Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Netgear wireless router i swich

[es] :: Windows mreže :: Netgear wireless router i swich

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

backo_el
Milan Dundovic
Novi Sad

Član broj: 126619
Poruke: 86
*.abakusbp.net.



Profil

icon Netgear wireless router i swich13.08.2009. u 10:25 - pre 178 meseci
Pozdrav,

Imam problem oko mreze na racunarima u firmi.Naime,Posedujem gore napomenuti adsl router,ne znam sad tacno oznaku ali on i nije glavna tema.
Povezano je na sledeci nacin:

Iz adsl routera do swicha na uplink port.
Iz swica dalje do ostalih racunara.

Podesavanja na Local Area Connection su sledeca:

IP address : 192.168.0.2 (taj racunar je kao server)
Subnet mask: 255.255.255.0
Default gateway: 192.168.0.1

Preferred DNS Server: xx.xx.xxx.xx (to je na svim racunarima isto),to su addresse od provajdera.
Alternate DNS Server: xx.xx.xxx.xx ( ---- II -----) isto,

Na ostalim racunarima se samo IP Addressa menja t.j. 192.168.0.3,xxx.xxx.x.4 i.t.d.

Na svim racunarima je ista Workgroupa.

Odradim "home or small office network" servis, ali sa recimo servera cas vidim ostale racunare pa u sledecem trenutku nista i takva je slika mreze sa svakog racunara.Sporo,nestabilno da ne izostavim.Isto i internet na racunarima.

Sto znaci traljavo da traljavije ne moze da bude.

Sta nisam odradio,sta da pokusam...

Hvala na odgovorima.
backo
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich13.08.2009. u 13:20 - pre 178 meseci
Mnogi switchevi imaju uparen uplink port sa nekim obicnim portom na switchu (uglavnom je to port 1), i cesto ako su na oba prikaceni mrezni kablovi dolazi do problema u radu. Takodje, razlika izmedju uplink porta i obicnog je sto obicni ukrsta pinove, pa je za vezu izmedju PC-ja i switcha dovoljan obican kabel, dok uplink port ne ukrsta pinove, i za vezu izmedju nekog uredjaja i tog porta na switchu potreban je crossover kabel. Dakle, probaj da iscupas onaj kabel od rutera do switcha iz uplink porta i ubodi ga u normalan port, pa vidi kako ce se mreza ponasati.
 
Odgovor na temu

backo_el
Milan Dundovic
Novi Sad

Član broj: 126619
Poruke: 86
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich13.08.2009. u 14:11 - pre 178 meseci
Hvala na odgovoru probacu to.Pozzz
backo
 
Odgovor na temu

backo_el
Milan Dundovic
Novi Sad

Član broj: 126619
Poruke: 86
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich14.08.2009. u 19:49 - pre 178 meseci
Pozdrav,


Znaci sve sam probao,citav dan sam se z......sa mrezom.Stavljao ukrsten kabl,izmenjao milion addressa i podlegao sam.

help!!!
backo
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich15.08.2009. u 07:11 - pre 178 meseci
Ono sto nam nisi rekao je koji je operativni sistem na racunarima, da li je na njima aktivan firewall i kako je podesen, i na koji nacin se to racunari cas vide a cas ne vide (pojave se pa nestanu u Network Neighborhood, ili ima pinga pa ga nema, ili sta?).
 
Odgovor na temu

backo_el
Milan Dundovic
Novi Sad

Član broj: 126619
Poruke: 86
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich15.08.2009. u 17:42 - pre 178 meseci
Na svim racunarima je XP,na svakom sam iskljucio firewall.Kad se vide na "My network Place" i ping prolazi,al kad treba iz nekog sharevanog foldera da pokupim neki dokument prije bi otisao kupiti cd pa sa onog drugog narezao.A internet kako kad.Pokusao sam i automatski da dodeli IP i onda isto tako,ali ipak na nekom racunaru i ide dobro,al to nije bas uvek,cim neki restartujem ili i njega onda i to sto je radilo ne radi.

Hvala na pomoci u svakom slucaju,uzecu sekiru i sve poseci.Pozz

backo
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich17.08.2009. u 07:21 - pre 178 meseci
Da li si probao sa drugim switchem? Ako svugde imas taj problem, tesko da je do Windowsa i pre ce biti da je problem u nekoj zajednickoj tacki poput switcha, osim ako na svim racunarima nije neka "budzena" verzija Windowsa pokupljena negde sa torenta. Mozda si i zapatio neki mrezni malware, poput cornfickera, pa on zagusuje mrezni saobracaj, ali su ti onda izgleda svi racunari u mrezi podjednako nezasticeni pa su ga svi pokupili.
 
Odgovor na temu

backo_el
Milan Dundovic
Novi Sad

Član broj: 126619
Poruke: 86
*.abakusbp.net.



Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich17.08.2009. u 14:44 - pre 178 meseci
Najverovatnije je to u pitanju,racunari su zlo.Bice da cu morati redom jedan po jedan na remont.Inace je OS od pitaj boga,jedva se i pale.Hvala na pomoci.Pozz
backo
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Netgear wireless router i swich18.08.2009. u 07:27 - pre 178 meseci
Moj ti je savet sledeci: ako ne zelis da radis reinstalaciju svih racunara, odradi najpre scandisk na diskovima (puno skeniranje sa proverom fizicke povrsine diska), pa ocisti djubre sa racunara i registry nekim cleanerom (ja ti preporucujem ccleaner - besplatan je, mozes ga naci na http://www.ccleaner.com), iskeniraj racunare MalwareBytes AntiMalwareom i DR.Webom, pa posle toga poteraj WinsockXPFix (ne znam koji je zvanicni sajt, mozes ga naci na vecini download sajtova, recimo na http://majorgeeks.com/WinSock_XP_Fix_d4372.html ili http://www.snapfiles.com/get/winsockxpfix.html), ili ako njega ne nadjes mozes probati sa LSPFixom. Probaj ovo na par racunara, pa vidi kako ce se ponasati posle toga u mrezi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Netgear wireless router i swich

[ Pregleda: 2697 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.