Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opera Ludilo se Nastavlja

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57284 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:06 - pre 178 meseci
Nisu imbecili, samo cicije.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:19 - pre 178 meseci
Citat:
VladimirCDT: Nije danas. Ali su namerno odstupali od standarda jos u vreme IE6 dok su se vozili sa tih cuvenih 95%, da se vecina developera priklanjala prilagodjenju za IE. Tako da, nije da M$ nije kriv za razne svinjarije koje, zapanjujuce, i danas gledamo i trpimo.


Reci da je MS kriv je isto sto i reci da je neki ucesnik ovoga foruma kriv sto sajtovi ne rade bez IE, jer je IE 7 star skoro tri godine. Sajtovi sa kojima FF ne radi su izuzetno retki.
 
Odgovor na temu

VladimirCDT
VladimirCDT
programer
Beograd

Član broj: 220281
Poruke: 45
*.antegra.com.



+2 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:35 - pre 178 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Reci da je MS kriv je isto sto i reci da je neki ucesnik ovoga foruma kriv sto sajtovi ne rade bez IE, jer je IE 7 star skoro tri godine. Sajtovi sa kojima FF ne radi su izuzetno retki.

Kao sto rekoh u jednom od prethodnih postova:
Citat:
Naravno, za ovo nije kriv samo M$, koji je na neposten nacin iskoristio prednost zastupljenosti svog OS i browser-a jos pre mnogo godina. Krivica pada i na razne institucije, pa delom i na kompanije koje su se bavile razvojem software-a, a koji nisu kada je bilo vreme zaustavili M$ i oduprli se pokusajima da se uspostavi monopol.

Mi sada mozemo da nazivamo IT cak i velikih kompanija "lenjim imbecilima", ali je cinjenica da se danas placa danak M$ovoj zloupotrebi dominantne zastupljenosti njihovog sopstvenog pretrazivaca.

Dakle u jednoj recenici: Nije sve iskljucivo krivica M$a, ali nije M$ bez krivice.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:36 - pre 178 meseci
Citat:

Crkli dabogda. Ne mogu vjerovat kako netko moze stajat u obranu firme koja pere dere i s*** po kompjuterskoj industriji vec 15 godina, i samo je unazadjuje. Pogledajte koliko toga se napravilo na podrucju razvoja OSova od 1980te do 1995, i koliko od '95te pa do danas. Pu.


Pa taj Microsoft je 1993-ce izbacio OS koji je bio bar deceniju ispred svih Unixa tada.

- Asinhroni I/O --> SF za Unix tada
- Napredni sistem permisija --> SF za Unix tada
- Niti --> SF za Unix tada gde je sve bilo "proces" i moralo da se forkuje ;)
- Visestruke klijentske podsisteme, OS/2 i Posix, recimo - koji su ravnopravni
- Itd... itd... itd...

To sto je MS izbacio je bio najnapredniji OS na PC arhitekturi do tada - Linuxu je trebalo vise od deceniju da mu primirise, i nesto slicno se pojavilo tek kada je Solaris odlucio da portuje svoj OS na x86.

I sto bi ih iko branio uopste - ovde se ne radi o branjenju Microsofta vec o konstataciji da jedna potpuno nebitna firma pokusava na vrlo kretenski nacin da se domogne jos malo trzista koje nije mogla da osvoji kvalitetom.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:42 - pre 178 meseci
Po meni su stvarno mnogo fer, na taj kretenski IE 8 sto puca kao suva grancica je izasao popup koji me je pitao koji pretrazivac zelim da koristim, nije me po default-u bacio na bing i zakopao opciju za promenu 8levels deep...
make love - !war
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 15:54 - pre 178 meseci
@Dimkovic
Citat:

Solaris 2.1 SunOS 5.1 December 1992 (SPARC)
May 1993 (x86)


Sa ove wikipedia stranice. Solaris je na x86 onoliko dugo koliko i Windows NT.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:01 - pre 178 meseci
da izgleda da je public dostupan od maja 1993, dakle isto koliko i NT.

U svakom slucaju, NT je bio poprilicna inovacija - Microsoft je poceo da biva dosadna velika kompanija bez ideja nekoliko godina kasnije - opet, kakva im je konkurencija... nije ni cudo sto su i dalje #1

Moje licno misljenje je da je Windows NT 4.0 - koji je izasao 1996 poslednji "veliki projekat" i revolucija u MS-u.

