Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 2008

[es] :: MS SQL :: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 2008

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

opti2k4
Damir Reic
Sistem inžinjer, ITsistemi
Split, Hrvatska

Član broj: 228553
Poruke: 23
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 16:38 - pre 179 meseci
Kako izvest ovo? Gledam po technetu, MSDnu, forumu od techneta, par PDF knjiga na temu SQL 2008 i nigdje ne piše kako točno ovo napravit osim da je moguće....

Da li zna tko točno kako?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 16:43 - pre 179 meseci
Vidi dal ti ovaj odgovor pomaze, da se ne ponavljamo:

http://www.elitesecurity.org/p2314807

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

opti2k4
Damir Reic
Sistem inžinjer, ITsistemi
Split, Hrvatska

Član broj: 228553
Poruke: 23
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 16:53 - pre 179 meseci
Jok ne pomaže...

To sam već prije postavio i dobio ono šta želim osim ovoga šta ne mogu nigdje naći. Znači ja želim auditom dobit tko je koristio funkciju fn_get_audit_file , samo što ne znam kako postavit audit na funkciju. Ovaj link na kojem si mi posalo je kako napravit server audit, server audit spec i database audit spec :). Po nekoj logici pošto je ovo built-in funkcija to bi trebalo spadat pod server audit spec i to pod grupu Server operation vjerojatno ili nešto slično, ali kad odaberem grupu ne mogu detaljnije odabrat šta iz te grupe na nivou servera da se audita.


I tako sam zapeo na tome :D
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 17:13 - pre 179 meseci
aaaa ti hoces da vidis ko je mountovao audit fajlove

zanimljivo pitanje, nemam sad sql server, ali ako se ta funkcija tretira kao procedura iz master tabele mozda upali taj pristup. Tj mozda nesto nalik na:

Code:

use master;
go

CREATE DATABASE AUDIT SPECIFICATION dbspec1
FOR SERVER AUDIT audit1 
ADD (EXECUTE ON fn_get_audit_file BY PUBLIC)       
WITH (STATE = ON) 
GO 


lupih narafski, jer nisam ni siguran da je fn_get_audit_file auditable.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

opti2k4
Damir Reic
Sistem inžinjer, ITsistemi
Split, Hrvatska

Član broj: 228553
Poruke: 23
*.dsl.iskon.hr.



Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 17:28 - pre 179 meseci
Hmm za koristiti fn_get_audit_file triba imat CONTROL SERVER permission, tako da mislim da ne ide u statementu BY PUBLIC (možda sam i u krivu jer sam nov u ovim DBA stvarima).

Kad smo već tu, kod definiranja database speca da li se može stavit neki wildcard da radi taj audit na nivou baze za sve korisnike (i one koji se jos nisu spojili na SQL server) ili moram uvijek nabrajat za koje sve? Ja sam database spec audit radio klikanjem preko Management studia i na kraju kad odabireš na koje usere to želiš primjenit onda "ajmo klikat na sve koliko ih ima" što je jako loše ako firma ima 500 usera koji pristupaju toj bazi a pogotovo je loše šta u listi usera ne vidim uzere koji se još nisu spojili...

Sad se onda nameće pitanje ako odaberem sve database role koje postoje da li sam time pokrio i sve uzere i application role koji će se ubuduće spojiti ili ću morat klikati sve šta mi se izlista?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200821.07.2009. u 19:45 - pre 179 meseci
nema veze sta ti treba da bi pokrenuo funkciju, filter PUBLIC samo kaze da audituje svaciji poziv, to ne odredjuje ko sme da pozove. public je jednostavno kao Everyone u wndows-u, svi korisnici koji se nakace na SQL autoamtski pripadaju toj roli. One koji se jos nisu spojili naravno ne mozes da auditujes jer se nisu ni ulogovali pa ni ne mogu da pozovu funkciju, nisam bas siguran sta si mislio pod time...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

opti2k4
Damir Reic
Sistem inžinjer, ITsistemi
Split, Hrvatska

Član broj: 228553
Poruke: 23
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200822.07.2009. u 14:22 - pre 179 meseci
Sad mi je sve jasno :)

Vidio sam da si postavio upit negdje na jedan forum vezan uz auditiranje funkcije... Izgleda da ni tebe neće da baš sluša takav tip audita?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 200822.07.2009. u 15:13 - pre 179 meseci
Ma danas sam bas pokusavao da prokljuvim kako se ovo audituje i da li uopste moze i cak otkrio bug u SQL-u :), ali nisam uspeo da ga poteramPretpostavljam da jos moraju malo da ispoliraju taj audit sistem, ipak je tek prva iteracija.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Audit funkcije fn_get_audit_file na SQL 2008

[ Pregleda: 2966 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.