Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless pristup internetu + kucni wireless router

[es] :: Wireless :: wireless pristup internetu + kucni wireless router

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stuparic
stuparic dejan
banat

Član broj: 47164
Poruke: 59
195.252.70.*



Profil

icon wireless pristup internetu + kucni wireless router11.07.2009. u 18:27 - pre 179 meseci
Imam pristup bezicnom internetu preko asusovog wireless adaptera, moj internet provajder ogranicava pistup internetu na samo jedan racunar preko njegove MAC adrese.
Imam netgearov wireless router koji bih hteo da ubacim u konfiguraciju kako bih mogao da pristupam internetu sa mog laptopa. Da li je ovo uopste moguce? Mozda bih mogao da u bridge modu povezem lan karticu na desktopu sa wireless karticom na desktopu i da zakacim netgear router na lan karticu i tako napravim mrezu u stanu.


Pozdrav...
What if the prophecy is true?
What if tomorrow the war could be over?
Isn't that worth fighting for?
Isn't that worth dying for?

Morpheus.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: wireless pristup internetu + kucni wireless router11.07.2009. u 19:11 - pre 179 meseci
Da,mozes na taj nacin da to uradis.
Nisam nikad to pokusao sa bridzovanjem konekcije ali znam da ICS radi bez problema.
Znaci,serujes wlan konekciju na lan konekciju,zakacis ruter i to treba da radi.
Pretpostavljam da znas da ces na laptopu imati internet samo kada je desktop ukljucen.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

igor tomic

Član broj: 133445
Poruke: 192
*.team.ba.

Sajt: www.igortomic.from.hr


+15 Profil

icon Re: wireless pristup internetu + kucni wireless router11.07.2009. u 21:59 - pre 179 meseci
Najbolje bi ti bilo ovako:
Da umjesto wirles adaptera, koristis AP i s njim se spajas na wirless mrezu i onda taj AP spojis s wiress rutorom UTP kabelom. Nisi naveo kako te provajder pusta na net pppo konekcijom ili MAC adresom. Pretpostavljam pppoe...onda na svom AP namjestis pppoe konekciju i stalno si spojen. I onda se spajas na roter i imas internet u stanu. Na laptopu sa njegovom integrisanom wlan karticom a na desktopu sa tim wirless adapterom. Posto vidim da imas i laptop i desktop znaci ima se moze se :) . Samo jos kupis AP

Pozdrav !
 
Odgovor na temu

stuparic
stuparic dejan
banat

Član broj: 47164
Poruke: 59
195.252.70.*



Profil

icon Re: wireless pristup internetu + kucni wireless router12.07.2009. u 14:02 - pre 179 meseci
Provajder mi proverava MAC adresu i dozvoljava samo racunaru koji ima prijavljenu adresu u njegovoj bazi podataka da se konektuje. Pokusacu sa bridge-ovanjem konekcije jer je presahla kasica, pa cu morati da se zadovoljim jeftinijim resenjem.
What if the prophecy is true?
What if tomorrow the war could be over?
Isn't that worth fighting for?
Isn't that worth dying for?

Morpheus.
 
Odgovor na temu

stuparic
stuparic dejan
banat

Član broj: 47164
Poruke: 59
195.252.70.*



Profil

icon Re: wireless pristup internetu + kucni wireless router12.07.2009. u 14:27 - pre 179 meseci
Ovko pokusao sam eksperiment, stavio sam lan karticu i wireless karticu u bridge mod, pojavila se sherovana internet konekcija, posle nekog vremena konektovala se, prikljucio sa wireless router na lan karticu, ip adrese dodeljujem automatski. Ali kao i sto se cesto desava kod mreza ne radi isprve, na desktopu ne dolazi do provajderove stranice za ukucavanje sifre koja se ucitava pre svakog konektovanja, ista situacija je i kod laptopa. Da li negde gresim, ako neko zna, ustedilo bi mi mnogo vremena i zivaca....

Hvala....
What if the prophecy is true?
What if tomorrow the war could be over?
Isn't that worth fighting for?
Isn't that worth dying for?

Morpheus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: wireless pristup internetu + kucni wireless router

[ Pregleda: 2842 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.