Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postoji li dobar, a jeftin objektiv?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9772 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Talaris
N Bgd

Član broj: 177698
Poruke: 14
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Postoji li dobar, a jeftin objektiv?11.07.2009. u 06:09 - pre 179 meseci
Molio bih da mi pomognete,naravno oko čuvene dileme da je jeftino i da valja.Radi se o objektivu za canon 1000d.Da naglasim da je u pitanu amaterska upotreba,ali želja je da fotografije budu dobre i da bude jedan objektiv u pitanju koji bi pokrio recimo 18-200(ili eventualno malo manje,ako je velika razlika u kvalitetu)
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?11.07.2009. u 08:13 - pre 179 meseci
Pa pazi, imaš Canon EF-S 18-200 F3.5-F5.6 IS za 580€ i kao ’’zamenu’’ Sigmu 18-200mm f3.5-6.3 DC OS za 350€
Ova prva ti je verovatno skupa a Sigma je upravo najbolji primer šta se dešava kad probaš dobiti jerftino a dobro.
Dobiješ svetlosno propusni zapušač za 1000d koji ima raspon od 18-200mm

Rekao bih da uz taj 1000d već imaš 18-55 IS pa je nekako logično da samo dodaš Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS za 280€ jer je to naprosto najbolja opcija koja može pokriti taj opseg uz jedno malo odricanje u vidu menjanja objektiva po potrebi.

E sad, od planirane sume i tvoje spremnosti na kompromis zavise dalji predlozi ... kojih ruku na srce ... ima ;)

Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
93.184.94.*



+3 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?11.07.2009. u 11:38 - pre 179 meseci
Veoma dobar univerzalan objektiv za solidno malo para je nova sigma 18-125 OS HSM.
U odnosu na staru sigmu ima brzi i tih motor (HSM) tako da je objektiv veoma tih (ne skiči k'o svinjče dok fokusira) + imas jako dobru opticku stabilizaciju ( OS ) + nije "žuta".
Za te novce apsolutno nema nista bolje i univerzalnije.
Sigmu 18-200OS svakako preskoci.
Eventualno razmisli o canon 17-85IS, mada se meni vise svidja sigma 18-125.
Fokusiranje za nijansu (koju ces tesko uociti) sporije nego kod canon 17-85 ali opticki bolja (barem od ranije verzije,novi nisam probao).
E sad,ako ti menjanje objektiva nije problem kombinacija 18-55IS + 55-250IS je bolja ( i "duža") a ako trazis all in one
preporuke za sigmu.
poz.
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
93.86.47.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?11.07.2009. u 13:22 - pre 179 meseci
Pazi, sve zavisi šta radiš, ali jeftino a dobro ne postoji kod optike! Pogotovo na takvom rasponu od 18-200mm, gde će ti (ne)oštrina predstavljati problem... Elem, kod nas su najpopularnije Sigme kao alternativa skupim Canon objektivima. Ljudi ne znaju za Tamron i Tokinu, koji važe za dobre objektive na zapadu. Nisu bolji od Canon (pojedini modeli su u klasi), ali definitivno bolji od Sigme (svi znaju za varijabilan kvalitet sigminih objektiva od primerka do primerka).
Malo teže se nabavljaju, ali ih u poslednje vreme ima...

Možeš pogledati Tamron AF 18-200mm f/3.5-6.3 XR Di II ili Tamron AF18-270mm F/3.5-6.3 DiII VC LD[IF]

Dosta dobro su se pokazali, uskoro očekujemo test pa da vidimo koju ocenu će dobiti na domaćem terenu...
poz

[Ovu poruku je menjao Nebojsa Milanovic dana 11.07.2009. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?11.07.2009. u 21:06 - pre 179 meseci
Svi Ti objektivi 18-xxx su krš u odnosu na kraće standardne zumove. Postoje bolji i lošiji (u odnosu na konkurenciju unutar i van brenda), ali su generalno svi krš u odnosu na standardne kit varijante. O poređenju sa nečim boljim nema ni reči.

Koga ne zadovoljava Canon EF-S 18-55 IS (za SMEŠNE pare), taj bolje da pređe u zemljoradnike, ako ne namerava da ulaže u L optiku, jer će teško naći bolji "best bang for the buck". Definitivno.

Kakva bre Sigma 18-125 OS...

