Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Wifi Mreze

[es] :: Wireless :: Pomoc oko Wifi Mreze

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 16:12 - pre 179 meseci
Imam problema oko postavljanja wifi mreze u kuci.Imam Adsl internet i zelio sam podjeliti to na 2 racunara.
Naime imam adsl modem sa 1 Lan portom i jednim Usb protom.Usb sam konektovao na jedan racunar(na kojem internet radi bez problema).a na lan sam stavio TP-Link AP.Drugi racunar uspije pronaci Wireless mrezu i konektovati se ali internet cas radi,cas ne radi.Kako da napravim da na oba racunara radi bez kupovine dodatnih djelova.
 
Odgovor na temu

milospe
Milos Petrovic
Manager
Beograd

Član broj: 206306
Poruke: 56
89.216.23.*

Sajt: www.nebo.co.rs


+1 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 16:48 - pre 179 meseci

Koje IP adrese dobija racunar od AP-a?
Koja je izlazna adresa na ADSL modemu na LAN portu?
Koliko je udaljen AP od racunara?
Koji je kvalitet Wi-FI signala?
Da li vam puca wi-fi signal?
Jel imate neki Antivirus - Firewall na ovom racunaru koji gubi internet?
U trenutku pucanja interneta sta se dogodi jel ima neka greska na ekranu, u browseru?
Da li racunar kada ga vezete direktno na ADSL modem LAN port utp kablom da li tada gubi internet?
Da li ste pitali provajdera da li dozvoljava da koristite USB i ETHERNET istovremeno na ADSL modemu?
Koji je to model AP-a TP-Link-a 501 ili 601?
Kako ste setovali AP u kom modu?
Jel vam ukljucen ili iskljucen DHCP na AP-u?
Ko je vas ADSL provajder?
Jeste li probali promeniti UTP kabl od ADSL modema do AP-a, mozda on gubi kontakt?

Mozda dobijem bolju sliku sta se dogadja.

Pozz....
 
Odgovor na temu

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 17:01 - pre 179 meseci
Jedan racunar ima 192.168.1.2 a drugi 192.168.1.3
-wifi signal ne puca,racunar je preko wireless stalno konektovan na mrezu samo nema stalno interneta.Link quality je 80-90%,a signal strenght je 60 %-70%.Svi antivirusi i firewalli su iskljuceni.
-KAd nema neta nepise nikakvo upozorenje jednostavno ne moze otvoriti adresu,a nakon 30 sec pritisnem reload i onda radi i tako stalno
-Kad je drugi racunar vezan sa UTP kablom ima internet i na jednom i na drugom bez ikakvih problema
-Tp-Link WA 501g
-Ap AP radi u AP modu :P
-Na AP DHCP je iskljucen a na ADSL modemu je ukljucen
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 19:01 - pre 179 meseci
Iz nekog razloga ti taj ap prekida protok.
Jesu li ti zastoji u istim vremenskim intervalima i koliko traje prekid kad se desi?
Jesi li probao da li ide ping do modema kada se desi taj zastoj?
Koja ti je ip adresa ap-a a koja modema (modem je koliko vidim 192.168.1.1)?
Da li mozes da pristupis podesavanjima ap-a i na koji ip?
Pretpostavljam da si ap i modemu dao razlicite ip adrese posto to moze da zeza ako su iste a dosta tp linkova ima default ip 192.168.1.1 kao i modemi huawei.
 
Odgovor na temu

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 19:26 - pre 179 meseci
Zastoji nisu istim intervalima,ali moze se raci skoro svakih 30 sec da prekida vise manje.
IP od modema ja 192.168.1.1,a od AP ne znam zato sto mu DHCP djeli adresu tako da mu i ne mogu pristupiti sad.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 19:42 - pre 179 meseci
Nije mu modem dodelio adresu vec je ona koja je podesena u lan podesavanjima ap-a.
Probaj da iskljucis kabal izmedju modema i rutera,resetujes ap i trebalo bi da mu mozes pristupiti na njegov ip samo ces morati onda rucno da ukucas ip na mreznoj posto si iskljucio dhcp.
A mozes i da ga resetujes na default podesavanja pa sve ispocetka.
A nisi odgovorio koji je bio ip ap-a?!
Ako si ga podesavao morao si nekako da mu pristupis?
Stavi njemu ip npr 192.168.1.100 pa vidi kako ce onda raditi.
A sto se tice signala,nemoj puno da se uzdas u to sta pokazuje softver kartice.
Ako mozes najsigurnije bi bilo postaviti taj racunar blizu ap-a da iskljucis mogucnost slabog signala koji moze ovako da pravi probleme.
 
Odgovor na temu

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 19:54 - pre 179 meseci
pa racunari su stajali pola metra jedan od drugog kad sam podesavao bio je isti problem.
IP AP je bio isto 192.168.1.1 i kad sam podesavao SSID i sifru onda sam stavio da prima adresu od DHCP.
MIslim da je bila opcija DHCP client ili tako nesto .
A u signal je poprilicno dobar zato sto mi je Network adpater stalvno nakacen na AP i nema nikakvih problem tu,samo nemogu net nastimati da radi kako treba
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 20:03 - pre 179 meseci
Stavi static ip i stavi 192.168.1.100.
Onda ces moci da pristupas i ap i modemu nezavisno.
Modemu na 192.168.1.1 a ap na ovu drugu ip.
Ja uvek radim tako i nikad nisam imao problema osim kada je neki problem sa uredjajem sto nije iskljuceno da je kod tebe slucaj.
Da li je to nov uredjaj ili si ga dobio od nekog?
 
