Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera Ludilo se Nastavlja

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57307 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 15:03 - pre 178 meseci
Ove budale stvarno hoce da MS popi*di, pa da se povuku sa EU trzista, a onda, posto u US to mogu, zabrane izvrsavanje FF i Opere na Winu...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.249.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 15:26 - pre 178 meseci
Meni sve ovo liči na zadnje trzaje i jecaje Opere pred smrt....
Pukli su kao prazne flaše i sad izvode neke besne gliste...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 16:23 - pre 178 meseci
Zašto kada zarađuju, baš kao i Mozilla, jer je Google podrazumevani pretraživač?
Ko stvarno može da poveruje da su sve ove godine imali proizvod koji im se nije isplatio nikako?
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 17:12 - pre 178 meseci
musimaster s*** kvake.

Opera zaradjuje pozamasno od mobile verzije. Dovoljno da drzi sve ostalo na nogama.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.97.*



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 17:29 - pre 178 meseci
Pa, zašto onda Opera cepe kvake sa ovakvim tužbama, kad im tako dobro ide?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 17:31 - pre 178 meseci
A zašto misliš da to zavisi od trenutnog poslovanja firme?
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
91.150.97.*



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 18:40 - pre 178 meseci
Ja sam postavio pitanje zašto Opera cepe kvake (a cepe ih, evidentno), a operaši neka odgovore. Slobodno ti ponudi drugačije objašnjenje.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
79.101.249.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 18:48 - pre 178 meseci
Citat:
musimaster s*** kvake.


Detinjasto.
Izbij iz glave.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 19:06 - pre 178 meseci
Citat:

Opera zaradjuje pozamasno od mobile verzije. Dovoljno da drzi sve ostalo na nogama.


Da. Na zalost :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

malikarlo

Član broj: 193346
Poruke: 9
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja22.08.2009. u 23:05 - pre 178 meseci
Citat:
icobh: Ove budale stvarno hoce da MS popi*di, pa da se povuku sa EU trzista, a onda, posto u US to mogu, zabrane izvrsavanje FF i Opere na Winu...


I onda ostanu bez para. Nula casti, morala, ponosa i svih tih pozitivnih ali danas izumrlih stvari takve firme imaju u pitanju je profit.

Nego ja ne znam sta je gore to sto ti jadnici traze da ukinu monopol ie-a ili sto ovi jadnici iz microsofta rade budale ode sebe s "ballot screanom". Ili brate makni svaki bit sto ima veze s ie-om iz os-a ili sve ostavi. Ovako se svadjaju ko mala djeca, treba im svima po samarcinu, rec im da se uozbilje pa podjelit po lizalicu da prestanu plakati.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja23.08.2009. u 01:48 - pre 178 meseci
^Trebalo bi vidjeti, ko će prije "ostati bez para". Nisu tu samo OEM i Retail licence u pitanju. Mnogo je to dublje... Alternative očigledno nema, mislim ima, ali nisu svi u stanju da pređu na nju, tj. trebaće mnogo vremena, a tad će šteta već biti višestruko veća nego da se koristio proprietary Win...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

bild-studio
Zaimovic Tarik
IT Project Manager
Podgorica

Član broj: 138258
Poruke: 90
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: www.bild-studio.com


Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja23.08.2009. u 13:49 - pre 178 meseci
Hahhhaah...
Zanimljiva tema pravo :).

Ja kao web developer iz dna duse MRZIM ali doslovice MRZIM svaku verziju IE a, ne zbog toga sto je Microsoft ov, ne zbog toga sto je spor ili vec sta, ne ulazim u razne tehnicke perfomanse i "gluposti", iskreno gubljenje vremena. Nego zbog toga sto HTML i CSS parsira kao... UH! Neznam da nadjem rijec...

Verovatno svaki HTML i CSS Coder koji radi Cross-browser podrsku ce reci isto. I proklinjace svaki IE browser. Do juce sam radio neki HTML i CSS layout i PONOVO I PONOVO proklinjao IE!!

A sto se tice Opere. VRH VOLIM je iako je ne koristim :), (imam instalirane sve bw), bas zbog toga sto ne pravi nikakve probleme :)

Eto tako :)

Rijec jednog Web Developera, a volio bih da se jos koji prikljuci ako vec nije, posto temu nisam mogao da citam vise od 2 stranice dosadila :)
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
212.200.192.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja23.08.2009. u 13:58 - pre 178 meseci
Citat:
bild-studio: Hahhhaah...
Zanimljiva tema pravo .

