Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!

[ Pregleda: 2796 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PutNick

Član broj: 229232
Poruke: 2
93.87.210.*



Profil

icon Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!31.07.2009. u 19:45 - pre 179 meseci
Pozdrav svima.

Radim seminarski na temu "Informacioni sistem prodavnice racunara" i imam problem kod izrade forme za prodaju artikala.
Imam tabele:
1. Artikli (ID, Naziv, Grupa, NabavnaCena, ProdajnaCena, Kolicina),
2. Racun (BrRacuna, Datum, BrKupca)
3. DetaljiRacuna(BrRacuna,IDArtikla,kolicina,popust)

E problem je u sledecem: Forma bi se sastojala iz 2 i 3 tabele, s tim sto bi priliko unosa IDArtikla zeleo da se automatski popuni polje "Cena" sa Cenom iz tabele Artikli. Aplikaciju radim u VB.Netu sa SQL Serverovom 2005 bazom podataka.
Svaka pomoc je dobro dosla, jer ne znam vise kako bih mogao resiti ovo...a to je sigurno vecini ovde sitnica.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!01.08.2009. u 12:26 - pre 179 meseci
Nakon unosa idArtikla, taj id ubacis kao uslov u select, ovako:

Citat:

"SELECT ProdajnaCena, Kolicina FROM Artikli WHERE ID = " + idArtikla.text          // ili...
"SELECT ProdajnaCena, Kolicina FROM Artikli WHERE ID = '" + idArtikla.text + "'" // ...ako polje IDartikla nije nekog numeric tipa.



tada si pokupio vrijednosti ProdajnaCena i Kolicina koje jednostavno pomnozis i dobijes cijenu. Vidim da imas polje 'popust', pa predpostavljam da imas na formi textBox popust u koji bi unijeo postotak popusta i konacnu cijenu umanjio za taj popust.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

PutNick

Član broj: 229232
Poruke: 2
79.101.151.*



Profil

icon Re: Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!03.08.2009. u 18:35 - pre 179 meseci
dava, pre svega, hvala ti na javljanju. E sad ne znam da li sam ja naglasio da sam pocetnik u ovome, pa mi nazalost tvoje obijasnjenje nije bas jasno. Sta i gde trebam izvrsiti ovaj query, da bi to radilo. I da napomenem da su racuni na formi u datagridView-u.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!04.08.2009. u 11:30 - pre 179 meseci
Pa trebao si onda ici iz pocetka. Prvo pitati kako da povezem aplikaciju i bazu podataka. Drugo: kako da povucem iz baze zeljene podatke, trece - kako se radi sa DataGridom, a ne odmah pitati kako da napravim program. Nauci elementarne stvari pa ce ti se odgovor na tvoje pitanje sam pojaviti.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: Kako izvrsiti automatsko popunjavanje polja "Cena" nakon izabranog "ID Artikla"?!

[ Pregleda: 2796 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.