Sve posle toga je bilo muzenje vec standardizovane krave - i ubacivanje bloat-a i nesto novih feature-a iz godine u godinu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.52.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:02 - pre 178 meseci
Citat:
VladimirCDT: Kako sada ti mozes da nazoves IT RBRS-a imbecilima ? Mozda je neko od njih i na ovom forumu. Zar mislis da takva korporacija kao sto je RBRS zaposljava lenje imbecile ?
Ne znam da li me razumes... ?


Pa pokušavam što bolje mogu, ali šta da radim kada moram da ispravljam,
pa onda da dajem odgovore.

Npr.

Citat:

Pa vidis, ne pricamo o tamo nekom nebitnom, anonimnom portalu ili licnoj prezentaciji neke individue, vec o ozbiljnim korporacijama. ← What is this?
musicmaster: Ima. Da ne poveruješ. Raiffeisen Bank. Njihov ROL sistem.
Rajfajzen onlajn. Radi samo iz IE.
Tuga.



Jesam li trebao reći zbog tvoje lenje logike da je to Imbecilni Sistem?
Ja sam pomenuo neki prćijski ROL sistem.
A svi medijski sistemi i sistemčići u kojima ima neke potražnje za sredstvima u nekoj valuti zbog nečega,
su meni podjednako patetični.
Pa i RBRS.

A ako je imbecilno, onda se može reći da je vapaj za šaku dolara nekako providan a i navodno "IN", ali pod standardima.
Politely and academic.
:)
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:05 - pre 178 meseci
Citat:

Pa taj Microsoft je 1993-ce izbacio OS koji je bio bar deceniju ispred svih Unixa tada.


Mislis VMS? Otkad je to Microsoft izmislio?

Citat:

- Asinhroni I/O --> SF za Unix tada


Select/pool petlje nad /dev blokovima, BSD UNIX, '80te. Samo jedan od primjera.

Citat:

- Napredni sistem permisija --> SF za Unix tada


Da, UNIX tada nije imao ACL. Iako mozemo uc u diskusiju zasto "komplicirano" znaci "napredno".

Citat:

- Niti --> SF za Unix tada gde je sve bilo "proces" i moralo da se forkuje ;)


Ne. Opet BSD UNIX i opet osamdesete, s tim da se thread zvao lightweight proces. Lightweight procesi su mogli djelit zajednicki memorijski prostor i postojali su mutexi.

Citat:

- Visestruke klijentske podsisteme, OS/2 i Posix, recimo - koji su ravnopravni


Nista cudno i prije izlaska NTa. Recimo, SCO je imao kompletan DOS subsystem u svojoj varijanti UNIXa, koji je iscrpan i radi odlicno. 100 stranica u manualu je odvojeno samo za to.

Citat:

To sto je MS izbacio je bio najnapredniji OS na PC arhitekturi do tada - Linuxu je trebalo vise od deceniju da mu primirise, i nesto slicno se pojavilo tek kada je Solaris odlucio da portuje svoj OS na x86.


Ma jebes Linux. Iako zarko zelim cut kakve to Windows 7/2008 server imaju napredne mehanizme u odnosu na normalne iteracije UNIXa (BSD/Solaris).










Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.st.cable.xnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:06 - pre 178 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: da izgleda da je public dostupan od maja 1993, dakle isto koliko i NT.

U svakom slucaju, NT je bio poprilicna inovacija - Microsoft je poceo da biva dosadna velika kompanija bez ideja nekoliko godina kasnije - opet, kakva im je konkurencija... nije ni cudo sto su i dalje #1

Moje licno misljenje je da je Windows NT 4.0 - koji je izasao 1996 poslednji "veliki projekat" i revolucija u MS-u.

Sve posle toga je bilo muzenje vec standardizovane krave - i ubacivanje bloat-a i nesto novih feature-a iz godine u godinu.


Ovdje se potpuno slazemo. Iako taj NT opet nije njihov nego je kupljen.
Dakle nisu oni napravili nesto na polju OSova, nego Cutler i njegov copor, a oni su ubrali pare ;)



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7176 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:08 - pre 178 meseci
Citat:

Mi sada mozemo da nazivamo IT cak i velikih kompanija "lenjim imbecilima", ali je cinjenica da se danas placa danak M$ovoj zloupotrebi dominantne zastupljenosti njihovog sopstvenog pretrazivaca.


Ma da, kako da ne.

