Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se odredjuje carinska osnovica?

[es] :: E-Kupovina :: Kako se odredjuje carinska osnovica?

[ Pregleda: 3624 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Kako se odredjuje carinska osnovica?01.07.2009. u 18:06 - pre 180 meseci
Da li neko zna, kako se odredjuje carinska osnovica?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se odredjuje carinska osnovica?01.07.2009. u 19:18 - pre 180 meseci
Može na više načina, Prvo sa računa koji doneseš. Drugo, ako se iznos na računu učini mali, onda sa ranijih carinjenja iste ili slične robe. Ako takvih nema, onda se vidi koliko takvo nešto košta po oglasima i prodavnicama, pa se umanji za prosečnu maržu. Ako ni toga nema, onda odokativno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

radredidisciplina

Član broj: 186306
Poruke: 84
*.ap.plala.or.jp



+2 Profil

icon Re: Kako se odredjuje carinska osnovica?01.07.2009. u 20:56 - pre 180 meseci
Izmedju metoda koje je naveo pctel postoji i sledeci - carinici imaju
svoj cenovnik robe po kome mogu cariniti ukoliko im ti dostavis montiran
racun. Jako su dobri u otkrivanju takvih prevara, imaju osecaj prosto.

Nazalost u zemlji bezakonja se u vecini slucajeva kalkulise i cena
transporta u carinsku osnovicu. Potpuna besmislica.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako se odredjuje carinska osnovica?02.07.2009. u 16:40 - pre 180 meseci
Citat:
radredidisciplina: Nazalost u zemlji bezakonja se u vecini slucajeva kalkulise i cena
transporta u carinsku osnovicu. Potpuna besmislica.
Iako sam i ja zrtva naseg "zakonja" (bojim se da kazem "bezakonje") i debelo placam i carinu i PDV i ostalo, mislim da ovo u vezi cene transporta nije bez veze.

Prvo, postoji zakon (dobar ili los, kako ko na to gleda) koji postavlja neku tamo granicu - do nekog iznosa se roba ne carini, a posle toga i roba i transport.

Zasto je cena transporta deo konacne cene? Recimo da si ti neki biznismen i porucis neki deo za masinu iz Amerike. Ako ti taj deo posalju brzo, sa vrlo skupim transportom, ti ces mnogo ranije moci da pokrenes masinu i da pocnes da zaradjujes nego ako se odlucis za dugotrajni jeftini prevoz. Ne kazem da je to pravicno ali je od prilike u skladu sa opste prihvacenim principima naseg totalno komercijalnog drustva, gde se sve placa i niko nema milosti ni za koga.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

dalek
tehnicka podrska
Beograd

Član broj: 19569
Poruke: 429
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Kako se odredjuje carinska osnovica?02.07.2009. u 22:10 - pre 180 meseci
Za moju robu nisu mogli ili nisi hteli da se muce sa odredjivanjem osnovice, pa onda su me kontaktirali da posaljem neki faks, racun, fakturu i slicno. Posto je roba kupljena polovna od fizickog lica, ostaje mi samo da posaljem, sto sam i ucinio neki papir sa transferom novca... E pa sad videcemo, da li ce da se bakcu sa cenovnicima ili ce da ocene po mome....
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Kako se odredjuje carinska osnovica?02.07.2009. u 22:41 - pre 180 meseci
Citat:
radredidisciplina: Izmedju metoda koje je naveo pctel postoji i sledeci - carinici imaju
svoj cenovnik robe po kome mogu cariniti ukoliko im ti dostavis montiran
racun. Jako su dobri u otkrivanju takvih prevara, imaju osecaj prosto.

Povecanje osnovice je vise pravilo nego izuzetak. Meni su u vise od polovine slucajeva povecavali osnovicu, a nikada nisam "montirao" racune. I ne vredi se buniti, kazu "ili plati ili vrati odakle si doterao". Sve zavisi kakav im je dan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Kako se odredjuje carinska osnovica?

[ Pregleda: 3624 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.