I nije samo oštrina na 100% ono što fotku čini kvalitetnom. Tu su i boje, a ni jedna Sigma po tome nije dorasla ni jednom Canonu, pa ni 17-85 IS. A uostalom, 17-85 IS nije uopšte loš kao što provejava po forumima Po oštrini je na širem delu najmanje jednak, a na dužem bolji od te Sigme.

Jedan nešto kaže, trojica ponove i nastane "istina" o kojoj su svi samo čuli i čitali, a retko ko je i video.

Nezavisno od toga, ako progutamo kvalitet izrade 18-55 IS, malo je objektiva koji mu mogu stati na crtu. Sigma - NIJEDNA!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 00:56 - pre 179 meseci
Covek zeli jedan univerzalan objektiv a sigma 18-125OS je daleko univerzalnija od 18-55IS + metalni mount + ne rotira prednji deo .Kvalitet slike koji daje sigma za svoju cenu moze da zasmeta samo najcrnjim pixel peeperima.
Na nasim forumima se jos uvek preporucuje sigma 17-70 koju su ranije pojedinci toliko hvalili da su je poredili sa c 17-40L i 17-55IS a koja je bila za mene najvece razocarenje koje sam imao prilike da probam.
Nova sigma 18-125OS i stara 18-125 su dva razlicita sveta!
Prvo probajte pa onda kudite i pricajte o bojama i sl.
Ja sam probao dve sigme 18-125OS i obe su bile odlicne.
Sto se mene tice izbor je jasan ako se zeli jedan univerzalan objektiv a 18-55IS je za prcometar bolji opticki od sigme (licno iskustvo koje nije generisano citanjem reviewa po forumima).
poz.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 01:02 - pre 179 meseci
@Storm

Malo si u overrejsingu po pitanju Canona.

Sigmini objektivi su solidni i u vecini slucajeva opravdavaju svoju cenu. Mnogi modeli su ispred Canonovih ljigavaca kao sto su na primer 17-85 (pojedine serije), ili kao sto je to 28-135. Cesto su ostriji od Canonovih pandana, ali su fotke nesto tvrdje i sa relativno skromnijim koloritom.
Canonov kit objektiv 18-55IS je samo solidan, jeftin, ali sa ogranicenim mogucnostima. Prilicno los za landscape fotografiju: slabiji od spomenutih Sigmi. Toliko je los da cu, mada nisam tako nesto planirao, morati preci na Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM.
 
Odgovor na temu

Talaris
N Bgd

Član broj: 177698
Poruke: 14
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 09:05 - pre 179 meseci
Uh,definitivno bih išao na jedan objektiv.Nije obavezno to da bude 18-200,mislim da bi i 18-125 lepo završio posao.Ono što želim je jedan objektiv sa nešto većem rasponom i pristojan kvalitet fotografije što se tiče šuma i oštrine.Ljudi ipak je to samo 1000d.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 11:30 - pre 179 meseci
Citat:
radisasvr: Covek zeli jedan univerzalan objektiv a sigma 18-125OS je daleko univerzalnija od 18-55IS + metalni mount + ne rotira prednji deo. Kvalitet slike koji daje sigma za svoju cenu moze da zasmeta samo najcrnjim pixel peeperima.

Ta Sigma je druga liga za 18-55 IS.

Citat:
radisasvr: Sto se mene tice izbor je jasan ako se zeli jedan univerzalan objektiv a 18-55IS je za prcometar bolji opticki od sigme (licno iskustvo koje nije generisano citanjem reviewa po forumima).

Bojim se da ćeš morati da probaš ispravan primerak 18-55 IS za bolji zaključak, jer je postojeći nerealan. Optički je bolji od te Sigme u svakom mogućem smislu - oštrina, a POSEBNO boje su bolje jedno 200%.

Citat:
zarsilic: Mnogi modeli su ispred Canonovih ljigavaca kao sto su na primer 17-85 (pojedine serije), ili kao sto je to 28-135. Cesto su ostriji od Canonovih pandana, ali su fotke nesto tvrdje i sa relativno skromnijim koloritom.