Da se kladimo da Raiffeisen online banking u Austriji radi savrseno sa Firefoxom? Bas kao sto svaka bogovetna banka u Nemackoj isto tako radi sa Firefoxom?

Odacu ti tajnu - odlucili su da piljare sa nekim istocno-evropskim malim trzistem (Srbija) - uradili sondazu, ustanovili da je to sasvim OK i to je to...

Kakve to veze ima sa Microsoftom? Nije nego - radi se o najobicnijoj kretenskoj IT odluci kada je neko odlucio da izgradi extranet za online banking vezan za internet browser, a ne iskljucivo za server-side tehnologije.

Citat:

Ovdje se potpuno slazemo. Iako taj NT opet nije njihov nego je kupljen.


Nije Microsoft kupio NT - vec je kupio deo razvojnog tima VMS-a koji su raspisali OS od nule sa nekim VMS slicnostima. Sta tu ima cudno - uzeli su VMS kao model jer je dobar, a ostalo su razvili za MS, i vecina tih ljudi i dan danas radi u MS-u tako da ne vidim kako se to NT moze nazvati "kupljenim"

Mislim nemojmo se zajebavati.

Sto se Windowsa 7 / Servera 2008 R2 tice... sta znam, podrzavaju recimo NUMA arhitekture bez problema, hot-plugging memorije i procesora, aktivne direktorijume za administraciju velikog broja racunara, itd... sve u svemu, Win Server drzi 2/3 serverskog trzista a nece biti da se tu moze pricati o "glupim korisnicima'

100% ce ona FSF pisma pomoci da se to promeni :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.86.52.*



+7 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 16:31 - pre 178 meseci
Čisto da napomenem, da nema under the hood podešavanja ni u jednom ni u drugom programu.
Znači, .rs web developeri rajfajzen banke mrse mooda i mrzi ih da rade.
Kakav je to sistem rada, bilo čega... ?






Eto, dotle se u FF'u na beloj pozadini može doći.
Na dalje na toj strani nijedan link ne radi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VladimirCDT
VladimirCDT
programer
Beograd

Član broj: 220281
Poruke: 45
*.antegra.com.



+2 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 17:04 - pre 178 meseci
Citat:
musicmaster: Jesam li trebao reći zbog tvoje lenje logike da je to Imbecilni Sistem?
Ja sam pomenuo neki prćijski ROL sistem.
A svi medijski sistemi i sistemčići u kojima ima neke potražnje za sredstvima u nekoj valuti zbog nečega,
su meni podjednako patetični.
Pa i RBRS.

A ako je imbecilno, onda se može reći da je vapaj za šaku dolara nekako providan a i navodno "IN", ali pod standardima.
Politely and academic.

Heh... dakle, ja ne branim IT u RB i sigurno ne hvalim ROL...
Ono sto sam hteo reci je da postoji jedna ozbiljna kompanija kao sto je RB Srbija. Za ocekivati je da takva kompanija zaposljava ozbiljne IT profesionalce. Ako je tako, kako je moglo doci do toga da ROL podrzava samo IE 2009. godine AD ?!?
Da li je ovo odgovor:
Citat:
Ivan Dimkovic: Ma da, kako da ne.

Da se kladimo da Raiffeisen online banking u Austriji radi savrseno sa Firefoxom? Bas kao sto svaka bogovetna banka u Nemackoj isto tako radi sa Firefoxom?

Odacu ti tajnu - odlucili su da piljare sa nekim istocno-evropskim malim trzistem (Srbija) - uradili sondazu, ustanovili da je to sasvim OK i to je to...

Kakve to veze ima sa Microsoftom? Nije nego - radi se o najobicnijoj kretenskoj IT odluci kada je neko odlucio da izgradi extranet za online banking vezan za internet browser, a ne iskljucivo za server-side tehnologije.


Pravo da ti kazem, ja ne verujem da je bilo ko radio bilo koju sondazu. Cifra od 95% za IE jednostavno je prepisan podatak od pre nekoliko godina.
Kakve to veze ima sa M$ ? Pa, jednostavno je to odjek navika koje su postojale u vreme dominacije IE, kada su se web developeri prilagodjavali IE odstupanju od standarda ili kada su se potpuno oslanjali na tehnologije koje su vezane za Windows kao sto su ActiveX.

I opet cu da ponovim, da ja ne krivim iskljucivo M$ za takve stvari, vec i sva ona regulatorna tela koja sada maltretiraju M$ za monopol i developere koji forsiraju IE.

