Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)

[es] :: Storage :: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6121 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 09:51 - pre 179 meseci
Ljudi, imam mali problem.

Da li postoji način da se onemogući otvaranje vratanaca na DVD-RW-u na pritisak dugmenceta na DVD uređaju?
Neki programčić ili Tweak?
Probao sam Enable/Disable this device in Device Manager, ali to samo softverski onemogućava korišćenje drajva (nestane ikonica u Exploreru) - ali je hardversko dugmence za otvaranje i dalje aktivno...

Razlog:
Sin ima oko 17 meseci, i već duže vreme je u fazi da ide po kući i pipka i pritiska sve što mu je interesantno...
Sad - znam ja da ne možemo da mu branimo sve živo, ali ima nekih stvari koje jednostavno ne sme da pipa - kao na primer utičnica...
Mada nije baš naj spretniji - ne bi mi smetalo što otvara i zatvara vratanca na DVDu, ali se plašim da se u nekom trenutku ne nasloni na njih i ne polomi ih...

Komp je stacioniran na podu (znam, znam...) i za sada ne postoji varijanta da ga dignem dovoljno visoko da ga Luka ne može dohvatiti...

Hvala unapred na eventualnom savetu,

pozz
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.182.*



+21 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 10:20 - pre 179 meseci
Da ugradiš neki mali prekidač za napajanje tog drajva? (Nije baš softverski)
Mada bi morao svaki put da restartuješ mašinu kada uključiš prekidač...

Ili pusti Luku neka se igra, nov DVD rezač sada košta manje od nekih njegovih igračaka.



PS
A on još nije otkrio Off/On i reset tastere na kućištu?
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 10:28 - pre 179 meseci
Ne verujem da bi se gospođi svidelo rešenje sa restartovanjem mašine...

Pre će biti da će Luka testirati izdržljivost Pionira...

I to nadam se samo dugmenceta na broj otvaranja/zatvaranja vratanaca, a ne i fijokicu da li može da izdrži kada se bebac od 15tak kg nasloni na njega svom težinom... :(

Citat:
Catch 22
A on još nije otkrio Off/On i reset tastere na kućištu?


Uf, nemoj da me plašiš!

Ma sva sreća pa ti dugmići ne svetle, pa su mu ne interesantni... (Za sada?) Ni ovo za vratanca ga ne bi zanimalo da se ne otvaraju... ;)
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 11:40 - pre 179 meseci
Vjeruj mi da znam kako ti je :) Doduse ja nemam problema sa reset i on/off tasterima (prvi treba ubosti necim, a drugi je u funkciji samo kad ukljucujem racunar).
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 12:39 - pre 179 meseci
menjanje kucista dolazi u obzir?postoje neka koja zatvaraju deo sa dvd-om

[p.s. a sto mu ne kazes ne diraj to?]

zalepi preko prekidaca neki kao plasticni poklopac,da kada se "pritisne" zastita od poklopca, prekidac ne reaguje,tj nema dodira ,nego moras odlepiti zastitnu plastiku da bi pritisnuo prekitac [ako me razumes sta hocu reci]
to bi ti nekako najjednostavnije bilo
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
89.216.33.*



+9 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 13:23 - pre 179 meseci
Citat:
jugotb: Vjeruj mi da znam kako ti je Doduse ja nemam problema sa reset i on/off tasterima (prvi treba ubosti necim, a drugi je u funkciji samo kad ukljucujem racunar).


Hmmmm. Hvala na savetu. tako ću i ja da podesim - ako bude pipkao (a pipkaće - sigurno...)

Citat:
Horvat: menjanje kucista dolazi u obzir?postoje neka koja zatvaraju deo sa dvd-om

[p.s. a sto mu ne kazes ne diraj to?]


Eh, prijatelju, izvini što pitam - imaš li ti dece? Pre bi prošlo da mu kažem "Luka, dođi ovamo - moraš da pipkaš ovo dugme često!" - verovatno ne bi ni prišao...

