Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezbedno registrovanje domena

[es] :: Hosting :: Domeni :: Bezbedno registrovanje domena

[ Pregleda: 3164 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A-u-Mi-le
Mile Radic
student
Srbija

Član broj: 227466
Poruke: 4
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: Nemam jos ali imacu :)


Profil

icon Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 10:23 - pre 180 meseci
Imam jedan veliki problem.Posle duge potrage za dobrim domenom pronasao sam jedan slobodan veoma atraktivan domen koji jos uvek niko nije registrovao (ili je umro od srece sto ga je imao pa nije stigao da ga produzi...) i zeleo bih da ga ja registrujem i napravim dobar sajt.Domen je .com a naziv domena prilicno atraktivna rec na engleskom!E sad koliko je bezbedno registrovati ga preko neke hosting kompanije u Srbiji?Koje su garancije da ga nece zadrzati za sebe (posto je domen ekstra).Moj stariji brat (inace clan ovog foruma, pa bih ga molio da se ne ubacuje jer sam vec cuo njegovo misljenje) me ubedjuje da je sve bezbedno ali ja u to sumnjam a nebih hteo posle da se kajem.Ako je takva varijanta registrovanja preko hosting firme u Srbiji bezbedna meni bi to mnogo vise odgovaralo, dakle na koji nacin ta hosting kompanija meni uopste garantuje da je domen moj i da ce tako ostati (i da nece u jednom trenutku uraditi transfer mog domena nekom svom coveku) tj.kako da znam da ce domen i ostati moj?
Mile
 
Odgovor na temu

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.static.sbb.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 10:38 - pre 180 meseci
Izaberi hosting kompaniju koja je registrovana kao firma, napisi na uplatnici registracija tog i tog domena kao svrha uplate i sacuvaj uplatnicu.

Ukoliko imas kreditnu karticu registruj domen sam kod namecheapa ili goddady-a. U svakom slucaju i ako ga uzmes preko neke hosting firme mozes posle traziti da ti ga prebace na tvoj nalog na goddady ili namecheapu. Samo otvaranje naloga je besplatno.
 
Odgovor na temu

A-u-Mi-le
Mile Radic
student
Srbija

Član broj: 227466
Poruke: 4
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: Nemam jos ali imacu :)


Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 10:57 - pre 180 meseci
Citat:
ivanbj: Izaberi hosting kompaniju koja je registrovana kao firma, napisi na uplatnici registracija tog i tog domena kao svrha uplate i sacuvaj uplatnicu.


Ali u teoriji ja boh mogao da uplatim i sacuvam uplatnicu a onda prebacim nekom trecem domen tako da uplatnica mislim da ne dokazuje nista?Tj. dokazuje da sam ga registrovao ali ne mogu da dokazem da ga nisam ja i transferovao nekome, zar ne?

Citat:
ivanbj
U svakom slucaju i ako ga uzmes preko neke hosting firme mozes posle traziti da ti ga prebace na tvoj nalog na goddady ili namecheapu. Samo otvaranje naloga je besplatno.


A nakon kog perioda ja to mogu?Odmah nakon registracije ili mora da se ceka neki period?
Mile
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
77.46.248.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 16:18 - pre 180 meseci
Ako već imaš karticu za plaćenje na netu (Visa Electron, Virtuon), najbolje je da ideš direktno preko GoDaddy (http://www.godaddy.com), NameCheap (http://www.namecheap.com/) ili eNom (http://www.enom.com). Po meni je da "direktna" kupovina najsigurnija i najbolja, jer imaš kontolu nad njime. A ono što ti tvrdiš da bi taj koji ti registruje domen (pretpostavljam da ciljaš na domaće provajdere) ukrao domen je sasvim nelogično. Dosta provajdera (domaćih i stranih) registruje dnevno veliki broj domena, tako da se dosta susreću sa "primamljivim" domenima, ali ih ne kradu. Ime domena samo po sebi jeste dosta važno, ali se gubi na važnosti ako se na njemu ne nalazi kvalitetan sadržaj. Nemaš razloga da brineš slobodno registruj, dok još nije kasno!

Push domena (prebacivanje domena izmedju naloga iste firme) je besplatno i može se odmah po registraciji domena izvršiti. Ukoliko je odrađen Push domena u roku od 10 minuta bi trebao da bude vidljiv na nalogu na koji je prebačen.
 
Odgovor na temu

A-u-Mi-le
Mile Radic
student
Srbija

Član broj: 227466
Poruke: 4
*.dynamic.adsl.itsisp.net.