Zato sam i rekao u jednom od prethodnih postova, da ne treba sada gnjaviti M$ po pitanju IE, vec obavezati svakog ko objavljuje na internetu da postuje standarde i da ne uslovljava korisnike da koriste tacno jednu tehnologiju ili aplikaciju, jer je to na internetu zaista van pameti. Neliberalno, ali tako bi se izbegle ovakve gluposti.
 
Odgovor na temu

jackofblades
Predrag Drljača
večiti student
Sombor / Umka

Član broj: 82448
Poruke: 161
79.101.216.*



+6 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 20:53 - pre 178 meseci
Na nekoj drugoj davnijoj temi sam uporedio Apple i M$. Ali nije bilo neceg valjanog napisano kasnije. Odmah da napisem: ne mrzim Apple niti volim M$, isto tako ne mrzim bilo koji browser niti volim neki browser. Nije devojka, pa da volim ili da je tašta, pa da ne volim

Da li je onda za ocekivati da Opera (ili neko treci) isto trazi i od Apple-a?

Neko je spominjao namecanje i malu decu i tetke, da se zbog njih stavi izbor zbog neukosti. Pa ako su neuki i nista im ne znaci potrosnja/stylesheet/itd. sta ce im onda znaciti sto ce moci birati IE, Opera, FX, Safari ili nesto deseto?
Valjda ce izabrati ko ima lepsu ikonu... d'oh...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
77.237.103.*

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 22:28 - pre 178 meseci
Citat:
jedna potpuno nebitna firma pokusava na vrlo kretenski nacin da se domogne jos malo trzista koje nije mogla da osvoji kvalitetom.

Pa opera postoji i za konzole Nintendo Wii i DS a oba su najprodavanija. Dakle imaju svoje trziste. Osim toga browseri su dosta godina bili potpuno isti pa trziste browsera niej bilo podeljeno na segmente. Tek u zadnjih par godina su se pojavili bogatiji featuresi zbog kojih danasnji browseri mogu da se razlikuju dovoljno jedni od drugih da formiraju trzisne segmenta i na tom trzistu. kod tako mladih trzisnih segmenata jos je rano za govoriti da li je neko uspeo ili nije uspeo. U narednih 10ak godina moze biti velikih promena ovde.
To se moze uporediti sa mobilnim telefonima. U pocetku su svi bili isti, sa njima si mogao zvati, poslati poruku, umemoristai borjeve u imenik. Proizvodjac mobilnih telefoa koji je u to vreme imao ogroman udeo na trzistu danas (nakon sto se trziste segmentisalo pojavaom brojnih featuresa i razlika...) je sasvim druga prica a pogotovo se ne zna kakva ce sutrasnja situcija biti na tom pitanju.

Trzisni uspeh na nekom mladom trzistu ili trzistu proizvoda koji se dosta menjaju je jako kratkotrajna stvar. Nista tu ne mozes shvatati zdravo za gotovo.

Citat:
jedna potpuno nebitna firma

Zasto je Opera kao kompanija toliko irelevantna? Clan su W3C-a ucestvuju u formiranju standarda. Prednjace u primeni istih. Cak su i predlozili neke standarde. (za widgete) Imaju browser koji provereno sljaka. Stari featuresi su im stabilni, sazreli. Nove featurese medju prvima testiraju i dodaju. Pojavljuje se na vise platformi. Na novom trzistu (browseri za konzole) prednjace jer su na najprodavanijim konzolama.
Sta treba da urade da bi prestali biti irelevantni? Lansiraju raketu u svemir?
Browseri sami po sebi su medju najkoriscenijim komadima softvera. 1% od svih browsera je svakako mnogo vise nego 1% od nkih progrgrama koji trebaju samo specificnim ljudima.

Takodje skrecem paznju da u buducnosti mnogi predvidjaju da ce web ppostati novi operativni sistem a browser prakticno jedino potrebno parce softvera. Ono sto je do sad ulozeno i postignuto kod browser tehnologija ce svoju vrednost pokazati tek u buducnosti. Moguce su ogromne promene i blesavo je bilo sta shvatati zdravo za gotovo na osnovu sadasnjeg stanja (sa samog pocetka ovog trzista).