Lepo, mada, međutim....
Citat:

Rijec jednog Web Developera, a volio bih da se jos koji prikljuci ako vec nije, posto temu nisam mogao da citam vise od 2 stranice dosadila

Šta reći?
Čovek voli Operu.

Eto, i sami možete videti posledice ako volite dotični browser.
 
Odgovor na temu

bild-studio
Zaimovic Tarik
IT Project Manager
Podgorica

Član broj: 138258
Poruke: 90
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: www.bild-studio.com


Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja23.08.2009. u 14:05 - pre 178 meseci
Koristim FF zbog Web Developer plug ina, Fire i PHP Buga i

Radi svoj posao.

Volim Operu, Safari, Chrome i naravno Firefox

PS evo jedna lijepa ilustracija :

http://farm4.static.flickr.com/3609/3629069606_3d1a1cd8fb_b.jpg

a evo i kako je nastala:

http://www.robotjohnny.com/blo...nial-message-for-momentilecom/
 
Odgovor na temu

Nemke_BG

Član broj: 163822
Poruke: 341
*.adsl.beotel.net.

Jabber: Nemke_BG@elitesecurity.org
Sajt: https://www.nmdesign.rs


+45 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja24.08.2009. u 00:57 - pre 178 meseci
@bild-studio

ja sam do skora drzao tu sliku kao wallpaper na poslu...

@tema

vise nemam pojma ni o cemu se radi u njoj, probao sam da ucestvujem ali je ona otisla u toliko pravaca da ne znam vise ko pije a ko placa......
ako moze ja cu da budem ovaj sto loce a neko drugi nek placa...
...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 06:28 - pre 178 meseci
Koristim iskljucivo Linux vec nekoliko godina. Uvek sam imao skromne masine, ali je nekako islo. Nedavno sam se nasao u nevolji jer sam poceo da koristim specificnu osnovnu plocu - Intel Atom D945GCLF, sto je u kombinaciji sa novijim distribucijama Linuxa dovelo do problema sa grafikom i Firefox je poceo da se gusi nacisto. Prelazak sa Gnome na XFCE je malo poboljsao stvari ali su se pojavili i neki drugi sitniji problemi i sasvim slucajno sam odlucio da probam Operu, sto mi je bitno olaksalo rad, jer se masina vise ne gusi.

Mozda ni ne treba da naglasavam da sam ja obican korisnik, niti pravim web sajtove, niti imam blagog pojma o programiranju i slicnim stvarima a distribucije i pretrazivace koristim onakve kakvi dodju, retko kad nesto dodajem.

Posto Operu prakticno godinama nisam ni pipnuo jedva se snalazim sta se gde podesava, a ima masu stvari za podesavanje. Znaci, ja ne mogu reci nista o kvalitetu ili nekvalitetu jednog ili drugog browsera. Zato ne mogu da kazem nista pametno ni na temu da li je Opera tu gde jeste zbog nekvaliteta ili neceg drugog.

Pokusao sam da mirno i hladno razmislim o MS predlogu, da ponude vise pretrazivaca odmah i ne znam sta da kazem. Ako je IE problem sam po sebi i ako je cela prica o tome, nekako mi se ipak cini logicno da se krece od nule ali kako kad je IE postao sinonim za pretrazivac? Znato ono nase - svi kalkulatore zovu "digitron" po jednom od prvih kalkulatora kod nas koje proizvodi www.digitron.hr i onda udjes u radnju i kazes: "Imate li neke digitrone marke HP?" Takodje mi se cini da je IE po svom nazivu zaista malo cudan, jer ovi ostali imaju nekakvo ime "bez veze" a ime IE ipak pomalo implicira da je to program za istrazivanje Interneta i da se drugim programom taj Internet ne moze pretrazivati, sto je de fakto prevara. Znam da ima ljudi koji znaju sta je sta, ali se ovde ne prica o njima nego o "sirokim narodnim masama" koje razmisljaju na principu "Reko meni ortak ..."

Ali, kad su prosli "prozori" kao patentirano ime sto da ne prodje i IE? Prosao on i sada je frka. Mozda Opera ode dodjavola, ali tu su i drugi igraci i mozda oni opet pokrenu ovo pitanje? Utupili su ga one sudije tj. sluzbenici koji su prihvatili takva imena. Mozda se neko seti pa tuzi MS zbog takvih imena? Bas bez veze.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
89.216.54.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 10:34 - pre 178 meseci
Opet po ko zna koji put se vraca vecna dilema koji je browser bolji od kojeg?
Ovde to zapravio i nije tema ali je u tom pravcu preokrenuto.

