcesce se koriste usmjerene grid antene sa pojacanjem od 19 dBi; samo na jako malim udaljenostima koristimo biquade i kantene (jako zagadjen eter pa se signal ne moze probiti). Cinjenica je da smo uspjeli da nadjemo snadbjevaca sa povoljnim cijenama sto nas spasava, jer od homemade antena, jedino kombinacija kantena/biquad na satelitski tanjir bi imala nekog uspjeha.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.as54.bi.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?03.11.2004. u 21:44 - pre 237 meseci
i ja kontam staviti biquad na tanjir 90cm ,ali nista od toga dok se nepostavi access point.
nazalost nema ga gdje staviti.
koliko je pojacanje biquad-a posebno ,a koliko kadse montira na tanjir?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: gdje staviti acces point ako nema neke uzvisine?

[ Pregleda: 2364 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.