Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poziv na cekanju

[es] :: Fiksna telefonija :: Poziv na cekanju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12611 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Virtu@lP
Beograd

Član broj: 13995
Poruke: 120
*.verat.net



Profil

icon Poziv na cekanju17.12.2003. u 15:17 - pre 246 meseci
Pozdrav,

interesuje me koliko se i kako naplacuje usluga "Poziv na cekanju" (fiksni telefon). Na www.telekom.yu pod posebnim uslugama pise samo kako se aktivira, a o paricama niko nista .

Unapred zahvalan

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Vidan
Vidan Slana
Beogard

Član broj: 11664
Poruke: 26
*.yubc.net



Profil

icon Re: Poziv na cekanju18.12.2003. u 17:55 - pre 246 meseci
pored troskova aktiviranja *ne secam se vise koliko sam platio, negne oko 100 din) osnovna pretplata se uvecava za jedno 50 do 60 din (imam aktiviran poziv na cekanju i caller ID, a obe usluge zajedno kostaju 110 din). Koliko ja znam to je sve tj. cena usluge ne zavisi od ucestalosti koriscenja iste. Ako nesto i naplacuju po "pozivu na cekanju" to je toliko malo da neces ni da primetis. Makar ja nisam.

Vidan
 
Odgovor na temu

Virtu@lP
Beograd

Član broj: 13995
Poruke: 120
*.verat.net



Profil

icon Re: Poziv na cekanju19.12.2003. u 13:38 - pre 246 meseci

Hvala puno na odgovoru.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jovbabic
Srbija

Član broj: 10164
Poruke: 37
*.com



Profil

icon Re: Poziv na cekanju24.12.2003. u 06:08 - pre 246 meseci
U RS je besplatno...
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.mobtel.co.yu



+90 Profil

icon Re: Poziv na cekanju06.01.2004. u 12:30 - pre 246 meseci
...a na ISDN, naravno ne radi, tj. kada dobijem signal za poz. na cekanju i pritisnem flash pa dvojku-bum... veza se prekida. Slao sam imbecilima iz telekoma mail-ove sa molbama i prituzbama, ali ne odgovaraju. A i sto bi kad u ovoj smrdljivoj zemlji nemaju konkurenciju. Zelim im da se vrlo brzo provedu kao banke pre dve godine!
 
Odgovor na temu

PROFESIONALAC
Profesionalac

Član broj: 22804
Poruke: 53
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Poziv na cekanju27.03.2004. u 22:09 - pre 243 meseci
Smanji brzinu FLASH tastera!!!
PROFESIONALAC
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
217.26.67.*



+1 Profil

icon Re: Poziv na cekanju07.06.2004. u 13:52 - pre 241 meseci
Pazi kad su meni pre par dana bez zahteva uveli Call Waiting (imam vec Caller ID poodavno)... E sad, na njihovom sajtu ne pise kako da ga disable-ujem...

Zna neko kod za disable-ovanje funkcije, jer je nikad nisam ni zeleo, a sad mi je uveli i bez mog zahteva... cekam samo da vidim da l' ce i da mi naplate za to? (da ne bude 'kuci si, a neces da se javis', a ja na netu, niti cujem niti vidim da imam poziv na cekanju).
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
62.108.108.*

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Poziv na cekanju08.06.2004. u 00:00 - pre 241 meseci
kod mene na Siemens EWSD centrali (Obrenovac) dovoljno je otkucati *43# za ukljucivanje, i #43# za iskljucivanje CALL WAITING-a

probaj, mozda upali :)



ricky
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

stalker
Branko Kokanovic
Beograd

Član broj: 11897
Poruke: 606
*.rcub.bg.ac.yu



+2 Profil

icon Re: Poziv na cekanju15.06.2004. u 10:55 - pre 240 meseci
Meni su uveli poziv na cekanju, konferencijsku vezu i preusmeravanje poziva za dz i poslali pismo da sam im "znacajan" korisnik (verovatno misle racun > 2500din.) Nisam ni aktivirao ni nista - sve su sami uradili. To ce da traje, kazu 3 meseca. Jedini bedak je sto, kada sam na net-u i neko me zove, pa u slusalici bude signal, modem mi prekine vezu.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Poziv na cekanju15.06.2004. u 16:55 - pre 240 meseci
hint: to se može (privremeno) isključiti pri konektovanju na net (raspitaj se za tačan kod.. ;)