Važi isto što sam napisao za radisasvr. Oštrina je samo trunčica optičkog kvaliteta, a ta priča o oštrini je običan mit. Dosad nisam video Sigmu koja je vidljivo oštrija od konkurentskih stakala bilo kojeg brenda. "Skromniji kolorit" je vrlo neprecizna formulacija boja koje nisu ni prineti ni jednom C/N staklu.

Citat:
zarsilic:Canonov kit objektiv 18-55IS je samo solidan, jeftin, ali sa ogranicenim mogucnostima. Prilicno los za landscape fotografiju: slabiji od spomenutih Sigmi. Toliko je los da cu, mada nisam tako nesto planirao, morati preci na Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM.

Ne, taj kit je najbolji objektiv koji se može kupiti za te, pa i mnogo veće pare. Ja sam ga probao i ostao zatečen. Ovde ga imaju Popacp i Zoran Rodić i koliko se sećam, obojica su oduševljeni. Isto važi i za sve ostale vlasnike ovog objektiva. Štaviše, bolji kit nikada nije napravljen (ne računajući 24-105L, koji je obeležen kao "kit" iz razloga što se može kupiti u kompletu sa 5D (mark2)).

EF-S 10-22 je potpuno smešno i pominjati u konkurenciji ovakvih objektiva. To je druga dimenzija i po rasponu, a posebno po kvalitetu.

Citat:
Talaris: Uh,definitivno bih išao na jedan objektiv.Nije obavezno to da bude 18-200,mislim da bi i 18-125 lepo završio posao.Ono što želim je jedan objektiv sa nešto većem rasponom i pristojan kvalitet fotografije što se tiče šuma i oštrine.

Ako je u pitanju samo raspon...hmm... onda može i ta drljava Sigma. Samo, bolje je da si išao na Nikon, pošto jedini on ima normalan objektiv velikog raspona u toj klasi (18-105 VR i 18-200 VR).

Citat:
Talaris: Ljudi ipak je to samo 1000d.

"Samo 1000D"?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 11:44 - pre 179 meseci
Taj Canon je smesan u poredjenju sa Sigmom. Toliko je ogromna razlika u ostrini da prica do boje ni ne stigne.
On sluzi samo da bi se imalo cime isprobati aparat, ali svakako vredi svoje novce.





P.S. Ni ovi Nikonovi nisu neka klasa.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 11:53 - pre 179 meseci
Citat:

Ni ovi Nikonovi nisu neka klasa.


18-200VR je vise izuzetno univerzalni objektiv sa zadovoljavajucim kvalitetom za amatere i polu profesionalce, sto mu je valjda i bila namena... Svakako je daleko bolji od konfekcijskih Nikon objektiva koji su bili deo kitova ranije, ali svakako ne moze da parira specijalizovanim objektivima sa manjim rasponom...

Obicno ne moze i jare i pare - ko hoce da ima 18-xxx, morace da zrtvuje neke druge stvari kao sto su optika i koloritet.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 13:38 - pre 179 meseci
Citat:
zarsilic: Taj Canon je smesan u poredjenju sa Sigmom...


To nije taj Canon.

IS je dosta bolji.
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.ADSL.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 15:45 - pre 179 meseci
@ Talaris

Nemam volje da se ubedjujem ni sa kim ovde niti tebe da nesto posebno ubedjujem.Najbolje uzmi/pozajmi i sl. jedan,drugi,treci potencijalni objektiv pa sam odluci.
Ja sam uporedjivao 18-55IS i sigmu 18-125 OS i razlika je kao sto sam i napisao "prcometar" a to je jako daleko od 200% ili tako necega.
Licno iskustvo je najdragocenije.

Mali off :Na osnovu tudjih misljenja sam poverovao da je A720IS mali zmaj a A620 i A640 brisu patos sa njim po kvalitetu slike i po jos mnogo cemu al sam to shvatio tek kad sam ga sam koristio.

Znaci da bi ti bio 100% siguran sta je tebi bolje pokusaj da bar na sat vremena (mada bi dan ili dva bilo mnogo bolje) probas i jedan i drugi pa odluci. Znaj samo da je 18-55 raspon mnogo manje "univerzalan" od 18-125 .Sigma 18-200 OS je staklo koje sam probao ( desetak dana kod mene)ali bih ga izbegao na svaki nacin.
Toliko od mene ,nadam se da sam pomogao.
Pozz.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 17:02 - pre 179 meseci
Citat:
radisasvr: Ja sam uporedjivao 18-55IS i sigmu 18-125 OS i razlika je kao sto sam i napisao "prcometar" a to je jako daleko od 200% ili tako necega.
Licno iskustvo je najdragocenije.


