Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Best way to setup xp

[es] :: Windows desktop :: Best way to setup xp

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.143.*



+12 Profil

icon Best way to setup xp19.07.2009. u 21:42 - pre 179 meseci
milion puta se lomatam sa instalacijom xpa,izdrzi 5-6meseci i jos 2-3meseca dok se nakanim da ga reinstaliram,pa posle ponovo ceo dan instaliranje photoshopa,dreamwavera,codeca,anitvirusa....
treba mi neko trajnije resenje,kad hocu da ga reinstaliram samo ubacim backup od sadasnjeg stanja...if u know what i mean...
ima program za to ali ne mogu da se setim kako se zove...
i jos nesto koje programe koristiti za antivirus,firewall,spijune,optimizovanje sistema,ciscenje $ranja...ako moze da napise paletu koju koristi a da valja...usput ako neko ima bokmarkovan neki dobar link na ovu temu neka napise....
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 21:50 - pre 179 meseci
Prelistaj malo forum...

Backup: http://www.elitesecurity.org/t348862-0#2150920
Zaštita: http://www.elitesecurity.org/t...besplatnih-programa-za-zastitu
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.143.*



+12 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 22:22 - pre 179 meseci
ok kej je to,ali me zanima neka kombinacija antivirus,firewall,spywarekiler,hdd optimizator...sta jos..ima na netu milion linkova,interesuje me da neko iz iskustva napise njegovu kombinaciju koja drzi xp na nogama...
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 22:23 - pre 179 meseci
Da dodam samo u vezi antivirus programa. Pogledaj karakteristike tri besplatna antivirus programa.

Avira AntiVir Personal:



AVG Anti-Virus Free Edition:



avast! Home Edition:




Ako si primetio Avast nudi najviše za džabe! ;) Na tebi je da odlučiš koji ćeš antivirus da koristiš. Ni jedan antivirus ti ne pruža 100% zaštitu. Kad su u pitanju FREE varijante moj glas ide Avastu jer nudi najviše.

EDIT: Avast!Home ima zaštitu i za email (POP3/SMTP).
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 22:38 - pre 179 meseci
Preporučujem ti sledeću kombinaciju:

Antivirus: Avast! Home
Firewall: Comodo Firewall

Pored ovoga instaliraj i Malwarebytes Anti-Malware (free verziju) i povremeno skeniraj računar sa tim programom.

Za defragmentaciju hard diska preporučujem ti Defraggler, a za čiščenje smeća Ccleaner.
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 23:04 - pre 179 meseci
Meni Windows može sasvim dugo da izdrži, čak i kad ga po čitav dan tretiram koje-kakvim programčićima, instalacijama itd... Moj recept je sledeći:

1. Instaliram prvo Win98 pa uradim upgrade na WinXP
2. Za ozbiljne stvari koristim samo provjerene programe
3. Zaštita:
a) Avast!
b) Ashampoo Firewall
4. Backup - Norton Ghost
5. Održavanje sistema:
a) CCleaner
b) Duplicate File Finder
6. Ostalo:
a) Gtalk ili Pidgin umjesto MSN
b) KMP umjesto drugih playera i brda kodeka
c) Foxit Reader umjesto Adobe Reader
d) Apollo umjesto WMP ili Winamp itd...
e) Firefox umjesto IE

Znači, sve su to neke stvari koje meni pomažu na razne načine u očuvavanju koliko-toliko zdravog i brzog sistema...
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 23:10 - pre 179 meseci
Zašto prvo Win98 pa upgrade sa 98 na XP????!!!! LOL!!! I posle convert FAT32-NTFS? LOL!!!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
77.46.169.*



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 23:33 - pre 179 meseci
Citat:
Milan86: Zašto prvo Win98 pa upgrade sa 98 na XP????!!!! LOL!!! I posle convert FAT32-NTFS? :D LOL!!!


Čuj, ima se vremena na pretek....

@icobh

Kako možeš da uživaš u zvuku sa Apollo plejerom?
Zar ti se ne čini da je malo "šugaviji" output užitak sa njim?
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
93.86.143.*



+12 Profil

icon Re: Best way to setup xp19.07.2009. u 23:59 - pre 179 meseci
@icobh
thanks,koristim foxit i firefox.
anti virus ne mora free,pisite i komercijalne,pare nisu problem,para nema.
ima program koji zamenjuje vise njih sa liste,kako se bese zove...seticu se..

setio sam se,
http://www.iolo.com/system-mechanic/pro/
http://download.cnet.com/TuneU...2009/3000-2094_4-10206416.html
nisu skupi,planirao sam jedan,ali kupicu oba :)

usput ovaj program nesto mnogo hvale,proverice se da li valja necemu
http://download.cnet.com/Smart..._4-10759533.html?tag=mncol;pop
a mozda i ne jeftin je mnogo
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 00:06 - pre 179 meseci
Citat:
filip_caca: @icobh
thanks,koristim foxit i firefox.
anti virus ne mora free,pisite i komercijalne,pare nisu problem,para nema.
ima program koji zamenjuje vise njih sa liste,kako se bese zove...seticu se..