Prva stvar da se IE nije isporucivao uz Win od samog pocetka danas bi on bio
sa istim brojem korisnika kao i Opera. To je direktna prednost, ali neka
imas svoj OS slobodno reklamiraj sta oces na njemu, ja bih isto napravio da
sam u situaciji :).
Sledece ako se pogledaju malo testovi za browsere vidi se da je Opera najbrza
sto se tice renderovanja JS, CSS, HTML i ostalih z*******. malo potrazite na netu.
Firefox je stabilan i prikazuje sve lepo, ali zato cepa RAM samo tako, znam mnogi ce reci
nemoj da instaliras ADD-ono - ove, kod mene je instalirano nekih 5-6 i zauzima u operativnoj
memoriji nekih 200 MB minimum, pogotovo 3.5 verzija, naravno sve zavisi koji su tabovi otvoreni i
koloko ih je, ja govorim za moju upotrebu.
Sad sto se tice IE kao njega samog, kao sto rece ovaj gore kolega web developer, ne bih nista
da komentarisem za IE, mislim gluop je nesto govoriti da li on uopste ima neki kvalitet.
Kada se radi AJAX, CSS ma bilo sta drugo sve se namesti za sve browsere ovoga sveta
a posebno moras da se drndas za IE, uvek nesto specijalno treba da bi u njemu izgledalo kako treba.
Ali sta ces njega koristi pola korisnika interneta, zato sto kada moja tetka kupi kom, ona lepo upali
i pise internet i ona to klikne i eto ga. :)

Sto se tice stabilnosti browsera i brzine mozete pogledati kako su prolazili kroz blisku istoriju sa acid testovima.
IE se gubio ko Alisa u zemlji cudesa, FF je lepo koliko je mogao, a ni Opera nije bas brilijantna, ali je brza.

Inace da napomenem koristim operu, i ova nova 10 kada izadje iz bete i bude pravi release ima da bude ubica. :)
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

ATII
ATI RADEON

Član broj: 102635
Poruke: 20
77.46.255.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 10:55 - pre 178 meseci
Operu koristio 5-6 godina i probao FF3, izdrzao 1 dan i uklonio ga zauvek sa diska. Opera je najbolji browser trenutno.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
79.101.51.*



+2790 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 11:24 - pre 178 meseci
Citat:
bigboss: Sledece ako se pogledaju malo testovi za browsere vidi se da je Opera najbrza
sto se tice renderovanja JS, CSS, HTML i ostalih z*******. malo potrazite na netu.
Firefox je stabilan i prikazuje sve lepo, ali zato cepa RAM samo tako, znam mnogi ce reci
nemoj da instaliras ADD-ono - ove, kod mene je instalirano nekih 5-6 i zauzima u operativnoj
memoriji nekih 200 MB minimum, pogotovo 3.5 verzija, naravno sve zavisi koji su tabovi otvoreni i
koloko ih je, ja govorim za moju upotrebu.


A je li Opera brža i štedljivija od Chrome-a?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bigboss
Software developer
Novi Sad

Član broj: 167537
Poruke: 60
93.87.171.*



Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja25.08.2009. u 15:01 - pre 178 meseci
Vidi ovako Nedeljko, da iskren budem nisam nesto preterano koristio Chrome
jer kada je tek izasao bio je pravo g****, da tako kazem. Iako je najavljivan
dugo ocekivan i mislilo se da ce doneti nesto novo sa tim konkurentnim tabovima
ali ustvari nije doneo nista novo. On jos ima mnogo prostora da raste i da se lepo razvija
za sada po meni Chrome mada kazem nisam ga koristio mnogo, nije uopste
ozboljan kandidat za jedan browser, barem ne moze mene da natera za sada da predjem
da ga koristim.
Mislim nebih dalje da se raspravljam, ovo je vec stvar ukusa ko sta voli. Ne mozemo da
pricamo da li je bolji Audi ili BMW ipak to je sve kako ko voli sta, kakvi su afiniteti i tako
znate vec sta ocu da kazem :)
Core2Duo E8500 3.16 GHz || P5Q SE,P45,1600,DDR2 1200MHz,1 x PCIe 2.0 x16,GLAN || nVidiaN260GTX/PCI-E 2.0/620MHz/2160MHz/896MB DDRIII || KHX 4GB DDR2 1066 CL5 || WD Caviar Blue 640 GB || CM 650W RP-650-PCAA
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57307 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.