Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako podatak iz querya upisati u drugu tabelu ?

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako podatak iz querya upisati u drugu tabelu ?

[ Pregleda: 1428 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Kako podatak iz querya upisati u drugu tabelu ?06.08.2009. u 16:09 - pre 179 meseci
Recimo da imam tabelu sa 2 kolone : ID i Ime (id je primary) i drop listu koja se popunjava preko mysql_query (radi ok)
Ono što mi treba je da u nekoj formi za upis u drugu tabelu kada zaberem nešto iz te liste bude upisano i ID tog unosa u tabeli u koju unosim podatke.
Ovo mi teba jer našao sam lepu ajax scriptu koja dinamički menja drop liste koje se pune iz mysql-a, povezano je sve preko ID iz prve tabele

1.tabela :
ID | Ime
1 Pera
2 Mika
3 Laza

2.tabela
ID | Tabela_1_ID | grad
1 _____1 ________beograd
2 _____ 2 _______ zrenjanin
3 _____3 _________niš


.....

i tako dalje, pa bi mi značilo da lakše unosim podatke, a radi kasnije pretrage.Znači kada unosim u drugu tabelu iz liste odaberem recimo "pera" i unosim da je iz beograda , a ID se upisuje "iza scene"...
Sročio sam nekako, vajda ćete shvatiti... :)))

Edit:Shvatio sam najzad da lista ima name="neko_ime",i value="ID", pa sam ga jednostavno upotrebio kod upisa kao '$neko_ime'.Početnik , šta ćeš...

[Ovu poruku je menjao dare023 dana 06.08.2009. u 19:07 GMT+1]
dare023
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP za početnike :: Kako podatak iz querya upisati u drugu tabelu ?

[ Pregleda: 1428 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.