Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi na racunaru

[es] :: Zaštita :: Problemi na racunaru

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hightop
ucenik

Član broj: 229574
Poruke: 11
79.101.254.*



Profil

icon Problemi na racunaru05.08.2009. u 21:49 - pre 178 meseci
Pre nekoliko dana racunar je poceo sporo da radi,ubrzo je to sporo preraslo u strasno sporo,znaci ceka se dugo da se bilo koji program otvori,sve koci,tesko otvara internet.Javlja se jos i problem da prilikom svakog gasenja prikazuje mi neku obavestajnu poruku (the application failed to initialize properly 0xc0000412).Isto kad upalim racunar na desktopu se ne pojavljuju ikonice i nista osim slike tako da mora da se restartuje nekoliko puta sve dok se ne pojavi.Pokazuje i napomenu (you computer might be a risk no firewall is turned on).Zanimljivo je da mi ne dozvoljava da udjem u sajtove na kojima mogu da preuzmem antiviruse jednostavno izbaci onu opomenu (this link appears to be broken) tako da sam morao da skinem programe sa drugog racunara.Do tada sam imao nod 32,kako bi resio te probleme instaliram avast,trojan remover,spy bot search and destroy i advanced system care.posle skeniranja nadju mi par stvari i uklone ih medjutim i dalje sporo radi i sve po starom posle upotrebe advanced system care-a koji je pronasao blizu 2000 problema brzina se dosta popravila i moze normalnije da se radi na racunaru.Medjutim pokusavao sam da se resim svih napasti i pokusao sam sa combofix medjutim kad njega pokusam da pokrenem pokazuje mi (the contents of the combofix package has been compromised.Please download a fresh copy...) i napominje (you may infevted with a file patching virus''virut'').Da li neko moze da pomeogne oko svih ovih problema??Cuo sam da je veoma tesko resiti se tog virut virusa.
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Problemi na racunaru05.08.2009. u 22:20 - pre 178 meseci
"Virut"? Uhhh...
Pročitaj ovu temu: http://www.elitesecurity.org/t365986-0

Ako ti je sistem na jednoj particiji, a dokumenti i ostali važni fajlovi na drugim particijama, pogledaj da li na sistemskoj particiji imaš još nešto što ti treba, pa bekapuj. Onda formatiraj sistemsku particiju, instaliraj najnoviju verziju Kasperskog i skeniraj sve particije, za svaki slučaj.

Ako imaš mnogo važnih stvari na sistemskoj particiji, bekapuj to negde, formatiraj sistemsku particiju, instaliraj Kasperskog i skeniraj ono što si bekapovao.

Možeš pokušati i da ga ukloniš bez reinstalacije Windowsa, ovom alatkom, ali ja ti to ne bih preporučio, pošto je malo napredniji virus u pitanju.

Generalna preopruka u takvim slučajevima je: backup > format > reinstall > scan everything.

Izvini za loše vesti, usput.

Inače, tema je za podforum Zaštita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problemi na racunaru

[ Pregleda: 2164 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.