Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konekcija na Orakl iz sqlplusa

[es] :: Oracle :: Konekcija na Orakl iz sqlplusa

[ Pregleda: 1525 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Konekcija na Orakl iz sqlplusa30.07.2009. u 21:06 - pre 179 meseci
1. Zašto ne mogu da se konektujem na bazu iz sqlplusa kad kucam
Code:
conn sys/sys


Kada kucam:
Code:
conn sys/sys as sysdba


Razumem da je sysdba uloga ali me interesuje kako mogu preko drugih korisnika mogu da se konektujem bez da navodim "as sysdba".

2. Jel' postoji instalacija Orakla kao binarni paket ili samo u rpm obliku za Linux. Instalirao sam Orakl na Redhet ali bih voleo da instaliram na Slekver pošto njega koristim ali on nema paket menadžer kao Redhet tj. prostije rečeno ne može da otvori rpm fajlove.
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Konekcija na Orakl iz sqlplusa30.07.2009. u 21:43 - pre 179 meseci
SYS je specijalan korisnik i kada se konektuješ na Oracle bazu, moraš da koristiš "as sysydba". Ovo je uvedeno, mislim od verzije 9 baze. Ranije je moglo da se koristi "connect internal" ili "connect /" ili "connect sys/change_on_install" (change_on_install je bio default password sys-a), pa je valjda dovoljan broj neukih administratora napravilo sran*e sa bazom. Inače, osim "AS SYSDBA" može da se koristi "AS SYSOPER" (manje privilegije nego SYSDBA). Po defaultu je NORMAL, ali SYS ne sme da se konektuje "as normal".

Oracle ima .rpm ili .deb instalaciju za Express Edition, za ostale verzije baze imaš iso image ili zip sa installerom. rpm možeš da koristiš i na slackware ili da iskoristiš rpm2tgz da od .rpm fajla dobiješ .tgz, pa da onda iskoristiš instalpkg.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Konekcija na Orakl iz sqlplusa31.07.2009. u 09:46 - pre 179 meseci
Hvala na odgovoru.
Prvo što mi je palo na pamet je rpm2tgz ali rekoh bolje da pitam. Nadam se samo da instalacija dalje teče bez problema.
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: Konekcija na Orakl iz sqlplusa

[ Pregleda: 1525 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.