Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Restart ketridza za canon MP140 pixma

[es] :: Ostali hardver :: Restart ketridza za canon MP140 pixma

[ Pregleda: 15023 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

beckerpk
Vladan Belotic
student
Prokuplje,Srbija

Član broj: 230079
Poruke: 2
91.148.92.*



Profil

icon Restart ketridza za canon MP140 pixma14.08.2009. u 00:44 - pre 178 meseci
JA SAM NASAO NA SRPSKOM JEZIKU RESETOVANJE KETRIDZA
1. Iskljuci kabl za napajanje stampaca.
2. Pritisni i drzi ON/OFF taster i prikljuci kabl za napajanje u mrezu, pritisni STOP/RESET taster 2 puta i potom pusti ON/OFF taster.
3. Sacekaj oko 10 sekundi, stampac ce prikazati broj 0, sa tasterom + povecaj na 1 i pritisni COLOR taster nakon cega ce se upaliti 2 lampice, jedna za obican, a druga za foto papir.
4. Stavi papir u stampac i pritisni ON/OFF taster 2 puta i stampac ce nesto odstampati, ako nece pritisni COLOR taster jednom i onda bi trebao.
5. pritisnes STOP/RESET i onda krene print. Isprinta paletu CMYK sa nekim linijicama ispod stoji traka lila boje.
6. Nakon sto stampac odstampa stranicu, ponovo ce prikazati 0, otvori poklopac stampaca (ne skenera) i izvadi kertridze. Iskljuci stampac iz naponske mreze. Zatvori poklopac stampaca i ukljuci ga u mrezu.
7. Vrati napunjene kertridze u stampac.
OBAVEZNO RADITI OVAKO KAKO JE NAPISANO
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
93.86.134.*



+3 Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma14.08.2009. u 08:28 - pre 178 meseci
Za resetovanje štampača Canon MP140 držati pritisnuto dugme(na kome je obrnuti narandžasto/crveni trougao)
10-11sec.
Ovo važi za većinu Canon ink-jet štampača.
 
Odgovor na temu

zdukic
ZORAN DUKIC
BEOGRAD

Član broj: 36750
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma25.09.2009. u 17:01 - pre 177 meseci
Hvala!!!

JA SAM NASAO NA SRPSKOM JEZIKU RESETOVANJE KETRIDZA
1. Iskljuci kabl za napajanje stampaca.
2. Pritisni i drzi ON/OFF taster i prikljuci kabl za napajanje u mrezu, pritisni STOP/RESET taster 2 puta i potom pusti ON/OFF taster.
3. Sacekaj oko 10 sekundi, stampac ce prikazati broj 0, sa tasterom + povecaj na 1 i pritisni COLOR taster nakon cega ce se upaliti 2 lampice, jedna za obican, a druga za foto papir.
4. Stavi papir u stampac i pritisni ON/OFF taster 2 puta i stampac ce nesto odstampati, ako nece pritisni COLOR taster jednom i onda bi trebao.
5. pritisnes STOP/RESET i onda krene print. Isprinta paletu CMYK sa nekim linijicama ispod stoji traka lila boje.
6. Nakon sto stampac odstampa stranicu, ponovo ce prikazati 0, otvori poklopac stampaca (ne skenera) i izvadi kertridze. Iskljuci stampac iz naponske mreze. Zatvori poklopac stampaca i ukljuci ga u mrezu.
7. Vrati napunjene kertridze u stampac.
OBAVEZNO RADITI OVAKO KAKO JE NAPISANO [/quote]

Ovo je zaista dalo rezultat i sad posle dopune kertridza najzad pokazuje da su puni!
A dodao bih samo da je ono STOP/RESET dugme - ono sa obrnutim crvenkastim trouglom u krugu (da bi bilo lakse razumeti, bar meni?!), odmah ispod-levo-dole prvo do ON/OFF jer sam trazio gde je pise stop/reset, malo sam ovaj glu... ovaj, sve u svemu bravo majstore za precizno uputstvo!
Jel sam rek'o fala?!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

