Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

polimorfni argument web-service metode i wsdl

[es] :: Java :: polimorfni argument web-service metode i wsdl

[ Pregleda: 1665 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon polimorfni argument web-service metode i wsdl07.07.2009. u 11:02 - pre 180 meseci
Koristim eclipse, jboss i axis.

Imam veb servis i klijenta koji se kači na njega i okida njegovu metodu prosleđujući joj parametar. Hoću da taj parametar bude polimorfan, odnosno hoću da kao stvarne parametre prosleđujem instance klasa koje nasleđuju klasu koja je formalni parametar. Imam definisane obe klase (osnovnu i jednog naslednika) i na klijentskoj i na serverskoj strani, i na klijentu prosledim naslednika kao argument, ali, naravno, na server stigne instanca osnovne klase. Očigledno je da u samom wsdlu moram da naglasim postojanje klasa-naslednika.
Obzirom da jboss pri pokretanju generiše wsdl na osnovu web service klase, pretpostavljam da bih trebao nekako njemu da kažem da postoje i naslednici i da treba da računa i na njih. Kako to da odradim ?
Ako jboss to ne kapira i moram ručno da pravim wsdl, onda bih zamolio za kakvu literaturu na tu temu, obzirom da nisam uspeo bogznašta da nađem.
it works on my machine
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.i-rose.si.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: polimorfni argument web-service metode i wsdl07.07.2009. u 14:46 - pre 180 meseci
Ja ne znam nista o tome ali gledajuci jedan drugi projekat koji koristi Axis, cini mi se da moras definisati jedan server-config.wsdd fajl, i u njemu definisati languageSpecificType. Tako bi povezao jedan xml tag sa konkretnom implementacijom objekta.

Nesto kao:
Code:
<beanMapping qname="ns:Item" xmlns:ns="http://www.blabla.com/" languageSpecificType="java:com.blabla.model.ItemImpl"/>


Naravno, ovde nismo uopste koristili JBoss nego samo Axis...
 
Odgovor na temu

spoookysleeeper

Član broj: 83939
Poruke: 18
82.208.192.*



Profil

icon Re: polimorfni argument web-service metode i wsdl13.07.2009. u 12:18 - pre 180 meseci
Znaci koliko sam ja skontao.
Situacije je sledeca:

Imas neku super klasu koju nasleduju ostale podklase koje predstavljaju parametre web servis request operacije.

Dali je to tako?

Ti hoces dinamicki da menjas tip parametra koji je definisan servisnom operacijom?

Ne znam dali je to moguce...

Parametri operacije po I-Basic profile-u se obicno definisu pomocu XML Seme. I sada...kako bi dinamicki ti to mogao da uradis...
ne znam. Mislim poenta svega (prilikom izrade Web servisa) jeste da oni imaju jasan interfejs prema spoljasnjem svetu i ne
bi trebalo tu nesto dinamicki da se menja...
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
94.189.198.*



+80 Profil

icon Re: polimorfni argument web-service metode i wsdl15.07.2009. u 13:44 - pre 179 meseci
Da, baš to sam hteo.
Mada, nije mi neophodno da sistem bude baš bukvalno dinamički, tako da bih mogao da ispišem u wsdl definiciju svih mogućih klasa naslednica, ako bi tako nešto moglo da prođe. A izgleda da ne bi.
Tako da sam u međuvremenu odustao od te šeme, nego ću da napravim klasu čiji set polja predstavlja uniju svih polja iz klasa za koje sam planirao da budu naslednice. I onda ću umesto bilo koje od tih klasa da prosleđujem uniju. Biće viška polja, ali biće jednostavno i radiće. Naravno, kad se pojavi nova verzija te klase, proširivaću osnovnu (i jedinu) klasu. I iskreno se nadam da konkretan klijent ne mora da zna celu definiciju te klase, nego može da dodeli vrednosti onim poljima koja njega zanimaju, a ostalo da jednostavno bude null. To još treba da proverim.

it works on my machine
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: polimorfni argument web-service metode i wsdl

[ Pregleda: 1665 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.