Citat:

zalepi preko prekidaca neki kao plasticni poklopac,da kada se "pritisne" zastita od poklopca, prekidac ne reaguje,tj nema dodira ,nego moras odlepiti zastitnu plastiku da bi pritisnuo prekitac [ako me razumes sta hocu reci]
to bi ti nekako najjednostavnije bilo


Ideja nije loša, ali mi se čini da je teško izvodljiva... Eventualno da uvučem Drajv 5-6 mm u kućište, i da preko njega postavim onaj isti poklopac koji je služio kao maska pre nego što smo ga stavili... To bi možda završilo posao...

P.s. - jel ovi vaši saveti znače da ne može softverski da se reši problem...?

pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 13:41 - pre 179 meseci
Probaj ovo - Toddlers Keys. Zaključava Power, Reset i dugmad na tastaturi i na optičkim uređajima. Radi i na Visti 32bit i besplatan je.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 15:20 - pre 179 meseci
nemam dece,ali "imam" okolo puno male dece :)
naravno stoji to da nece bas poslusati,ali zato ga moras uciti tome [nego taj komentar je bio na konto "znam ja da ne možemo da mu branimo sve živo"...pa kako si ga naucio da ne dira struju,tako neka ne dira ni dugmice [i figure na polici ako ih imate] ]
no dosta off-a

meni je to prvo palo na pamet,nisam upoznat sa sw resenjima,probaj ovo sto je dule predlozio

a sto bi bila tesko izvodljiva? mislim jeste gnjavaza stalno odlepljivati zalepljivati [selotepom naravno] ,ali ne vidim zasto nije ostvarivo [a to sa uguravanjem malo ti je jos bolja ideja,i stavis jednu uzu plastiku sirine diska koja taman prekrije dugme ,a ako ti treba,samo izdignes]
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 17:14 - pre 179 meseci
Citat:
dulle2009: Probaj ovo - Toddlers Keys. :) Zaključava Power, Reset i dugmad na tastaturi i na optičkim uređajima. Radi i na Visti 32bit i besplatan je.


Bravo spasioce, upravo sam probao i radi, hvala ti :)
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

dulle2009

Član broj: 219968
Poruke: 391
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 18:33 - pre 179 meseci
Nema na čemu.
Već je bilo govora na ES-u o tom programu, pre par godina: http://www.elitesecurity.org/t237554-0#1474337
 
Odgovor na temu

jugotb
Trebinje

Član broj: 104110
Poruke: 574
62.68.117.*



+10 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 20:35 - pre 179 meseci
Nisam ni trazio toliko, bitnije mi je bilo da mi ne iskljucuje racunar dok radim, a DVD manje-vise. Ali kad sam vec naletio na ovaj programcic neka i njega. Pozdrav.
Mi smo vojska Hamovića Rada, Kapor Čeda i Šegrta Vlada...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 21:09 - pre 179 meseci
heh...moja kcera ima tri godine i ista stvar joj je interesantna...probacu ovaj program, a do sada sam resavao to tako sto sam uvukao drajv i koristio onu masku za drajv, a power taster sam softverski iskljucio, a racunar palim preko hot keya na tastaturi


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.125.*



+21 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)23.07.2009. u 22:51 - pre 179 meseci
Jadna deca, ukidate im zabavu!

 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 00:21 - pre 179 meseci
Programčić je fino služio svrsi dok moj tada dvogodišnji klinac nije počeo sa primenom sledećih trikova: kao šifru za isključivanje TK sam postavio reč "izlaz" ali je on vremenom naučio redosled tastera koje treba da odkuca...nakon zadavanja duže lozinke započeo je sa sledećom operacijom - ctrl+alt+del, a potom posle lociranja desnim dugmetom miša zadavao gašenje TK procesa.
Onda sam krenuo ka drugom rešenju,ali se i to pokazalo kao uzaludno.
Nakon toga sam odustao od svih vidova zabrane i predao mu stolicu...sad ima četri i pravi je komp frik i ponekad me to plaši : ) ...a ja sam se povukao u mirnije vode sa laptopom.