zdukic
ZORAN DUKIC
BEOGRAD

Član broj: 36750
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma03.12.2009. u 17:08 - pre 175 meseci
Opet taj Canon MP 140, ma dobar je hmmm!
Nego se mucim sa tim kertridzima 37 / 38 napunim ih ali pokaze vrlo brzo da su potroseni! Evo i sad sam ih napunio i odstampao par test stranica i vec pokazuje da su 1/3 potroseni! Izvadim da ih ponovo napunim a oni, i po tezini osecam da su, puni?! Pokusam da napunim i naravno koliko god pazljiv bio izcuri iz njih jer su zaista puni!
Da li neko zna kako ih "preimenovati" u PG-40 i CL-41 ili ostaje jedino da "od oka" odredjujem kolicinu mastila/tusha/farbe ili kako vec i svaki put primenim vrlo dobar nacin za reset kertridza kako je objasnjen u tekstu iznad: 1. "Iskljuci kabl za napajanje...."
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

nerys

Član broj: 163915
Poruke: 1
213.196.100.*



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma17.02.2010. u 15:20 - pre 172 meseci
Imam MP140. Isproban restart printera. Sve radi odlicno. Veliko HVALA. poz.
 
Odgovor na temu

miroslav29070902
Miroslav Stamenkovic
Nis,Srbija

Član broj: 247247
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma07.04.2010. u 20:42 - pre 170 meseci
JA SAM NASAO NA SRPSKOM JEZIKU RESETOVANJE KETRIDZA
1. Iskljuci kabl za napajanje stampaca.
2. Pritisni i drzi ON/OFF taster i prikljuci kabl za napajanje u mrezu, pritisni STOP/RESET taster 2 puta i potom pusti ON/OFF taster.
3. Sacekaj oko 10 sekundi, stampac ce prikazati broj 0, sa tasterom + povecaj na 1 i pritisni COLOR taster nakon cega ce se upaliti 2 lampice, jedna za obican, a druga za foto papir.
4. Stavi papir u stampac i pritisni ON/OFF taster 2 puta i stampac ce nesto odstampati, ako nece pritisni COLOR taster jednom i onda bi trebao.
5. pritisnes STOP/RESET i onda krene print. Isprinta paletu CMYK sa nekim linijicama ispod stoji traka lila boje.
6. Nakon sto stampac odstampa stranicu, ponovo ce prikazati 0, otvori poklopac stampaca (ne skenera) i izvadi kertridze. Iskljuci stampac iz naponske mreze. Zatvori poklopac stampaca i ukljuci ga u mrezu.
7. Vrati napunjene kertridze u stampac.
OBAVEZNO RADITI OVAKO KAKO JE NAPISANO


Ovo je zaista dalo rezultat i sad posle dopune kertridza najzad pokazuje da su puni!
A dodao bih samo da je ono STOP/RESET dugme - ono sa obrnutim crvenkastim trouglom u krugu (da bi bilo lakse razumeti, bar meni?!), odmah ispod-levo-dole prvo do ON/OFF jer sam trazio gde je pise stop/reset, malo sam ovaj glu... ovaj, sve u svemu bravo majstore za precizno uputstvo!
Jel sam rek'o fala?!
Pozdrav



dali pokazuje u onom prozorcicu nivo boje ili su i dalje prazni a rade, razumete sta hocu da pitam?
 
Odgovor na temu

andjeoku
student

Član broj: 257637
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma17.04.2010. u 14:53 - pre 170 meseci
Pozdrav svima. Konacno sam , uz vasu pomoc uspela da restartujem ketridze.Medjutim...Sada pokazuje da su oba puna, ali i dalje stampa iskljucivo crnom bojom, a kolor ketridz, bez obzira na to sto je pun , ne reaguje.Sta sada?
Pozdrav
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma19.04.2010. u 13:35 - pre 170 meseci
Verovatno su mlaznice na kertridžu zasušile..Izvadi ga,i stavi ga u provrelu vodu(samo nekoliko milimetara da udje),
držati ga oko pola sata pa onda pokušati..Ako ovo ne pomogne onda novi kertridž.
 
Odgovor na temu

miroslav29070902
Miroslav Stamenkovic
Nis,Srbija

Član broj: 247247
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma20.04.2010. u 21:00 - pre 170 meseci
pomozite mi ako neko zna imam canon mp190 i crkao mi je ketridz u boji i sad nemogu da koristim skener niti pa da koristim fotokopir sa crnim ketridzom fotokopir nije bitan nego mi je potreban skener ima li neko resenje za to?
 
Odgovor na temu

crowder
beograd,srbija

Član broj: 226944
Poruke: 126
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma21.04.2010. u 15:37 - pre 170 meseci
Samo nov kertridž ili polovan ali da mu je ispravna elektronika.Da bi skener radio moraju oba kertridža biti ispravna!
 
