Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SQL 2005: Login audit

[es] :: MS SQL :: SQL 2005: Login audit

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
219.138.61.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon SQL 2005: Login audit25.02.2009. u 14:22 - pre 183 meseci
Pozdrav svima.

Da li je moguce da se preko audit logina dobije lozinka sa kojom se korisnik pokusao login na SQL server ? Problem je sto imam aplikaciju koja ima hardkodovan username i password, medjutim nakon prebacivanja baze i aplikacije na drugu masinu nije prenesen korisnik i aplikacija se ne moze povezati sa SQL-om. Korisnicko ime imam, ali lozinku nemam.

SQL server radi na lokalnoj masini sa aplikacijom, tako da nisam mogao ni preko Wireshark-a da vidim password. Da li je password uopste enkriptovan ? Da li ima neki nacin da se vidi lozinka kojom je pokusan login ?

Hvala.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

kamahl
developer

Član broj: 214245
Poruke: 3
*.hemofarm.com.



+1 Profil

icon Re: SQL 2005: Login audit27.02.2009. u 11:59 - pre 183 meseci
Imas alatke koje ti izvuku password za SQL loginove ko od šale.

Ja sam isprobao Advanced Sql Password Recovery od ElcomSofta koji svoj posao radi zastrašujuće dobro...
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
219.138.61.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: SQL 2005: Login audit27.02.2009. u 12:24 - pre 183 meseci
Problem je sto nema naloga na SQL serveru. Covek koji je radio prebacivanje prebacio je samo strukturu baze i, naravno po Marfijevom zakonu, nije napravio bekap prethodne, obrisao ju je a da nije probao da li aplikacija funkcionise sa novom bazom. Aplikacija ima hardkodovanu putanju do baze (hostname\instanca), kao i username i password, ali je prevelika da bih to jurio kroz disasembler.

U svakom slucaju hvala.
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

kamahl
developer

Član broj: 214245
Poruke: 3
*.hemofarm.com.



+1 Profil

icon Re: SQL 2005: Login audit27.02.2009. u 12:41 - pre 183 meseci
Nebitno da li je obrisao bazu na prethodnoj instanci - ako nije obrisao login sa te instance moguce je izvuci password...
 
Odgovor na temu

dusty
Predrag Glumac
Zemun, Srbija

Član broj: 15383
Poruke: 549
219.138.61.*

Sajt: www.mika.rs


+6 Profil

icon Re: SQL 2005: Login audit27.02.2009. u 13:20 - pre 183 meseci
Kao sto sam rekao u prvom postu: stara baza, tj. samo njena struktura, je prebacena na novu masinu, pod drugi SQL server preko DDL skripti, korisnici su ostali na staroj masini, koja je sada u racunskom centru Sv. Petra Jedino gde jos ima user credentials je aplikacija.

Stari dobri fubar problem, srecom nije moj, ali barem da pokusam da pomognem ....
America national sport is called baseballs. It very similar to our sport, shurik, where we take dogs, shoot them in a field and then have a party.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: SQL 2005: Login audit

[ Pregleda: 2134 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.