 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
91.194.83.*



+9 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 09:13 - pre 179 meseci
Citat:
dulle2009: Probaj ovo - Toddlers Keys. Zaključava Power, Reset i dugmad na tastaturi i na optičkim uređajima. Radi i na Visti 32bit i besplatan je.


Veliki pozdrav i veliko hvala, Dule!

Ovo je tačno ono što sam tražio!

Sad - kada Luka nauči redosled slova koja treba da ukuca - moraćemo da probamo sa nečim složenijim...

Citat:
Catch 22: Jadna deca, ukidate im zabavu!


Ma jeste, slažem se sa tobom i saosećam sa Lukom, ali s' obzirom da (između ostalog i) taj komp hrani ovu porodicu, ne verujem da bi bio baš pun razumevanja kada bih mu rekao "sine, večeras nema m'ekca pre spavanjca, jer tata nije mogao da odradi posao..."

Citat:
alexandar_cajic: Programčić je fino služio svrsi dok moj tada dvogodišnji klinac nije počeo sa primenom sledećih trikova: kao šifru za isključivanje TK sam postavio reč "izlaz" ali je on vremenom naučio redosled tastera koje treba da odkuca...nakon zadavanja duže lozinke započeo je sa sledećom operacijom - ctrl+alt+del, a potom posle lociranja desnim dugmetom miša zadavao gašenje TK procesa.
Onda sam krenuo ka drugom rešenju,ali se i to pokazalo kao uzaludno.
Nakon toga sam odustao od svih vidova zabrane i predao mu stolicu...sad ima četri i pravi je komp frik i ponekad me to plaši : ) ...a ja sam se povukao u mirnije vode sa laptopom.


Gde se ovde nalazi onaj zapanjeni smajli sa razrogačenim očima - mislim da bi bio prikladan...

P.s. - probao i radi - već je uvršten u "uvek nosi sa sobom" - mobilnom (folder na mikroSD kartici + USB adapter) - ako zatreba u 02 izjutra - da se nađe... A dodeljen je i DROPBOX folderu - ne smemo biti iznenađeni...

Hvala još jednom i veliki pozdrav
Nenad

pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 09:40 - pre 179 meseci
Mali offtopic...ali...
http://www.youtube.com/watch?v=bYcF_xX2DE8
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 10:52 - pre 179 meseci
off:^^kakav je to cd koji stoji uspravno,a ladica mu izgleda obicno kao kod standardnog??
 
Odgovor na temu

kumkat
Beograd

Član broj: 22180
Poruke: 522



+15 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 12:23 - pre 179 meseci
Pa svaki cdrom moze da stoji i uspravno.... sta je tu cudno ?



 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.198.*



+21 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 14:09 - pre 179 meseci
Citat:
Horvat: off:^^kakav je to cd koji stoji uspravno,a ladica mu izgleda obicno kao kod standardnog??

Možda zbog onog vica sa držačem šolja za kafu(?)
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)24.07.2009. u 16:00 - pre 179 meseci
Deca su ti cudo, da ne kazem geni.

I ja sam imao slican problem, na kraju sam uzeo manje kuciste i digao ga gore. To bi i tebi savetovao.

Sincic u septembru puni dve godine pa znam kako ti je. Ne znam kako je ukapirao kako se otvara cd, ali je to ocekivao uvek, cak i kad je racunar iskljucen. Kad nije radilo kako je hteo onda je lupao racunar. A uspevao je i iskljuci ups koji je bio iza racunara, a za to treba drzati dugme nekoliko sekundi.


Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Softversko isključenje DVD uređaja (onemogućavanje otvaranja vrata)

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6121 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.