Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ljudi trebam pomoc oko win xp komandne ploce (CMD-a)

[es] :: Windows mreže :: ljudi trebam pomoc oko win xp komandne ploce (CMD-a)

[ Pregleda: 962 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boocy
Andrija Sakic
nisam zaposlen trenutno
Bosna

Član broj: 228394
Poruke: 1
213.196.86.*



Profil

icon ljudi trebam pomoc oko win xp komandne ploce (CMD-a)19.07.2009. u 13:07 - pre 179 meseci
pozdrav ljudi...
Evo moje pitanje se svodi na to koja komanda se ukuca u CMD kako bi nam se ocitale mrezne konekcije i akaunti od tih konekcija (username i password da su ukljuceni)...
Ovo pokusaam nauciti vec par dana, jer do sada sam otkrio da je sve moguce vijeti preko komandne ploce osim ovoga pa eto ako netko ima neku ideju bio bi zahvalan da ju podjeli....
Uglavnom ja sam do sada dosao do ove komande "net user/?" nakon toga obicno kucam "net user administrator" a kada ukucam "net user administrator password" samo mi pise (the command completed succesifouly) ...
Hvala unaprijed...

[Ovu poruku je menjao Boocy dana 19.07.2009. u 14:22 GMT+1]
Boocy
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: ljudi trebam pomoc oko win xp komandne ploce (CMD-a)20.07.2009. u 09:09 - pre 179 meseci
Kada kucas samo "net user", bez ikakvih parametara, dobijes spisak svih naloga na racunaru. Kada kucas "net user username", na taj nacin biras nalog koji ces da dodas, obrises ili promenis mu password (za ovo ti trebaju i /add, /delete, odnosno password parametar, respektivno). Znaci, "net user administrator neka_lozinka" menja lozinku na administratorskom nalogu u "neka_lozinka". Vise detalja o ovoj komandi mozes naci na http://support.microsoft.com/kb/251394.

Nisam bas najbolje shvatio sta si hteo da kazes sa "ocitale mrezne konekcije i akaunti od tih konekcija" - da li ti to hoces da vidis koji nalozi sa kojih racunara su konektovani na tvoj racunar? Ja bih ti preporucio besplatan skup alata od SysInternalsa (deo Microsofta) pod nazivom PsTools http://download.sysinternals.com/Files/PsTools.zip, a u okviru njega alate PsFile i PsLoggedOn - ako odes na njihove stranice na www.sysinternals.com, mozes videti koji od net alata iz command prompta oni zamenjuju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: ljudi trebam pomoc oko win xp komandne ploce (CMD-a)

[ Pregleda: 962 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.