Sajt: Nemam jos ali imacu :)


Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 17:27 - pre 180 meseci
Citat:
jockeal: Ako već imaš karticu za plaćenje na netu


Nemam.

Citat:
jockeal:
Push domena (prebacivanje domena izmedju naloga iste firme) je besplatno i može se odmah po registraciji domena izvršiti. Ukoliko je odrađen Push domena u roku od 10 minuta bi trebao da bude vidljiv na nalogu na koji je prebačen.


Kako to izmedju naloga iste firme?Ovo sto ja hocu je pretpostavljam izmedju dve razlicite firme.Ovo mi nije bas jasno... Ako je ipak u pitanju prebacivanje izmedju dve razlicite firme kome onda dodatno placam za prebacivanje (nadam se hosting kompaniji u Srbiji posto nemam karticu).

Citat:
jockeal: Po meni je da "direktna" kupovina najsigurnija i najbolja, jer imaš kontolu nad njime.


Pretpostavljam da je nakon registrovanja preko hosting kompanije i prebacivanja na otvoreni nalog kod Godaddy sve potpuno sigurno?!?

Citat:
jockeal: slobodno registruj, dok još nije kasno!


Registrovacu vec u toku sutrasnjeg dana (valjda nece biti kasno) zato se uzurbano i raspitujem.
Mile
 
Odgovor na temu

Stefan Jocic
System Administrator

Član broj: 177868
Poruke: 1299
77.46.248.*

ICQ: 409508405


+27 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 18:35 - pre 180 meseci
Citat:
Kako to izmedju naloga iste firme?Ovo sto ja hocu je pretpostavljam izmedju dve razlicite firme.Ovo mi nije bas jasno... Ako je ipak u pitanju prebacivanje izmedju dve razlicite firme kome onda dodatno placam za prebacivanje (nadam se hosting kompaniji u Srbiji posto nemam karticu).


Prebacivanje domena između dva naloga u istoj firmi je PUSH domena. Npr. Ti nemaš karticu za plaćanje preko interneta, onda pitaš mene da ti ja registrujem. Ja registrujem preko mog naloga, i onda tebi prebacim na tvoj nalog (koji je u okviru iste firme tj. registranta). E to je PUSH. PUSH domena je besplatan!

A transfer domena je prebacivanje domena sa jednog registranta npr. eNom na drugi npr. GoDaddy. I to se plaća prema trenutnom cenovniku kod koga želiš da pređeš (tj. da transferuješ domen(e) ).

Citat:
Pretpostavljam da je nakon registrovanja preko hosting kompanije i prebacivanja na otvoreni nalog kod Godaddy sve potpuno sigurno?!?


Naravno da je sigurno! Isto važi i za NameCheap, eNom....


 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
93.86.227.*

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 21:27 - pre 180 meseci
Ako nemas karticu, uzmi Visa Internet karticu Vojvodjanske banke (potrazi po [ES]-u ako ti nesto nije jasno). Registruj domen sto pre preko Moniker.com ili NameCheap.com i ne proveravaj dostupnost domena na bilo kojem sajtu.

 
Odgovor na temu

stani-pani
Beograd, Srbija

Član broj: 79167
Poruke: 119
*.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena07.07.2009. u 21:38 - pre 180 meseci
Pozdrav A-u-Mi-le

voleo bih da me demantuješ, ali pošto se domainingom bavim već skoro pola decenije mogu sa priličnom sigurnošču da tvrdim da je ovako nešto jednostavno nemoguće:
Citat:
A-u-Mi-le: ...pronasao sam jedan slobodan veoma atraktivan domen koji jos uvek niko nije registrovao... Domen je .com a naziv domena prilicno atraktivna rec na engleskom...

Dešava se da neki whois pretraživači nisu pouzdani i da prijavljuju domene kao slobodne za registraciju, a da to oni u stvari nisu. Proveri domen na sledećem linku: http://registrar.verisign-grs.com/whois/ Ako je tu slobodan za registraciju onda to stvarno jeste. Drugo, za vredne domene vredi malo više platiti sigurnost. Definitivno najpouzdaniji dn registar je Mark Monitor (www.markmonitor.com), ali to stvarno košta, no da ja imam stvarno vredan domen sa gore citiranim atributima razmislio bih o njemu. Sledeći koji mi padaju na pamet su Fabulous (www.fabulous.com) i Moniker (www.moniker.com). No, pošto je kod tebe problem u online plaćanju te si izgleda osuđen na domaću ponudu, svaka iole ozbiljnija firma koja se time bavi je sigurna. U svakom slučaju uzmi račun i čuvaj ga, a ako zlu ne trebalo budeš trebao nekome da se žališ posluži se ovim linkom: http://reports.internic.net/cgi/registrars/problem-report.cgi (meni je on završio posao )

mod edit: obrisana indirektna reklama


[Ovu poruku je menjao Tyler Durden dana 08.07.2009. u 09:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivanbj
Ivan Bjelajac
ManageWP.com
Beograd

Član broj: 89488
Poruke: 147
*.static.sbb.rs.