 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv na cekanju16.06.2004. u 11:24 - pre 240 meseci
Citat:
Meni su uveli poziv na cekanju, konferencijsku vezu i preusmeravanje poziva za dz i poslali pismo da sam im "znacajan" korisnik (verovatno misle racun > 2500din.)
Veruj mi nije zato. Imam jedan stan u kome niko ne zivi vec skoro 4 meseca i racun mi je 48,50 din. vec 3 meseci! Tako da ne verujem da oni to gledaju po velicini racuna, vec po tome sto nemaju sve tel centrale te opcije, pa posto si ti na centrali koja ima te opcije poslali su ti to pismo. Ja sam ubedjen da je tako!

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

DjordjeRd
Đorđe Radomirović
Kablovski pristupni uređaji, Telekom
Srbija
NP, 43.1370N, 20.5120E

Član broj: 1412
Poruke: 574
*.telekom.yu

Sajt: picasaweb.google.com/djor..


+4 Profil

icon Re: Poziv na cekanju16.06.2004. u 14:09 - pre 240 meseci
Nije tako, Stalker je u pravu.
c000 lda #$33
c002 sta $0400
c005 lda #$37
c007 sta $0401
c00a lda #$21
c00c sta $0402
c00f rts

sys 49152
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Poziv na cekanju16.06.2004. u 15:32 - pre 240 meseci
Pa dobro sad! Znam da radis u Telekomu i da ste vi mnogo pametni, ali ajde molim te objasni mi kako JA mogu da budem znacajan korisnik ako mi je tel racun 48 dinara vec nekoliko meseci?!?!

A ovo sto sam rekao za tel centrale sam licno potvrdio! Moj broj telefona je 212-4xx i tamo rade sve navedene funkcije (koje su mi naveli u pismu, a to su poziv na cekanju, konf veza i preusmeravanje), a komsija koji ima brojeve 215-3xx i 212-3xx nema mogucnost da ukljuci ni poziv na cekanju, a ni preusmeravanje! Ajde sad objasni mi ti to!

Pozdrav
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

Limos
Beograd

Član broj: 14976
Poruke: 10
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Poziv na cekanju16.06.2004. u 17:48 - pre 240 meseci
Citat:
bobale:Pa dobro sad! Znam da radis u Telekomu i da ste vi mnogo pametni, ali ajde molim te objasni mi kako JA mogu da budem znacajan korisnik ako mi je tel racun 48 dinara vec nekoliko meseci?!?!

A ovo sto sam rekao za tel centrale sam licno potvrdio! Moj broj telefona je 212-4xx i tamo rade sve navedene funkcije (koje su mi naveli u pismu, a to su poziv na cekanju, konf veza i preusmeravanje), a komsija koji ima brojeve 215-3xx i 212-3xx nema mogucnost da ukljuci ni poziv na cekanju, a ni preusmeravanje! Ajde sad objasni mi ti to!

Pozdrav


Delimicno si u pravu. Ti mozda ne zivis u tom stanu, ali neko jeste koristio pre 3 -6 meseci tf. i napravio velike racune. Tada se i rodila ova ideja. To pouzdano znam. Napravljena je lista, ista nije azurirana, znaci sa poslednjim racunima (postoji razlog) i njima su aktivirane te usluge. Pogledaj koliki ti je racun bio za decembar (izdat u januaru), januar (izdat u februaru), i februaru (izdat u martu).

Uz pismo je islo i uputstvo za upotrebu i dovoljno ga je procitati.

Bilo je milion razloga za aktiviranje i ne bih sada o tome, ali ni jedan nije bio da se korisnik iziritira.

A zasto komsija ne moze da dobije posebne usluge, e to stvarno ne znam. To mi je zanimljivo. Mora da postoji razlog i nije nikakav problem da ili pustis PM sa brojevima tvog komsije ili webmasteru na sajtu Telekoma i stvarno ces dobiti odgovor.

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651
Via: [es] mailing liste



+165 Profil

icon Re: Poziv na cekanju16.06.2004. u 17:53 - pre 240 meseci
Informacije o uslugama za korisnike se mogu dobijati preko webmastera Telekom.yu sajta?
 