Vidiš, ja nisam uspeo da ih uporedim.
Elem, izašao sam u šetnju predveče i pokušao sa novobeogradske strane da uslikam kalemegdan ... a sigma je samo .. zzzzz -zzzzzz , zzzzz-zzzzzz
Stavio sam 18-55 (bez IS) i čulo se ... Klap

Imati dSLR a insistirati na samo jednom objektivu je … hm … jbg … suština i jeste da menjaš objektive po potrebi … zar ne?
Kompromis je neizbežan u ovom slučaju, ali je o tome trebalo razmišljati pre ulaska u dSLR svet.


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
*.exe-net.net.



+3 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 17:27 - pre 179 meseci
Kao sto rekoh nemam nameru da nekog u nesto ubedjujem ali moje iskustvo govori upravo ovo sto sam napisao,tacka.
Na jednom univerzalnom objektivu insistira postavljac teme te je i moj post usmeren ka tome.
Za to sto hoce bolji objektiv za te pare od sigme 18-125 OS HSM nece naci!
Naravno da ce sa setom objektiva dobiti vise i naravno da ce samo sa 18-55IS dobiti manje.
Uostalom neka izabere pa neka postuje utiske ovde. Nisu svi spremni na menjanje objektiva i nisu svi koji koriste dslr umetnici.
Ne znam zasto se stalno potencira taj stav.Sigurno ce mu 1000D sa bilo kojim univerzalnim staklom dati vise od bilo kog kompakta ili prosumera .Pad cena je uslovio ekspanziju i u nasoj zemlji i zasto to ne iskoristiti ako se ima mogucnosti?

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 21:07 - pre 179 meseci
Citat:
radisasvr: licno iskustvo koje nije generisano citanjem reviewa po forumima...

Citat:
radisasvr: Licno iskustvo je najdragocenije...

Citat:
radisasvr: ...ali moje iskustvo...

Jedno pitanje - misliš li da je Tvoje iskustvo pametnije od našeg iskustva, te da je naše iskustvo inferiornije i manje vredno od tog Tvog iskustva? Misliš li da samo Ti imaš iskustva?

Evo, imam ga i ja i još nekoliko ljudi i VLASNIKA tih objektiva ovde. Eto Žare na primer - on i ja se ne slažemo, ali je on samo promašio objektiv (mada se svakako uvažavamo, jer su oprečna iskustva moguća iz raznih razloga).

Ne vidim poentu mahanja "iskustvima", kao da si završio fakultet na tim objektivima i postavio etalone. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali bih rekao da se mišljenje i LIČNA iskustva (da apostrofiram, pošto vidim da to potenciraš) većine ipak oduvek poklapaju po pitanju tako dugačkih zumova u odnosu na standardne, kratke varijante.


Citat:
radisasvr: Na osnovu tudjih misljenja sam poverovao da je A720IS mali zmaj a A620 i A640 brisu patos sa njim po kvalitetu slike i po jos mnogo cemu al sam to shvatio tek kad sam ga sam koristio.

Oh da... "brišu patos"... sure. Razlike postoje i nisam sklon komentarisanju, jer su jedva vidljive, kako god okreneš. A opet, neko bi iz Tvog izlaganja zaključio da je ta Sigma bolja od 18-55 IS. Na osnovu čega treba da poveruje?

Zoran Rodić pokušao da ih uporedi i nije mu uspelo - vrlo čest slučaj sa Sigmama.
Ja imam neke favorite među Sigmama (za one koji misle da mrzim Sigme), a jedna od njih je i 120-300 f/2.8, koja me je generalno oduševila onime što nudi, ali sam prethodno bio najpre oduševljen, pa onda izrazito rezigniran, a onda opet pozitivno nastrojen prema njoj, a sve iz razloga tipičnih "Sigma sindroma", koji prate skoro svako staklo ovog proizvođača - tragična kontrola kvaliteta, zasnovana na tržištu kao uzorku. Naime, Sigma izgleda uopšte ne isprobava primerke iz serije, nego to potura budućim vlasnicima, koji onda čupaju kosu, jedu travu, grizu ogradu i tako to, dok ne nateraju drlju da proradi kako valja. E takav sam ja problem imao i sa pomenutom Sigmom 120-300 (inače objektivom koji košta ihaaaaj preko 2000€), o čemu i ovde možeš naći pisani trag. Toliko sam bio iznerviran da sam reagovao previše emotivno, maksimalno pljujući, kada su Nebojša i Beške pomenuli tu Sigmu u pozitivnom kontekstu. Ipak, neke njene bubice su nepremostiv problem ka ozbiljnoj upotrebi, a košta toliko koliko košta. Šta onda da očekuju oni koji kupe jeftinije Sigme, vođeni onom čuvenom "za te pare..."?


Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 12.07.2009. u 22:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 21:19 - pre 179 meseci
Citat:
radisasvr: ... ali moje iskustvo govori upravo ovo sto sam napisao,tacka.


Citat:
radisasvr:...Licno iskustvo je najdragocenije.

kad vec pomenu iskustvo... ovde svako sa iskustvom i okaci po neku sliku, a ja nesto ne vidoh ni jednu tvoju...

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 21:47 - pre 179 meseci
Citat:
StORM48:  Eto Žare na primer - on i ja se ne slažemo, ali je on samo promašio objektiv


Citat:
beske: To nije taj Canon.

IS je dosta bolji.


Ne menja na stvari. I od IS je znatno ostrija: za 2 klase.





Citat:
beske: kad vec pomenu iskustvo... ovde svako sa iskustvom i okaci po neku sliku,


Kacio sam ja na desetine i to sa najslabiom Sigmom bez OS-a. Ona stara najzuca.

http://www.elitesecurity.org/t...Cenej-medjunarodni-aero-miting
http://www.elitesecurity.org/t320836-4#1964218

OS je neuporedivo bolji objektiv.
18-125 HSM jos bolji.
Pre svega nije uctivo porediti ga sa 18-55 IS jer je od njega bolja i operativnija u svakom pogledu. Naravno i skuplja.

Sigma je odlican odabir za nekog koga ne zanima zamena objektiva i nosenje kofera sa opremom. U kombinaciji sa Canonom daje solidne rezultate. Bolje od svakog prosumera.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?12.07.2009. u 22:25 - pre 179 meseci
Ahhh da... kad bi optika bili samo grafikoni...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

radisasvr

Član broj: 75805
Poruke: 228
93.184.94.*



+3 Profil

icon Re: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?13.07.2009. u 06:55 - pre 179 meseci
@ StORM48
A opet, neko bi iz Tvog izlaganja zaključio da je ta Sigma bolja od 18-55 IS. Na osnovu čega treba da poveruje?


Pa ko ne zeli da poveruje nacice sto razloga da ne veruje i meni to nit pomaze nit odmaze.
Mislim da sam obrisao fotke sa harda (nisam siguran,provericu popodne) gde sam prosle godine za svoju dusu testirao 18-55IS i sigmu 18-125OS i rezultat je bio sledeci:
-na 18mm skroz otvoreni: canon je bio bolji u uglovima (ostriji)
_ u svim ostalim slucajevima u zajednickom rasponu sigma je bila najmanje jednaka ili bolja
- da ne pominjem prednost viska mm i veceg otvora blende u zajednickom rasponu koji su na strani sigme

E sad sta da ti kazem vise.Ako ne verujes a dolazis u Nish javni se pa da testiramo zajedno a ako nisam obrisao slike postavicu par cropova (doduse to su jpg direkt iz aparata bez obrade -znaci nije raw) od oba objektiva u istim uslovima (isti otvor blende,brzina okidanja,stativ,podignuto ogledalo i odlozeno okidanje).
Bolje od ovoga ne mogu a i ne zelim jer pocinjem da se zamaram od diskusije.

Sto se tice mog iskustva ono sigurno nije veliko kao vase (StoRm.Beske,Zarsilic...) ali je meni veoma dragoceno
i veoma mi je vazno da sam ja zadovoljan.
Sve ovo pisem bez bilo kakvih pretenzija ,najiskrenije moguce pa ko voli nek izvoli.


@ Beske
Bice i fotki,bar toliko vam dugujem.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Postoji li dobar, a jeftin objektiv?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9772 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.