Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MSI EX630X subwoofer nece da radi ???

[es] :: Laptopovi :: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???

[ Pregleda: 3003 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

janosh78
Branko Janosevic
Rotis Vrdnik, CNC operater
Ruma

Član broj: 177208
Poruke: 77
*.neobee.net.



+1 Profil

icon MSI EX630X subwoofer nece da radi ???26.07.2009. u 13:32 - pre 178 meseci
kupio sam nov notebook MSI EX630X, koji sa donje strane ima oderdjeni zvucnik i pored njega pise subwoofer, u specifikaciji uredjaja sam takodje procitao da ovaj model ima i subwoofer koji se ukljucuje/iskljucuje na multimedijalnom tasteru iznad tastature, instalirao sam Vistu ultimate i originalne drivere koje sam dobio uz racunar, medjutim u podesavanjima zvuka nigde se ne spominje subwoofer a i nece da radi, skinuo sam sa neta nove drajvere za zvuk, i opet nishta, takodje iznad tastature pored ostalih postoji i taster za ECO motor (ECO mod) - nekoliko predefinisanih podesavanja u zavisnosti kako se racunar koristi u cilju sto duzeg trajanja baterije, ni ovaj multimedijalni taster mi ne radi odnostno ne reaguje na dodir prsta, moram da se pohvalim da mi svi ostali uredjaji rade odlicno, osim ova 2 navedena a i device manager ne prijavljuje nikakav problem, svi uredjaji rade korektno..

zanima me da li je neko imao slicnih problema i kako ih je resio, da nije mozda u pitanju neka posalica proizvodjaca u sta iskreno neverujem ?
 
Odgovor na temu

radmilac
nebojsa radmilac
Kragujevac

Član broj: 155376
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???27.07.2009. u 23:27 - pre 178 meseci
MSI EX630X subwoofer nece da radi ??? Imam isti problem sa laptopom pa molim da ako si nasao resenje da napises sta je problem.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

stajke66

Član broj: 67222
Poruke: 12
79.101.66.*



Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???27.07.2009. u 23:37 - pre 178 meseci
Ljudi,pa morate da instalirate SCM-System control manager,ili sa diska ili skinite sa oficijelnog sajta.
 
Odgovor na temu

janosh78
Branko Janosevic
Rotis Vrdnik, CNC operater
Ruma

Član broj: 177208
Poruke: 77
*.nasamreza.com.



+1 Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???30.07.2009. u 09:41 - pre 178 meseci
Stajke je u pravu, instalirao sam navedeni programcic,restartovao racunar i sve je proradilo, mada moram da kazem da ga nema na CD-u koji sam dobio uz racunar, morao sam ga skinuti sa MSI-jevog sajta u sekciji download/utility, ima nesto vise od 4mb, za sve informacije o hardwer-u ili software-u za ovaj racunar i u vezi garancije mozete se informisati na 0700/108-108 MSI call centar


negde san procitao da ovaj model ne podrzava XP, mada moze da se flesuje bios i da se onda instalira XP (na netu moze da se nadje i odgovarajuci bios a i drajveri) ali se u tom slucaju gubi garancija, u razgovoru sa operaterom iz MSI call centra sam saznao da se garancija gubi samo u slucaju da ako se bios ne flesuje dobro, odnosno ako se racunar ne moze vise upaliti, a ako se flash bios-a odradi dobro promeni se AHCI, i XP se instalira bez problema garancija se ne gubi...
 
Odgovor na temu

stajke66

Član broj: 67222
Poruke: 12
93.86.116.*



Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???30.07.2009. u 13:31 - pre 178 meseci
Probaj bez flashovanja biosa!!!,opasno je i komplikovano,samo iskljuchi AHCI i instaliraj XP,tako sam ja uradio i posle i Vistu instalirao na drugoj polovini harda.
 
Odgovor na temu

janosh78
Branko Janosevic
Rotis Vrdnik, CNC operater
Ruma

Član broj: 177208
Poruke: 77
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???30.07.2009. u 15:00 - pre 178 meseci
Stajke ti si onda verovatno vec imao bios koji je potreban, u mom biosu, ne znam sada tacno koja je verzija, nema uopste AHCI podesavanja pa zbog toga i ne moze XP, verovatno se prodaju masine sa razlicitim biosima, i operater u call centru me pitao dali u biosu imam AHCI, ako nemam onda moram flesovati bios, pozzz

u svakom slucaju mnogo si mi pomogao, hvala jos jednom !
 
Odgovor na temu

stajke66

Član broj: 67222
Poruke: 12
93.87.240.*



Profil

icon Re: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???31.07.2009. u 14:03 - pre 178 meseci
Drugar poshto vidim da smo istog zanimanja(cnc),otkricu ti tajnu.Pritisni u biosu u advanced,FN+INSERT to je shifra za ulazak u tajni meni.Tako je bar kod mene,i josh neshto ja imam MSI GX 720,ali ipak probaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: MSI EX630X subwoofer nece da radi ???

[ Pregleda: 3003 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.