Citat:
Citat:
Konkretno taj zahtev u vezi ikonice meni zvuci kao tipicno advokatska agresija

Jeste, samo ima jedan mali problem - taj zahtev je dosao iz usta Opera CTO-a koji, pretpostavljam, nije advokat - mada ne bi me iznenadilo, posto se Opera ocigledno fokusira na tuzakanje a ne na tehnologiju - mozda su postavili adekvatnog CTO-a :-)

Imam utisak kao da je neko dete selo za tvoj kompjuter i pise poruke u tvoje ime :)
Zasto bi covek morao biti advokat pa da ucini nesto u tom stilu. Pa nije nepismen da ne moze da se dogovori sa advokatima i da se usklade u pogledu toga sa kavim stavovima ce izaci pred javnost, kakve izjave ce davati... Ako imas advokata imas i konsultacije, dobijes i savete od njega. Ako je jako vazno dobijes i instrukcije. ...sta je tu novo? zvucis kao da ne zelis da ti to padne na pamet.

Citat:
mada ne bi me iznenadilo, posto se Opera ocigledno fokusira na tuzakanje a ne na tehnologiju

aj malo pregledaj opera labs i opera development pa ces videti da li zanemaruju tehnologiju. naravno mislim ne tehnologiju u vezi web browsera i web standarda.

---
jos nesto:
Pomenuste da je opera iz norveske. Vazno je znati da je njihov mentalitet dosta drugaciji od naseg. Skandinavci su disciplinovani i zakone i prava shvataju jako ozbiljno. Nije kod njih kao kod nas da se 50% zakona ne primenjuje pa da razmisljaju po sistemu "sto bi ja placao kaznu za gazenje trave kada svi znamo da najvece kriminalce niko ne kaznjava". Kod njih nema toga. Oni postuju svaku odredbu, svaki zakon. Placaju svaki porez. Prijavljuju svakog radnika...
Ako imaju neki zakon koji microsoft verovatno krsi nece oni o tome razmisljati ko sto bi mi u srbiji.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 23:05 - pre 178 meseci
Citat:

Pomenuste da je opera iz norveske. Vazno je znati da je njihov mentalitet dosta drugaciji od naseg. Skandinavci su disciplinovani i zakone i prava shvataju jako ozbiljno. Nije kod njih kao kod nas da se 50% zakona ne primenjuje pa da razmisljaju po sistemu "sto bi ja placao kaznu za gazenje trave kada svi znamo da najvece kriminalce niko ne kaznjava". Kod njih nema toga. Oni postuju svaku odredbu, svaki zakon. Placaju svaki porez. Prijavljuju svakog radnika...


BRAVO za Skandinavce!

Samo, primeti - da osim tog dronjavog browsera ama bas nista na tvom kompu nije doslo iz Skandinavije - od procesora, preko memorije pa sve do softvera :-)

Mozda je njihov mentalitet zanimljiv, ali da rezultuje u puno kreativnosti i inovacija... sta znam, ne bih rekao :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 23:11 - pre 178 meseci
Citat:
Pomenuste da je opera iz norveske. Vazno je znati da je njihov mentalitet dosta drugaciji od naseg. Skandinavci su disciplinovani i zakone i prava shvataju jako ozbiljno. Nije kod njih kao kod nas da se 50% zakona ne primenjuje pa da razmisljaju po sistemu "sto bi ja placao kaznu za gazenje trave kada svi znamo da najvece kriminalce niko ne kaznjava". Kod njih nema toga. Oni postuju svaku odredbu, svaki zakon. Placaju svaki porez. Prijavljuju svakog radnika...
Ako imaju neki zakon koji microsoft verovatno krsi nece oni o tome razmisljati ko sto bi mi u srbiji.


Imaju oni svoj Pirates Bay... ;-)
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 23:16 - pre 178 meseci
Citat:
BRAVO za Skandinavce!

Samo, primeti - da osim tog dronjavog browsera ama bas nista na tvom kompu nije doslo iz Skandinavije - od procesora, preko memorije pa sve do softvera :-)

Mozda je njihov mentalitet zanimljiv, ali da rezultuje u puno kreativnosti i inovacija... sta znam, ne bih rekao :)


Rekao bih da je Opera itekako rezultat kreativnosti i inovacija. Mnogo stvari koje se danas u browserima podrazumevaju, prvo su se pojavile u Operi.

http://www.opera.com/docs/history/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja27.08.2009. u 23:21 - pre 178 meseci
Izuzetak koji potvrdjuje pravilo...

:)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Opera Ludilo se Nastavlja28.08.2009. u 08:02 - pre 178 meseci
Daj, ne preteruj.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Opera Ludilo se Nastavlja

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57284 | Odgovora: 343 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.