ICQ: 65486580
Sajt: www.managewp.com


+13 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena08.07.2009. u 10:23 - pre 180 meseci
Citat:
Ali u teoriji ja boh mogao da uplatim i sacuvam uplatnicu a onda prebacim nekom trecem domen tako da uplatnica mislim da ne dokazuje nista?Tj. dokazuje da sam ga registrovao ali ne mogu da dokazem da ga nisam ja i transferovao nekome, zar ne?


Pa, u teoriji, ali ono što tebi treba je dokaz da si taj domen platio nekome da registruje za tebe i da ga je taj neko registrovao. Isto tako ako želiš da posle uradiš transfer domena logično je da ti firma preko koje si ga registrovao traži da im to zatražip napismeno. U principu na njima bi bilo da dokažu da si ti to tražio.

Inače za ono što si pitao oko transfera ako sa hosterovog namecheap naloga prebacuješ na svoj namecheap nalog onda je recimo besplatno, mada u principu transfer jeste uvek besplatan samo što ako ga vršiš između registara (sa namecheap na goddady npr) onda moraš da produžiš domen za godinu dana. Domen ne možeš transferovati 60 dana od registracije.

U suštini ako ćemo ići do vrhunca paranoje onda ti i veliki svetski registrari mogu ukrasti domen jer ipak je posedovanje devet desetina vlasništva :D
Realno ako posluješ sa nekom firmom, praktično nema šanse da ti se ovo desi, dok rizik raste kad bi radio sa fizičkim licem, mada i tu ima dosta poštenih pa se ne bi trebalo previše plašiti.

Bolje ti registruj taj domen što pre, ako je već tako atraktivan dok se smisliš više neće biti slobodan :)
 
Odgovor na temu

n.nemanja
Nemanja Nikitovic
Beograd

Član broj: 205261
Poruke: 46
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena13.07.2009. u 10:50 - pre 179 meseci
Najsigurnija varijanta ti je,ako želiš brzo da izvršiš registraciju domena,da odeš lepo do erste banke,uzmeš njihovu poklon karticu(ceo proces dobijanja kartice traje 10 minuta) dođeš kući i naručiš domen preko godaddy.com.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Bezbedno registrovanje domena27.07.2009. u 22:40 - pre 179 meseci
Evo ipak da i ja napisem svoje misljenje

Registrovao sam vise domena (neki su vise a neki manje atraktivni) kod jedne firme koja se bavi time. Nisam nikada imao bilo kakav problem (niti mislim da cu imati) ali dokaze o uplati uredno cuvam (primerke uplatnica i naloga za prenos) kao i dobijene fakture i racune nakon placanja usluga.

Citat:
ivanbj
U suštini ako ćemo ići do vrhunca paranoje onda ti i veliki svetski registrari mogu ukrasti domen jer ipak je posedovanje devet desetina vlasništva
Realno ako posluješ sa nekom firmom, praktično nema šanse da ti se ovo desi, dok rizik raste kad bi radio sa fizičkim licem, mada i tu ima dosta poštenih pa se ne bi trebalo previše plašiti.


Ivanbj, slazem se sa tobom ali desilo mi se da, pre par godina kada sam hteo da registrujem domen kod jedne druge firme (ili su se samo predstavljali kao firma), dobijem instrukcije za ulatu na privatan racun fizickog lica. Kad sam zatrazio racun firme receno mi je da treba da uplatim na dobijeni racun jer firma nema drugi!? I to sa svrhom ulate "uplata na racun", bez navodjenja imena domena i uz obavezno slanje skenirane uplatnice.

Najopasnije je kad se fizicko lice predstavlja kao firma (ili vlasnik firme naplacuje na crno da zaobidje porez i sl.) - naravno domen nisam registrovao kod njih/njega pa nemam uvid u to sta bi se desavalo dalje ali mislim da u whois verovatno ne bi stajali moji podaci.
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Bezbedno registrovanje domena

[ Pregleda: 3164 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.