Odgovor na temu

Limos
Beograd

Član broj: 14976
Poruke: 10
*.telekom.yu



Profil

icon Re: Poziv na cekanju17.06.2004. u 00:19 - pre 240 meseci
Mala [email protected].
Covek prema vrsti pitanja samo prosledi odgovornima i sto je neverovatno: ima jako malo pitanja.
 
Odgovor na temu

incognito
Beograd

Član broj: 12270
Poruke: 115
*.vdial.verat.net



+1 Profil

icon Re: Poziv na cekanju03.07.2004. u 12:34 - pre 240 meseci
Ja zaboravih na ovu temu... Problem je sto su meni ta tri ukljucili 2 nedelje pre nego sto mi je stiglo pismo... A na sajtu nista o deaktivaciji, pa kako me neko pozove - ode veza...

U medjuvremenu sve sredjeno...

A sto se znacajnih korisnika tice, sa prosecnim racunom od preko 10000 verovatno zasluzujem da budem... Konacno da se sete da postoje ljudi koji ne koriste telefon u 'pretplatnim okvirima'...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Poziv na cekanju03.07.2004. u 13:39 - pre 240 meseci
Citat:
incognito:
A sto se znacajnih korisnika tice, sa prosecnim racunom od preko 10000 verovatno zasluzujem da budem... Konacno da se sete da postoje ljudi koji ne koriste telefon u 'pretplatnim okvirima'...

10000? impulsa? dinara?
Da setili su se, da postoje i ljudi koji su fizička lica zaista i koji zaista telefoniraju, pa su im dodelili gratis par uslugica..
Mali kuriozitet, od svih gorenavedenih, nazovimo ih korisnicima koji intenzivno koriste telefon, NIJEDAN nije imao uslugu poziv na čekanju...(pa ni ti)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.info-net.co.yu



Profil

icon Re: Poziv na cekanju06.07.2004. u 10:32 - pre 240 meseci
Myway mi je obrisao poruku posto je on, pazi molim te, smatrao da je djricky vec dao odgovor na to pitanje!
- Kao prvo, ja nisam pitao kako da kompletno iskljucim call waiting, vec kako da ga privremeno iskljucim, nesto slicno onoj opciji kod podesavanja modema 'To disable call waiting dial'. Znaci pre broja internet providera, modem da okrene neki kod, i da dok ne prekinem vezu call waiting bude iskljucen, a vec kod novog poziva da bude ponovo aktivan.
- Kao drugo, kodovi koje je dao djricky uopste ne rade na mojoj centrali (iako je siemens), pa sam iz tog razloga ponovo postavio poruku, ali posto moderator uopste nema potrebe da razmislja jednostavno je obrisao moju poruku!!!

Citat:
Da li neko mozda zna koji kod treba da se otkuca pre (ili posle) broja telefona koji se zove da bi se privremeno iskljucio call waiting?

Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: Poziv na cekanju06.07.2004. u 11:19 - pre 240 meseci
Bobale, pročitaj i razmisli:
1. Djricky jeste dao odgovor na pitanje. Potraži uostalom na Telekom sajtu opis i aktivaciju, ili na Googlu kao ovo:
Citat:

To turn call waiting off dial #43#, before you use your modem.
To re-enable call waiting dial *43#.

2. Ko ti je rekao da postoji 'privremeno' isključenje neka ti i namesti. A posle nam obojica javite veliku vest
3. Što se tiče podešavanja opcija u Windows-u evo citat:
Citat:
In Windows 2000 and XP this configuration option is located by going to the Control Panel, selecting Phone and Modem Options, Dialling Rules and editing your location. Select "To disable Call Waiting" and enter #43#.

Kao što vidiš svugde je ono što je dricky rekao.
5. Proveri da li uopšte imaš uslugu poziva na čekanju ako tvrdiš da ti ne rade navedeni kodovi (uostalom zovi 977 pa im iznesi svoj problem)
4. Ako imaš primedbi na moj rad, ne opterećuj forum time, već obavesti mene ili drugog moderatora Ivana Dimkovića ili Gojka
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Poziv na cekanju

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12611 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.