Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

caligulas
Vladimir Ilic
knjigovodstveni radnik
Beograd

Član broj: 212050
Poruke: 12
*.static.beocity.net.



Profil

icon Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru18.07.2009. u 07:48 - pre 178 meseci
Pokusao sam u podforumu (za pocetnike) da dobijem odgovor ali nisam ga dobio pa je sada red da pitam profesionalce.
Ne mogu da pokrenem aplikaciju na drugom racunaru. npr. cuveni program Hello!. Imam Visual studio 2008. na jednom forumu sam nasao odgovor
" • hello

i know this problem also anyone could have this problem you said you test your program on machine without donNet framework well first you compile and link and make execute file (.exe) so there is no more need to have Visual Studio but if you use Visual Studio with dotNet ability like Visual Studio 2008 when you creat a new project it has 3 chance for making a project
1. .Net framework 2.0
2. .Net framework 3.0
3. .Net framework 3.5
this is very important why ?
cause when program compiled in assembling level it won't be compile to machine language but also it will compile to a medium level means your codes will compile to dotNet codes so if you want to use the program on other machines that machine must have current version of dotNet framework that program wrote with , this is the reason why you can't use your program on other machines without dotNet framework to resolve this problem you have 2 choice

1th install dotNet framework on the client machine
2nd write your program on Visual Studio 6 that doesn't use dotNet framework

i hope my answer will be usefull ".
Medjutim ja sam izbrisao Visual studio 2008 i instalirao 2005 posto imam taj ali opet ista prica.
Molim vas ako neko zna u cemu je problem bar neka me uputi gde da trazim gresku.
Znaci kreiram win32 empty project.
Hvala unapred.


[Ovu poruku je menjao caligulas dana 18.07.2009. u 08:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.mediaworksit.net.



+9 Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru18.07.2009. u 12:58 - pre 178 meseci
Hajde ovako:

- U VS-u kreiraj recimo "Empty project".
- S desne strane desni klik na Source Files, Add new item, i dodaj CPP fajl... i nazovi ga kako hoćeš.
- Zatim idi u Project->Properties (poslednja stavka), pa onda Configuration Properties->General
- Pretposlednja stavka "Common Langauge Runtime support" bi trebalo da je setovana na "No Common Language Runtime support"

Code:

#include <iostream>
using namespace std;

int main()
{
  cout << "Zdravo" << endl;
  return(0);
}


Nakon toga ćeš izvršnu verziju moći da pokrećeš bilo gde (čak i tamo gde nema .NET framework-a, jer nisi vezao CLR).
Ostala default podešavanja su OK i nebi trebalo ništa da diraš...
 
Odgovor na temu

caligulas
Vladimir Ilic
knjigovodstveni radnik
Beograd

Član broj: 212050
Poruke: 12
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru19.07.2009. u 09:12 - pre 178 meseci
Proverio sam podeseno je na "No Common Language Runtime support" i opet nista.
Ja sam se zadubio u knjigu i tamo nista ne pise o c++ redistributable package.Salim se naravno.
Da li to moram da instaliram i ako moram sta sa tim? Neko uputstvo za upotrebu ako ima.

 
Odgovor na temu

t0d0r

Član broj: 201774
Poruke: 27
89.216.84.*



Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru19.07.2009. u 09:42 - pre 178 meseci
Ako si kompajlirao u Debug mode-u onda su ti potrebni msvcrt80d.dll i msvcp80d.dll u folderu gde ti se nalazi aplikacija.

Probaj kompajliraj u Release mode-u i onda pokreni....

Za vise informacija http://social.msdn.microsoft.c...26-95f3-4a9f-a601-1843c86332c1
 
Odgovor na temu

caligulas
Vladimir Ilic
knjigovodstveni radnik
Beograd

Član broj: 212050
Poruke: 12
*.static.beocity.net.



Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru19.07.2009. u 10:12 - pre 178 meseci
Ok hvala idem da probam pa javljam.
 
Odgovor na temu

maddog_srb
Cacak

Član broj: 192945
Poruke: 129
*.blueisp.co.yu.



+24 Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru20.07.2009. u 00:27 - pre 178 meseci
Da, treba ti release mode. Ja koristim VS6 i to ide ovako: Build -> Batch build -> Build
gde treba da bude shtiklirana opcija Win32 Release

verovatno je slicno i u VS8, nisam ga koristio.
 
Odgovor na temu

Goran Arandjelovic
Beograd

Član broj: 29116
Poruke: 387
*.rcub.bg.ac.rs.



+9 Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru20.07.2009. u 01:37 - pre 178 meseci
@caligulas
Hm, ovako, pošto vidim da izgleda i imaš problem sa CRT-om, release mode ti može pomoći (tako što će te vezati za release verziju CRT-a), ali ne u potpunosti jer opet postoji verovatnoća da određena verzija CRT-a na nekom sistemu ne postoji.
Dakle, trajno rešenje bi bilo da statički vežeš CRT, odnosno:

Project->Properties->Configuration Properties->C++->Code Generation
i "Runtime library" ćeš postaviti na "Multi-threaded" ili "Multi-threaded Debug" (dakle, da u nastavku nema "DLL")

Vodi računa da ovo podešavanje treba da podesiš za svaku šemu (Release i Debug).
 
Odgovor na temu

caligulas
Vladimir Ilic
knjigovodstveni radnik
Beograd

Član broj: 212050
Poruke: 12
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru21.07.2009. u 07:43 - pre 178 meseci
NAJZAD RADI!!!
Podesio sam sve kako ste mi rekli i sada je ok. Hvala vam puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Kako (konzolni) program Hello! moze da radi na drugom racunaru

[ Pregleda: 2991 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.