Znači više ti se sviđa traženje krekova i ključeva po raznim warez sajtovima ili skidanje nekih nepouzdanih krekovanih brljotina uz veću mogućnost da pokupiš neko smeće na tim sajtovima?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.154.*



+21 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 00:15 - pre 179 meseci
Većina krhkih instalacija nastaje tako što se obično već u prvom koraku pravi greška, kojekakvim nepotrebnim pripremama diska za instalaciju (particionisanje, formatiranje i slične radnje...). Sama instalacija i osnovno podešavanje operativnog sistema je u suštini prilično jednostavan i direktan postupak, bez potrebe za velikim mudrovanjem i korišćenjem pomoćnih programa.
Druga česta greška je instalacija "zakon programa za ..." (mnogi od tih "zakon programa" su odavno prevaziđeni, a većina ih je uglavnom nepotrebna)... sledeća najčešća stvar, koja pre ili kasnije "sruši Windows" je instaliranje "zakon" emulatora za virtuelni CD/DVD uređaj...
Dobar Firewall jeste veoma bitan za Windows XP, dok kod Viste i Windows 7 sasvim dobro može da posluži i Windows Firewall + besplatni programčić "Windows7 Firewall Control 3.0" (do nedavno se zvao "Vista Firewall Control").
Besplatni AV programi su u većini slučajeva sasvim dovoljni uz poznatu napomenu da nijedan AV program ne sprečava glupost korisnika.
Iskusnim korisnicima je rezidentni AV program skoro potpuno nepotreban (eventualno neka portable verzija samo za proveru fajlova preuzetih sa interneta)...
Redovno ažuriranje, kao i održavanje sistema, defragmentacija diska i registri baze, kao i svakodnevno čišćenje nepotrebnog đubreta su elementarni preduslovi za "dugovečnost" instalacije...
Ne eksperimentisati preterano sa instalacijom svega i svačega što god nam dođe pod ruku...
System Restore je vrlo korisna alatka i suprotno preporukama "da to odmah treba isključiti", treba ga samo pravilno podesiti uz povremeno uklanjanje starih Restore Points, u sklopu redovnog održavanja sistema...

PS
Nije XP iz naslova teme, ali evo već treću godinu radi bez ikakvih problema...

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 08:15 - pre 179 meseci
Citat:
Milan86: Znači više ti se sviđa traženje krekova i ključeva po raznim warez sajtovima ili skidanje nekih nepouzdanih krekovanih brljotina uz veću mogućnost da pokupiš neko smeće na tim sajtovima? :D

Na cemu li zasnivas ovu tvrdnju da mi je znati? Za smece je tacno ali ostalo....
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 08:59 - pre 179 meseci
Citat:
Milos911: Na cemu li zasnivas ovu tvrdnju da mi je znati? Za smece je tacno ali ostalo....


Na primer krekovan tj. patch-ovan NOD32 ti je pouzdan? Što se tiče ključeva za licencu i serijske brojeve to je ok ali kako ljudima ne dosadi da stalno traže nove ključeve kad ih blacklist-uju? Jedno su serijski brojevi i ključevi za licence a drugo su razni patch-evi i sl. (treba zaobilaziti u širokom luku). Ključevi za licencu su nepouzdani u smislu što ih stalno blacklist-uju i tim potezom se dovodi u pitanje funkcionalnost programa sve dok se ne nađe neki ključ koji još uvek nije black-listovan. A što se tiče patch-eva ko može da garantuje da taj patch ne vrši i neku drugu ulogu sem prvobitne?
 
Odgovor na temu

Milan86
Beograd

Član broj: 67398
Poruke: 599
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 09:45 - pre 179 meseci
Šta će mi keš za:

1) Foxit Reader
2) Avast! Home
3) FastStone Image Viewer
4) 7-Zip
5) CDBurnerXP
6) Orbit downloader
7) DAEMON Tools Lite
8) Winamp
9) Ccleaner
10)KMPlayer
11) Mozilla Firefox
12) Mozilla Thunderbird
13) Malwarebytes' Anti-Malware (free verzija)
14) µTorrent
15) FrostWire
16) ApexDC
17) Paragon Drive Backup 9.0 Free Edition
18) ImgBurn
19) Windows Live Messenger
20) Skype

????
Citat:
Milos911: A ko tebi garantuje da svaki program koji instaliras vrsi neku drugu ulogu sem prvobitne?


Sam proizvođač!





