Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hyper-V Iskustva korisnika

[es] :: Virtualizacija :: Hyper-V Iskustva korisnika

[ Pregleda: 4214 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
77.46.201.*



+11 Profil

icon Hyper-V Iskustva korisnika09.07.2009. u 00:25 - pre 179 meseci
Pozdrav,

Interesuju me iskustva sa Hyper - V serverom. Vidim da ga niko nije ni pomenuo ovde. Testirao sam verziju sa grafičkim interfejsom i sve izgleda previše jednostavno za korišćenje. Imam par nedoumica, ali generalno mi je čini kao dobro rešenje. Interesuju me mišljenja onih koji su ga probali.

Hvala!
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika19.07.2009. u 14:20 - pre 178 meseci
Pa, pošto niko nije odgovorio, a ti si isprobao, mogao bi da sam napišeš nešto Planirao sam da preko MSDNAA skinem ovaj softver, pa bi mi (a verovatno i drugima) značile informacije iz prve ruke...
 
Odgovor na temu

Majestic
Zagreb

Član broj: 2903
Poruke: 117
*.modusoperandi.hr.



+2 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika22.07.2009. u 21:40 - pre 178 meseci
Kad nitko nece...

Gotovo svaki sustav koji odrzavamo ima instaliran server sa Hyper-V rolom. Mogu reci da imam puno
iskustva s njim i to vrlo pozitivnih. Virtualizacija kao takva radi bez problema. Imamo virtualki koje
voze skoro pa godinu dana. Instalacija i konfiguracija samog Hyper-V-a je jednostavna i
intuitivna. Tko se god susreo sa virtualizacijom prije snaci ce se bez problema. Jedino bih
napomenuo kad se jednom pretvori image sa Vitual PC-a u Hyper-V nema povratka.
Tako da najprije napravite kopiju ukoliko se mislite vratiti na Virtual PC.
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika17.08.2009. u 18:47 - pre 177 meseci
Pozdrav,

Izgleda da nisam uključio obaveštenje o novim postovima, pa zato nisam odgovarao ovako dugo. Nisam mislio da će biti ovako slab odziv.
Takođe imam dobra iskustva sa Hyper-V virtuelizacijom. Sve izigleda nestvarno lako, previše dobro da bi bilo istinito. Trebalo bi mi puno vremena da testiram performanse u odnosu na, recimo, VMware na istoj konfiguraciji, sa istim podešavanjima na host sistemima, ali je u planu i to. Mislim da je to jedino merodavno. Pustiti neki test na virtuelnoj mašini i testirati performanse...
Što se tiče instalacije i podešavanja, nema svrhe objašnjavati, jer je sve veoma jednostavno. Pre neke eksploatacije treba dobro osmisliti backup. Na test mašini sam uradio snapshot, posle toga sam virtuelni hdd prebacio na drugi server i nisam zatekao zadnju verziju sistema, već onu u trenutku shapshota, jer on sve kasnije promene snima tu. Jednostavnim brisanjem snapshota, dok virtuelna mašina radi, sadržaj se prebacuje na vhd. To je jedan mali detaljčić, kao što sam rekao, sve izgleda veoma jednostavno. Razmišljam da testiram verziju bez grafičkog okruženja, sigurno ću uštedeti nekoliko gigabajta rama, a i procesorske snage...
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
93.87.20.*



+11 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika27.08.2009. u 11:50 - pre 177 meseci
Da li je neko probao Hyper-V na serveru 2008 R2? Meni se čini da virtuelne mašine rade sporije nego na prvoj verziji servera 2008.
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika17.06.2010. u 11:54 - pre 167 meseci
Moze li neko napisati dali je dobar sledeci hardver koji saljem u prilogu i koji bi procesor postavili na ovu plocu ? H I T N OOO !
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djpetrovic88

Član broj: 263913
Poruke: 17
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika12.07.2010. u 09:04 - pre 166 meseci
Pogledao sam tvoju konfiguraciju i mogu reci da nevidim razlog da Hyper V nece da radi, jedan od bitnih stvari jeste da je procesor kompatibilan sa Hyper V sto naravno moze da se vidi na ovom sajtu:
http://www.intel.com/support/processors/pentium4/sb/CS-021789.htm

Inace izvrsio sam testiranja pod velikim opterecenjima na Server 2008 R2 i mogu da kazem da se pozitivno ponasao sto se tice Hyper-V Virtualizacije.
 
Odgovor na temu

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Hyper-V Iskustva korisnika12.07.2010. u 12:30 - pre 166 meseci
Ok to je vec odavno naruceno, a evo procesora na kom sam probao do sada wmvare
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Virtualizacija :: Hyper-V Iskustva korisnika

[ Pregleda: 4214 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.