Odgovor na temu

miroslav29070902
Miroslav Stamenkovic
Nis,Srbija

Član broj: 247247
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma21.04.2010. u 15:50 - pre 170 meseci
kad sam ga napunio radio je neko vreme i odjednom ga stampac ne registruje moze li to da se popravi ili bas mora novi?
 
Odgovor na temu

farbara
Marko Guster
student
Velika Plana,Srbija

Član broj: 250771
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma21.04.2010. u 16:23 - pre 170 meseci
Samo prati uputstvo za resetovanje i radice imao sam isti problem na mp150.

1. Iskljuci kabl za napajanje stampaca.
2. Pritisni i drzi ON/OFF taster i prikljuci kabl za napajanje u mrezu, pritisni STOP/RESET taster 2 puta i potom pusti ON/OFF taster.
3. Sacekaj oko 10 sekundi, stampac ce prikazati broj 0, sa tasterom + povecaj na 1 i pritisni COLOR taster nakon cega ce se upaliti 2 lampice, jedna za obican, a druga za foto papir.
4. Stavi papir u stampac i pritisni ON/OFF taster 2 puta i stampac ce nesto odstampati, ako nece pritisni COLOR taster jednom i onda bi trebao.
5. pritisnes STOP/RESET i onda krene print. Isprinta paletu CMYK sa nekim linijicama ispod stoji traka lila boje.
6. Nakon sto stampac odstampa stranicu, ponovo ce prikazati 0, otvori poklopac stampaca (ne skenera) i izvadi kertridze. Iskljuci stampac iz naponske mreze. Zatvori poklopac stampaca i ukljuci ga u mrezu.
7. Vrati napunjene kertridze u stampac.
OBAVEZNO RADITI OVAKO KAKO JE NAPISANO
 
Odgovor na temu

mladen339
Mladen Gajic

Član broj: 257315
Poruke: 11
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma23.04.2010. u 19:52 - pre 170 meseci
Pomoc molim vas , nece da mi prikaze 0 , vec svetli neka lampica iznac lampice B svetli i B i C i ta treca , a umesto 0 pise cas 4 cas E...Uopste ne znam sta mu je , Molim vas pomozite mi ?????????
 
Odgovor na temu

farbara
Marko Guster
student
Velika Plana,Srbija

Član broj: 250771
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma25.04.2010. u 17:12 - pre 170 meseci
Nemas frke,izvadi ketridze i ugasi stampac,a zatim sacekaj malo pa ga ukljuci,i sam ce se vratiti na 1,i nista nece blendati,ali neces moci da stapas nista dok ne stavis nove ketridze,aili radice ti skener.pozdrav
 
Odgovor na temu

miroslav29070902
Miroslav Stamenkovic
Nis,Srbija

Član broj: 247247
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma25.04.2010. u 20:03 - pre 170 meseci
Citat:
farbara: Nemas frke,izvadi ketridze i ugasi stampac,a zatim sacekaj malo pa ga ukljuci,i sam ce se vratiti na 1,i nista nece blendati,ali neces moci da stapas nista dok ne stavis nove ketridze,aili radice ti skener.pozdrav


dali ce meni raditi skener ako to uradim tj nece ima li neka druga varijanta meni je crkao ketridz u boji imam canon mp190
 
Odgovor na temu

farbara
Marko Guster
student
Velika Plana,Srbija

Član broj: 250771
Poruke: 6
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma26.04.2010. u 18:29 - pre 170 meseci
Samo skener i moze da radi bez ketridza,a radice 100%.Samo uljuci uredjaj,izvadi ketridze,zatvori p[oklobac i ugasi uredjaj.Nakon toga sacekaj malo,ne znam koliko vremenski,ali recimo 1min.i skener ce ti raditi.Bice sve u redu,kao da je masina nova.
 
Odgovor na temu

miroslav29070902
Miroslav Stamenkovic
Nis,Srbija

Član broj: 247247
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://www.facebook.com/..


Profil

icon Re: Restart ketridza za canon MP140 pixma26.04.2010. u 21:21 - pre 170 meseci
nece brate probao sam. evo upravo i sad probam i nece.
Pise u prozorcicu

printer maintenance is in progress. Scan after it is complete
Code : 2,114,0

[Ovu poruku je menjao miroslav29070902 dana 26.04.2010. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Restart ketridza za canon MP140 pixma

[ Pregleda: 15023 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.