Citat:
Milos911: Sve verzije windowsa koje su modifikovane su obicno djubre. Jedan drug se napalio na neki windows gaming edition, kaze ima samo 99mb. Sta li je sve izbaceno iz njega onda...


Apsolutno se slažem sa ovim! :)
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 15:29 - pre 179 meseci
Ok, malo sam pročistio ovu temu, sve poruke koje su sadržavale šale, pošalice, flejm, offtopic, afirmativno pisanje o pirateriji itd. su obrisane i tako će biti i na dalje.
 
Odgovor na temu

zemun88
Beograd - Zemun, Srbija

Član broj: 152727
Poruke: 442
*.artcommunication.rs.



+112 Profil

icon Re: Best way to setup xp20.07.2009. u 23:16 - pre 179 meseci
Ja koristim Avast besplatnu verziju i odlican je. Vristi cim ubacis zarazen fles, a kad naidje na zarazenu stranicu odmah prekida. A sto je najbolje, ako krenes da skidas zarazen fajl, on takodje prekida skidanje - naravno uz tvoju dozvolu.
Koristim i Antimalware. Radi ko zmaj, a cisti sve zivo. Koristim ponekad program Securia koji trazi slabosti na racunaru. Takodje ponekad uradim i skeniranje racunara na TrendMicro sajtu, ali ima raznih on line skenera, samo treba paziti. Takodje koristim i WOT dodatak za mozilu koji upozorava na zarazene stranice. Hijack this ti je dobar takodje kad hoces da skeniras log i da proveris da li ti je racunar dobar. I on se stano vrti na elite forumu.

Sve su ovo dobri i solidni dodaci, i kad njih koristim stvarno nemam virusa na racunaru. Ljudi zarade viruse zato sto su lenji i ne citaju sta instaliraju, vec samo klikcu yes, ok, finish i ne gledaju sta su procitali. Ali dobro.
Nisam profesionalac kao veci broj ljudi sa sajta, ali mi je neverovatno da neko instalira 98 pa apdejtuje do xp-a. Meni nikad ne bi tako nesto palo na pamet, jer bi mi oci poispadale, a i zivci mi ne bi bili u redu. Treba napraviti xp sa servis pack-om 3 i to je to. Nikakve posebne peripetije. Stvar je izbora.

mod: obrisan offtopic.


[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 21.07.2009. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
62.68.118.*

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Best way to setup xp21.07.2009. u 15:05 - pre 179 meseci
@Milan86
Zašto upgrade sa Win98 na XP? Pa zato što rade stariji programi, zato što i takav Win radi OK i malo mi izgleda kao proširen, čista instalacija mi brljavi + HDD ni nešto nije baš ispravan ili šta već, pa kad stavim NTFS, svaki drugi dan je: NTLDR is missing itd...

@musicmaster
Apollo ima najbolji MP3 dekoder. Mislim, svi ostali su OK, ali Apollo ima najprecizniji algoritam. Šta ti preporučuješ?

@zemun88
Vidim da si i ti pomenuo jednu stvar kod Avasta, koju ja inače, pominjem stalno. Možda nekome smeta ali je stvarno korisna. Naime, Avast blokira malicioznu konekciju/paket/poruku whatever prije nego što dođe do browsera/download managera i sve što ti ponudi je jedno veliko dugme: Abort connection. Izuzetno korisna stvar za IE usere.
I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

musicmaster

Član broj: 50955
Poruke: 1447
93.87.169.*



+7 Profil

icon Re: Best way to setup xp21.07.2009. u 19:49 - pre 179 meseci
@icobh

Creative Media Source (ako imaš Creative proizvod) ili Windows Media Player.
Apollo je fin na izgled, lightweight.
Možeš da ga ćušneš i stanjiš, da ga sakriješ kako hoćeš,
ali, kvalitetu reprodukcije WMP-a ne može ni da pri-dismr.

Uporedi sam, na kraju krajeva.

Pozz.
 
Odgovor na temu

filip_caca

Član broj: 64285
Poruke: 135
77.46.175.*



+12 Profil

icon Re: Best way to setup xp21.07.2009. u 22:42 - pre 179 meseci
batali,pokusao sam sa free verzijama avasta i firewala,
instaliram ja xp,odmah instaliram avast,bilo prekljuce vece,juce da instaliram firewal,komp trokira u bno mnogo,pola sata virus pronadjen,virus pronadjen,jos onaj lik mi se popeo na zivce,resetujem komp kad ono plava pozadine nule i jedinice vas komp je zarazen,ma nemoj zezati,da odem na net,krc,nema lana...batalim sve u 3,ceo dan sam danas barato instalrao internet security,nema nista bolje od ruskog njikovakalas...za mene je ovo bio kraj sa free verzijama bilo cega sto se tice bezbednosti kompa,plati pa se klati.
sve stalo...
samo deca rastu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Best way to setup xp

[ Pregleda: 2969 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.