Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?

[es] :: Linux :: [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan M. Radovic
Web Developer
Pančevo

Član broj: 16959
Poruke: 743
93.87.131.*



+25 Profil

icon [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?24.07.2009. u 09:47 - pre 179 meseci
Kako da podesim na linuxu da koristim dver internet konekcije u isto vreme tj. dva gatewaya, obe imaju po 1 MB (neki pametnjakovic u zgradi nije zastitio wireless :D ), pa hocu da imam 2 :D (alavost je chudo)

Ja sam stavio jos jednu rutu tj. jos jedan gw, ali ne radi... :(

Hvala!
I don't need a girl for sex , All I Need is Binary and HEX
 
Odgovor na temu

xenox
ex Memodata sysadmin
Beograd

Član broj: 6903
Poruke: 168
212.200.65.*

ICQ: 7682925


+3 Profil

icon Re: [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?24.07.2009. u 19:32 - pre 179 meseci
Pa ne radi to bas tako...

Proguglaj - iptables routing
 
Odgovor na temu

Ivan Ivanic
Ivan Ivanic
Freelance, Anywhere
Fruška Gora

Član broj: 203038
Poruke: 179
*.ptt.rs.

Sajt: ivan.yggdrasillcode.com


Profil

icon Re: [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?27.07.2009. u 23:50 - pre 179 meseci
Kao prvo ne znam da li ti je jasno šta bi time uopšte dobio. U suštini dobio bi to da možeš da radiš više stvari odjednom bez da ti na primer skidanje fajla sa neta pojede ceo bandwidth. Znači možeš na primer da skidaš neki veći fajl i da ujedno surfuješ ili šalješ mejl ili šta već. Ali ono što ne bi dobio je da na primer taj jedan fajl skidaš brže. Znači recimo da imaš dve konekcije od 1mbit. Ako bi samo skidao jedan fajl on bi ti se i dalje skidao brzinom od 1mbit. Ali bi mogao na primer pored tog skidanja da koristiš drugih 1mbit za surf, mejl, čet, da skidaš drugi fajl ili šta već. Znači imaš veći bandwidth podeljen u dve magistrale kojima si povezan na internet ali one nemaju veze jedna sa drugom. Svaka radi za sebe. Naravno i to je velika korist što možeš da koristiš dupli bandwidth, ali brzina bi ti i dalje bila ista.

Evo ti ovde uputsvo za Fedoru. Nisam ovako nešto radio ali javi kako ide :-)

http://www.melvilletheatre.com/articles/load-balanced-router/
Rad rad i samo rad :-D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?28.07.2009. u 08:43 - pre 179 meseci
U ovom uputstvu se pominje upotreba rutera sa dva wan porta a onda tu više nije potrebno neko uputstvo. Ima li neki način kako da se to uradi bez takvog rutera ili drugog dodatnog hardvera?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: [Linux] Dve internet konekcije u isto vreme ?

[ Pregleda: 2119 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.