Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program za poziv na cekanju

[es] :: Fiksna telefonija :: Program za poziv na cekanju

[ Pregleda: 3760 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.vdial.verat.net



+14 Profil

icon Program za poziv na cekanju04.01.2004. u 16:43 - pre 247 meseci
Imam sledeci problem. Kada se nakacim na Internet tada mi je fiksni telefon zauzet i ko god me zove poludi sto ne moze da me dobije.Centrala mi je digitalna.Zaima me sta treba da obavim u Telekomu (ako treba da se nesto uradi) i koji program da skinem sa neta da bi ja na racunaru mogao da dobijem obavestenje kada me neko zove dok sam na netu kao i podatak ko me zove (da vidim broj). Ako ne postoji takav program bar mi recite neki koji moze samo da me obavesti kada me neko zove i da ja onda prebacim vezu na njega a da se veza na Internetu ne prekida.Imam onaj obican telefon sa brojcanikom od pre 29 godina.Hvala svima joju budu dali neke korisne informacije.
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.bg.wifi.vline.verat.net

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Program za poziv na cekanju05.01.2004. u 15:05 - pre 246 meseci
kod mene to funkcionise ovako:
1. odes u telekom i trazis da ti ukljuce poziv na cekanju
2. posle nekog (duzeg) vremena (verovatno) ce ti javiti da je usluga omogucena
3. u toku razgovora bi trebalo da cujes odredjeni ton (tzv. beep, ali malo dublji :)
4. pritisnes flash, ili u slucaju telefona sa brojcanikom od pre 29 godina ono gde prekidas vezu ("viljusku") i pritisnes ili okrenes 2 (dvojku)
5. kad hoces da se vratis prvom sagovorniku (koji inace svo vreme slusa neprekidni ton koji zvuci kad da telefon zvoni, odradis istu operaciju
6. to je to! :))


ps. sve to ovako radi na Siemens EWSD centrali u Obrenovcu, pretpostavljam da je i sa ovim Alcatelovim centralama slicno, ili isto


ricky
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: Program za poziv na cekanju05.01.2004. u 21:42 - pre 246 meseci
aj nije sve tako crno...

1. Dan

Podnet zahtev

2. Dan

Pusteno u rad


isto tako bilo i za CallerID uvodjenje, iako ti oni kazu nazovite nas za 15 dana da vidimo da li je pusteno ili tako nesto... uglavnom sto god oni rekli kada da nazovesh, oni ti puste sutra
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Vidan
Vidan Slana
Beogard

Član broj: 11664
Poruke: 26
*.yubc.net



Profil

icon Re: Program za poziv na cekanju06.01.2004. u 16:26 - pre 246 meseci
U BGD-u, linije na alkatelovoj centrali, poziv na cekanju lepo radi samo u kombinaciji sa internetom ni jedan sotver koji sam instalirao ne radi svoj posao.

Medjutim, ukoliko neko tokom mog surfovanja zove na fiksni, nakon 5 ili 6 zvona veza sa internetom se prekida i fiksni telefon zvoni.

Nekad je to korisno ali nekad i ne, np. kada mi se veza prekine na 99% download-a.

Vidan
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Program za poziv na cekanju

[ Pregleda: 3760 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.