Odgovor na temu

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 20:19 - pre 179 meseci
Uredjaj sam ja kupio ,nije bas novija generacija ali bi trebao posluziti.
Stavio sam da mi AP ima 192.168.1.100
255.255.255.0
Default gateway:192.168.1.1
Na racunaru ostavio da sam uzima adrese od DHCP.
Kad sam Prikljucivo oba racunara sa kablom nije bilo problema,zato i ja mislim da AP nije dobro podesen.
Probacu sa ovim sta si ti rekao,nadam se da ce proci
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze15.07.2009. u 20:29 - pre 179 meseci
Ako ti sad ne bude radilo neverujem da je do podesavanja posto je mozda bilo nekih konflikata oko ip adresa.
Uredjaj kao uredjaj nije ni star ni los nego se uvek zna desiti da neki primerak zeza.
 
Odgovor na temu

kerberk
Student
Banja Luka

Član broj: 228095
Poruke: 6
*.teol.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze16.07.2009. u 07:47 - pre 179 meseci
Operacija uspjela :)
Sve radi kako treba,samo sam promjenio IP na AP-u.
Hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze16.07.2009. u 08:38 - pre 179 meseci
Bas cu to da probam da na oba uredjaja stavim istu ip adresu pa da vidim kako ce raditi,a cudno mi je da ti je uopste radilo tako posto su uredjaji imali ista "imena".

Pozdrav
 
Odgovor na temu

davidkraljkralj
david kralj
bgd

Član broj: 55169
Poruke: 52
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze19.07.2009. u 18:33 - pre 179 meseci
Imam slican problem kucne radinosti, tema je srodna i iznela bih svoju problematiku, ako moze pomoc, bila bih zahvalna. Dakle, koristim Adsl internet, imam ruter za 3 komjutera i jedan AP wireless ruter koji hocu da koristim samo za laptop adsl interneta. E, sad do laptopa dolazi kabl UTP koji dovlaci internet, podesena je internet konekcija automatic, bez ip adresa i ostalih podataka, ja bih htela da se zastitim od svih iz komsiluka koji bi mogli da pristupe mom internetu, kako to da uradim? Inace internet funkcionise, laptop ga ima bezicno a UTP kabl je uboden u AP. Nemam spoljne antene i ostale zezalice, samo koristim za lap u kucnoj radinosti i stanu. Hvala unapred na pomoci. Pozdrav
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze19.07.2009. u 19:11 - pre 179 meseci
Citat:
E, sad do laptopa dolazi kabl UTP koji dovlaci internet

Citat:
Inace internet funkcionise, laptop ga ima bezicno a UTP kabl je uboden u AP

Ove dve recenice su kontradiktorne pa pretpostavljam da je greska u jednoj to jest u prvoj?
Nisi rekao/la koji je ap u pitanju ali svaki ima vise vrsta zastite.
Posto kazes da ne koristis vanjsku antenu onda nemas puno potencijalnih "korisnika" osim prvih komsija.
Potrazi u ap-u opciju mac control ili access control ,prepisi svoju mac adresu sa wlan kartice laptopa i postavi da je taj mac na "alow".
Mozes jos da ukljucis i "hide ssid" a i wpa enkripciju mada je po meni nepotrebno koristiti toliko zastita a sto moze da utice i na rad uredjaja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

davidkraljkralj
david kralj
bgd

Član broj: 55169
Poruke: 52
*.adsl.verat.net.



Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze19.07.2009. u 21:22 - pre 179 meseci
dva kompjutera su na spratovima iznad mene, i tamo se nalazi ruter, ja sam u drugom stanu i do mene dolazi utp kabl. Ap uredjaj je
http://www.canyon.rs/products/.../wireless/CNP-WFAP#pr-switcher UTP kabl je utaknut u pomenuti AP, i bezicni prenos se ostvaruje sa laptopom. E, sad ako nema neke opasnosti da ce neko iz komsiluka da useta u bezicnu mrezu, necu nista ni da cackam, ali ako ima, ne bi volela da se neko pojavi na mojoj mrezi. Konekcija wireless je podesena automatic bez ip adresa i ostalih podataka a tip konekcije je public network.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Pomoc oko Wifi Mreze19.07.2009. u 23:48 - pre 179 meseci
Po speifikacijama vidim da taj uredjaj podrzava mac control sto ti je sasvim dovoljno za normalnu upotrebu osim ako nemas komsiju hakera a onda ce ti slabo sta pomoci da se zastitis 100%.
Kao sto rekoh,samim tim sto ne koristis vanjsku antenu domet ti je ogranicen na mali radius pa je sansa da ce neko da upadne manja ali naravno nije iskljuceno posebno sto ti je ako sam dobro razumeo,upaljen dhcp koji dodeljuje sve parametre konekcije a u tom slucaju ti moze koristiti internet a i biti u mrezi svako ko samo zna da klikne na "connect" kad nadje tvoju mrezu.
Ukljuci bar jednu zastitu da mozes mirno da spavas.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko Wifi Mreze

[ Pregleda: 2382 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.