Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.

[es] :: Enterprise Networking :: W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.

[ Pregleda: 1918 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.08.07.2009. u 14:59 - pre 180 meseci
--------------------------------------------------------------------------------

Trenutni setup je, 1. W2k3 Server u radnoj grupi na kojem je instaliran Coldfusion i IIS na kojem se vrtia web aplikacija na koje se kace juzeri putem svojih browsera i koriste IP lokalnu IP adresu servera u lokalnoj mrezi. 2. Drugi W2k3 Server na kojem je podignut SQL 2005 na kojem se vrti baza za web aplikaciju.

E sad to su dva fizicka server-a, redudancije radi potrebno je realizovati clustering rjesenje u slucaju pada jednog ili oba ta servera da se ne prekida rad aplikacije. Mene interesuju predlozi i moguc howto da se to sve izvede. Da li mi je dovoljan jos jedan server fizicki sa instaliranim W2k3 koji bih bio bekap varijanta u slucaju da otkaze jedan od gore navedenih server ili bih morao da nabavim dva server-a.

Unapred zahvalan na svim predlozima.
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.08.07.2009. u 15:52 - pre 180 meseci
Moguce su razne varijante.
U principu bi morao da definises koliki stvarno zelis da ti bude uptime (citaj: koliko si para spreman da das za to) i da na bazi toga implementiras odgovarajuce resenje.
Ako nije neka specificna aplikacija kojoj je vrlo bitno stanje user sesija, mogao bi da uradis sledece:
Napravi od ta dva servera cluster sa shared storage-om (ovo ces morati kupiti + odgovarajuce interface za servere). Na svakom instaliraj da ima IIS/Coldfusion i SQL server. E sad nisam 100% siguran za MSSQL server (proveri u MS Cluster documentaciji za SQL server i mogucim resenjima), ali za Oracle znam da radi ovakva konfiguracija. Posto to sa Oracle-om moze, siguran sam da i MS ima resenje za MSSQL.
Ta dva servera bi ti bila u cluster-u pri cemu bi uvek samo jedan MSSQL service bio aktivan, i samo onaj koji je aktivan bi pristupao shared storage-u na kojem se nalaze data files od MSSQL-a.

Pogledaj ovde oko SQL clusteringa, shared storage i application clustering-a:
http://www.microsoft.com/windo...gies/clustering/resources.mspx
Prouci pazljivo moguce varijante i scenarija da bi znao koje sve mogucnosti su primenjive u tvom konkretnom slucaju.
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.08.07.2009. u 18:29 - pre 180 meseci
Ok. Prelistacu malo dokumentaciju.
Hoces da mi kazes da ne trebam da kupujem dodatne server-e nego samo dodatne storage kontrolere, tj. tacnije ne moze se desiti da oba server-a zakazu u isto vrijeme, to je malo vjeorovanto, nego ti meni predlazes da ta dva servera mogu da budu jedan drugom redudatntni, tj. ako jedan otkaze da drugi preuzme ulogu CF+IIS servera i SQL servera?

Dalje citajuci literaturu pronasao sam da je clustering moguc samo na Data i Ent. edicijama, dok ja imam license za standard. Da li mogu da postignem failover mogucnosti i neku vrstu redudancije uspomoc NLB tehnologija u slucaju otkaza jednog od servera u cvoru.

[Ovu poruku je menjao frogman dana 08.07.2009. u 20:19 GMT+1]
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.vladars.net.



+1 Profil

icon Re: W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.09.07.2009. u 13:12 - pre 180 meseci
Smislio sam sledeci scenario. Uz neke konsultacije CF necu u klaster , dok sql 2005 i w2k3 cu da povezem cluster node.

Sada je vec druga tema, ali bih dobro dosao predlog za harvder koji ukljucuje 2 server i san kontroler.

Unapred zahvalan.


I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: W2k3 clustering, SQLi Coldfusion kao frontend.

[ Pregleda: 1918 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.